Powrót do strony "Wybór nowej teorii"

linia
Ciekawe teorie
linia

Jakie znaczenie w książkach o HP mają skarpetki -
- występują tam przecież dość często:

 • W tomie "HP i kamień filozoficzny":
  - "Zwlókł się z łóżka i zaczął szukać skarpetek. Znalazł je pod łóżkiem i zanim włożył, wyciągnął z jednej pająka." - strona 24 (dodał AD).

  - "Oczywiście jego urodziny nigdy nie były specjalnie przyjemne - w ubiegłym roku wuj Vernon dał mu wieszak i parę starych skarpetek." - strona 49 (dodał AD).

  - "Harry pociągnął nosem i poczuł zgniły odór, przywodzący na myśl stare skarpetki i ubikację, której nikt nie sprząta." - strona 183 (dodał AD).

  - "Co pan profesor widzi, jak patrzy w to lustro?
  - Ja? Widzę siebie trzymajacego parę grubych, wełnianych skarpetek.
  Harry wytrzeszczył oczy.
  - Nigdy się nie ma za dużo skarpetek - powiedział Dumbledore. - Minęło jeszcze jedno Boże Narodzenie, a ja znowu nie dostałem ani jednej pary. Wszyscy wciąż dają mi książki." - strona 223 (dodał AD).

 • W tomie "HP i komnata tajemnic":
  - "Pani Weasley załamywała ręce nad stanem jego skarpetek i starała się wmusić w niego cztery dokładki przy każdym posiłku." - strona 49 (dodał AD).

  - "Pani Weasley miotała się po domu w ponurym nastroju, szukając zapasowych skarpetek i piór, wszyscy co chwila wpadali na siebie na schodach, w niekompletnych strojach i z kawałkami tostów w rękach..." - strona 73 (dodał AD).

  - "Zgredek może odzyskać wolność tylko wtedy, gdy jego pan obdaruje go jakimś przyzwoitym ubraniem, sir. A ta rodzina nie da mi nigdy nawet skarpetki, bo wówczas byłbym wolny i już nigdy nie wróciłbym do ich domu." - strona 188 (dodał AD).

  - "Ale Zgredek nie ruszył się z miejsca. Trzymał w ręku obrzydliwą, mokrą skarpetkę Harry'ego i wpatrywał się w nią, jakby była bezcennym skarbem." - strona 352 (dodał AD).

 • W tomie "HP i więzień Azkabanu":
  - "Ciotka Marge przyjeżdża na tydzień - to był najgorszy z prezentów urodzinowych, jaki kiedykolwiek dostał od Dursleyów, włączając w to parę starych skarpetek wuja Vernona." - strona 25 (dodał AD).

 • W tomie "HP i Czara Ognia":
  - "Wyjęła ci też trochę forsy z twojej skrytki... i wyprała ci wszystkie skarpetki" - strona 167 (dodał AD).

  - "Było to łgarstwo: nie kupił nic Zgredkowi, ale szybko otworzył kufer i wyciągnął wyjątkowo zmechaconą i pozaciąganą parę wełnianych skarpetek - najstarszych i najbrzydszych jakie miał, musztardowożółtych, należących kiedyś do wuja Vernona" - strona 427 (dodał AD).

  - "Zgredek wręczył Harry'emu małą paczuszkę. Okazało się, że w środku są ... skarpetki.
  - Zgredek sam je zrobił, sir! Kupił wełnę za swoje wynagrodzenie, sir!
  Lewa skarpetka była jaskrawoczerwona, wyszywana w miotły, a prawa zielona, ze złotymi zniczami." - strona 429 (dodał AD).

  - "Kiedy wspinał się po kamiennych stopniach wiodących do zamku, postanowił, że następnym razem, kiedy będzie w Hogsmeade, kupi Zgredkowi po parze skarpetek na każdy dzień roku." - strona 530 (dodał AD).

  - "Najpierw udali się do sklepu odzieżowego Gladraga, żeby kupić prezent Zgredkowi. Mieli kupę zabawy, wybierając wszystkie najbardziej niesamowite skarpetki, w tym parę w świecące złote i srebrne gwiazdki oraz taką, która zaczynała wrzeszczeć, kiedy wydzielała zbyt silny zapach." - strona 542 (dodał AD).

  - "Wysłali Hedwigę, bo już dawno nie miała zajęcia. Patrzyli za nią przez okrągłe okienko sowiarni, póki nie znikła, a wówczas zeszli na dół do kuchni, by dać Zgredkowi nowe skarpetki." - strona 558 (dodał AD).

 • W tomie "HP i Zakon Feniksa":
  - "Moja mama potrafi to zrobić tak, że wszystko jest porządnie poukładane... nawet skarpetki dobierają się parami i schludnie zwijają..." - strona 64 (dodał AD).

  - "Obłok dymu zniknął, kiedy Mundungus schował fajkę do kieszeni, ale w powietrzu nadal unosił się smród palonych skarpetek." - strona 95 (dodał AD).

  - "Dopiero kiedy do pokoju wpadli bliźniacy i zaproponowali, że przytwierdzą mu ją do czoła za pomocą Zaklęcia Trwałego Przylepca, owinął ją troskliwie w parę pomarańczowych skarpetek i zamknął w kufrze." - strona 191 (dodał AD).

  - "Następnego rana Seamus ubrał się w najwyższym pośpiechu i opuścił dormitorium, zanim Harry zdążył włożyć chociaż skarpetki." - strona 248 (dodał AD).

  - "Wyśliznęła się ze skrzydła szpitalnego podczas kolacji, zapewne licząc, że nikt nie zauważy jej odjazdu, ale, na swoje nieszczęście, spotkała po drodze Irytka, który dostrzegł ostatnią szansę wypełnienia polecenia Freda i zaczął ją z uciechą ścigać, okładając na zmianę laską i skarpetką pełną kredy." - strona 935 (dodał AD).
do góry
linia

Bolga © 2004. All rights reserved.