Powrót do strony "Wywiady".

Wywiad (ze strony The Leaky Cauldron) z aktorem Robbiem Coltrainem, który w filmach o Harrym Potterze gra postać Hagrida.

Czy jest jakaś zmiana w charakterze Hagrida?

Tak. On staje się nauczycielem i przez to jest bardziej odpowiedzialny. Mimo niepomyślnemu zbiegowi okoliczności, bardzo dobrze radzi sobie z przeciwnościami. Na potrzeby tego filmu musiałem założyć prążkowany, futrzany płaszcz. Był wspaniały, nawet jeśli przez niego czułem się, jakbym był na gorącej pustyni.

Mimo drobnych problemów, nie wahał się Pan, aby kontynuować tę "podróż"?

Rzeczywiście, pierwszy raz zrobiłem to dla moich dzieci. Gdybym tego nie zrobił, nigdy by mi tego nie wybaczyły. Miałem intuicję, że to będzie coś wielkiego i gdybym nie przyjął tej roli, straciłbym "los na loterii". Granie z młodymi aktorami jak Daniel i Emma jest prawdziwą uciechą. Pewnie byłoby mi łatwiej grać Hagrida bez brody i porannego, męczącego makijażu, ale reszta jest dobrą zabawą więc już się nie skarżę...więcej! Chodzi o to, żeby nie wpaść w pewną rutynę. A te książki naprawdę pomagają mi się odmłodzić. W każdym bądź razie, nie ma mowy, żebym odstąpił moją rolę komuś innemu.

Jak pan ocenia rozwój "trójki": Daniela, Emmy i Ruperta?

Jest ogromny. Znam ich od 3 lat. Widziałem jak rośli. W pierwszej części, ciągle byli dziećmi. Chłopcy nie przestawali hałasować. Wszyscy trzej. Nie mogli się uspokoić. I nagle każde z nich przestało. Kiedy zobaczyłem ich wszystkich w trzecim filmie, ich przemiana wprawiła mnie w osłupienie. Oni nie są już dziećmi. Stali się bardziej dojrzali i spokojni. Kładą żel na włosy. To jest świetne.

Czy fani Harry'ego Pottera rozpoznają Pana na ulicy?

Ich rodzice mnie rozpoznają. Niektórzy z nich wskazują palcem na mnie i mówią do swoich dzieci: "Czy widzisz tego mężczyznę przy ladzie z mrożonymi rybami? To jest Hagrid!" I wtedy dzieci mnie poznają. A rodzice kontynuują: "Jeśli chcesz, to mogę cię mu przedstawić, ale obiecaj, że kiedy wrócimy do domu, to posprzątasz swój pokój." Ach, ci dorośli!

Czy może Pan wyjaśnić sukces Harry'ego Pottera?

Według mnie, w Harrym Potterze jest to wszystko, co młodsi lubią. Oni uwielbiają byś straszeni, jeśli koniec będzie szczęśliwy. Te historie mówią o wszystkim tym, czym zainteresowane są dzieci: o przyjaźni, lojalności, kontaktach z rodzicami. I kiedy zaczynasz czytać jedną z tych książek, to nie możesz przestać...

Dlaczego Hagrid jest tak popularny?

On jest piękny! Nie, poważnie, myślę, że to dlatego iż przypomina dobrego wujka. Dzieci lubią go jako kogoś zaufanego, powiernika, ponieważ on nie reprezentuje autorytetu ani żadnej władzy. Jest zabawny i tolerancyjny. Które dziecko nie marzy o tym, żeby mieć przyjaciela, który ukrywa smoka?

linia

Bolga © 2004. All rights reserved.