Powrót do strony "Wywiady".

Wywiad z Danielem Radcliffem na temat filmu "Czara Ognia" ze strony www.weeklyreader.com.

linia

Jakbyś opisał Harry'ego z IV filmu?

Trochę wydoroślał. Stał się nieco bardziej agresywny. W tej historii [Harry Potter i Czara Ognia] nic nie zależy od niego, wszystko wymyka mu się z rąk. Walczy o to, aby traktowano go poważnie w takich sytuacjach.

W jaki sposób Harry Potter zmienił Twoje życie?

Stałem się znany. Jeden facet zobaczył mnie w pobliżu stacji metra i wydarł się na całe gardło: "Hej, spójrzcie wszyscy!" To byłoby OK, gdyby tak nie wrzeszczał. A inna rzecz, która się zmieniła, to to, że nie chodzę do szkoły, tak jak powinienem normalnie chodzić. [Daniel ma lekcje na planie filmowym.]

Czy odtwarzanie postaci Harry'ego Pottera sprawia Ci ciągle przyjemność?

Tak, to staje się łatwiejsze, ale każdy film stwarza nowe wyzwania.

Jakie masz układy z innymi aktorami?

Ja i Emma [Watson] jesteśmy jak brat i siostra. Nie mamy wielkich kłótni, ale mamy sprzeczki. A z Rupertem [Grintem], to naprawdę nie wiem. Nie spędzam z nim tak dużo czasu. To z Emmą spędzam dużo więcej czasu.

Ponieważ Dan już po udzieleniu wywiadu, obawiał się, że te słowa mogą wywołać jakieś negatywne spekulacje dlatego na stronie DanRadcliffe.co.uk wyjaśnił:

Lubię Ruperta, mam z nim dobre układy, jesteśmy przyjaciółmi i kiedy jesteśmy razem na planie nieźle się bawimy. Nie spędzamy razem poza planem zbyt dużo czasu, ponieważ go nie mamy! Ci z Was, którzy są blisko "Czary Ognia" wiedzą, że jest wiele scen, w których Rupert się w ogóle nie pojawia. Ponadto, jestem stale w szkole i kiedy nie jestem na planie, to jestem w trakcie nauki. A kiedy Rupert nie jest potrzebny przy kręceniu scen, to nie ma go w studio. Ale jesteśmy dobrymi przyjaciółmi i jakakolwiek sugestia, że jest inaczej, jest błędna.

Jak Ci się pracuje z reżyserem Mikiem Newellem i nowymi aktorami, takimi jak np. Katie Leung?

Praca z Mikiem Newellem jest fantastyczna. Nie spotykamy się dużo poza planem filmowym. Katie jest kompletnie, naprawdę, naprawdę naturalną aktorką i jest ona naprawdę cool.

Czy jesteś, tak jak z Cho Chang, nieśmiały w prawdziwym życiu?

Jestem dość nieśmiały, ale wolałbym myśleć, że nie jestem. Nie mam dziewczyny, ale próbuję ją znaleźć. Czasami odkrywam, że nie wiem co powiedzieć do dziewczyny. Jeszcze ich nie rozumiem, ale staram się je poznać.

Które sceny w "Czarze Ognia" były najprzyjemniejsze do nagrywania?

Sceny podwodne były najbardziej interesujące i najzabawniejsze. Miałem zapalenie uszu od przebywania tak długo w wodzie. Mike powiedział nam: "Nie próbujcie naprawdę mówić swoich kwestii pod wodą. Poruszajcie tylko ustami."

Czy masz jakąś ulubioną scenę?

Naprawdę podoba mi się scena na cmentarzu, tak szczególna w swojej intensywności. W mojej pamięci wszystkie sceny stają się trochę zamazane. I jeszcze inna scena, która mi się podobała, to ta w łazience, w gorącej wannie.

Gdybyś mógł mieć jakąś magiczną moc Harry'ego, to co by to było?

Wszystko to, co mógłbym robić przy pomocy różdżki, tak jak rzucanie czarów.

Jak będzie wyglądało Twoje życie po skończeniu Harry'ego Pottera?

Chcę zostać aktorem, a może reżyserem. Gdybym mógł wyreżyserować choć jeden świetny film, to potem już nigdy nie chciałbym się tym zajmować. Mam teraz pewne zaufanie do swojej gry aktorskiej.

linia

Bolga © 2005. All rights reserved.