Powrót do strony "Wybór nowej teorii"

linia
Ciekawe teorie
linia

Co oznacza napis na herbie Hogwartu "Draco dormiens nunquam titillandus" co w wolnym tłumaczeniu brzmi: "Śpiącego smoka nigdy nie należy drażnić". :

  • Cho Chang: Według mnie to nie może być związane z Harrym ponieważ Harry się urodził już jak Hogwart istniał więc to nie jest możliwe :-) Jane King miała coś na myśli z tym, co jest na herbie Hogwartu ale coooo ?? Smoki pochodzą z bardzo, bardzo dawna ( zawsze były przedstawiane jako złe stworzenia ) ...może Jane chciała pokazać, że Smok nic złego nie zrobi, jeśli my mu damy spokój :-) Tak samo jest z czarodziejami oni byli odbierani jako ZŁO , szatany, demony. A oni tak jak smoki i my MUGOLE , nie są źli, tylko bronią się przed innymi !!!!! A dlaczego to akurat jest na HERBIE w HOGWARCIE ............. Każdy wie, że Hogwart jest chroniony przez zaklęcie, aby MUGOLE nie odkryli świata czarodziejów, to jest tak jak ze smokami - ONE NIE ATAKUJĄ ALE BRONIĄ SIĘ !!! Sądzą, że można by było długo rozstrzygać o tym, bo to ma swoje żródło O WIELE GŁĘBIEJ ! Może to jest wytłumaczenie uczniom, czemu Mugole o nich nic nie wiedzą albo chcą ich przyzwyczaić do ciągłego ukrywania prawdy o CZARODZIEJACH !!!!
  • Strus: Myślę, że założyciele Hogwartu mówiąc o smoku mieli na myśli wszystkie tajemnice Hogwartu, ta przestroga pasuje do Harry'ego :) Albo jeszcze jedno wytłumaczenie: smok to może być kłótnia, oni się pokłócili i dali przestrogę uczniom Hogwartu, żeby się nie kłócili.
  • LetFerr: Ludzie proszę, trochę pomyślunku. To nie chodzi dosłownie o smoka, to jest sentencja, pouczenie dla uczniow, przestroga. Można ją odnieść do wielu rzeczy, tak jak napisaliście: zarówno do tajemnic Hogwartu, jak i do samych czarodziejów. To nie ma konkretnego znaczenia, sentencje są po to, aby każdy je sobie tłumaczył na swój własny sposób i z nich kozystał wtedy, kiedy jest mu to potrzebne. Jeżeli byśmy jednak się uparli co może to oznaczać, to równie dobrze ktoś mógłby sobie przykładowo przetłumaczyć na "nie spuszczaj wody w kiblu, bo Irytek stamtąd wyskoczy."
do góry
linia

Bolga © 2004. All rights reserved.