Powrót do strony "Wybór nowej teorii"

linia
Ciekawe teorie
linia

Dlaczego nie naprawiono różdżki Rona za pomocą zaklęcia Reparo?

 • Ania: Gdy Ronowi złamała się różdżka w drugiej części, skleił ja taśmą. A nie mógł jej naprawić któryś z jego przyjaciół za pomocą zaklęcia "Reparo"? Jakoś wszystko można było naprawić za pomocą Reparo, a nie wpadli na to, aby naprawić w ten sposób różdżkę Rona. A może różdżek nie można naprawiać w ten sposób?
 • Profkoochborsky: Jak wiadomo każda różdżka ma rdzeń z jakiejś części ciała bardzo potężnego magicznego zwierzęcia. Uważam, że musi to być bardzo potężne stworzenie, bo jakoś nikt nigdy nie słyszał o różdżce ze skórką gumochłona ;-) … No więc to potężne stworzenie ma taką moc, że nawet, gdy się oddzieli daną część ciała, to ona cały czas zachowuje swoje właściwości. Ta moc jest na tyle potężna, że nie można rzucić zaklęcia np. REPARO.
 • Cho Chang odpowiada Ani: Jak mogli naprawić różdżkę jeśli :
  1. tam był tylko HARRY i jeszcze przed sekundą auto pana Weysleya zostało staranowane przez Bijącą Wierzbę!!!!
  2. Ledwo co uszli z życiem i jak mogli myśleć o różdżce RONA !!!!!!
  3. Zaklęcie OCULUS REPARO naprawia okulary, a zaklęcie REPARO naprawia szybę, która się zbiła więc jak mogli różdżkę naprawić ! Bardzo dobrze ze nie kombinowali, bo po takim przeżyciu by jeszcze im się coś stało ( np. żle by wymówili głoskę i nieszczęście gotowe ))) !!!!
 • Ania odpowiada Cho Chang: Co do zaklęcia Reparo, to rzeczywiście używa się go do naprawy szkła. Ale to właśnie szkło najczęściej się tłucze, więc nic dziwnego. Gdyby przewertować książki, można by na pewno znaleźć kilka przykładów, w którym Reparo jest użyte nie tylko do naprawy szyby. Nic mi obecnie nie przychodzi do głowy, jedynie przykład z najnowszego, piątego tomu. Harry moczył sobie ręke w wyciągu ze ... eee... chyba to był wyciag ze szczuroszczęta lub coś takiego. I wtedy doszło do stłuczenia naczynia z tym płynem. Nie wiadomo z jakiego surowca było naczynie, niestety. W każdym razie to szkło najczęściej się niszczy i niewiele jest mowy o używaniu tego zaklęcia przeciw innym surowcom. Nie rozumiem, Cho Chang Twoich argumentów. Mimo poważnej sytuacji, w której byli w samochodzie, mogli przecież naprawić różdżkę potem.
 • Chlebek: Sądzę, że różdżki Rona nie można było naprawić z banalnego powodu: nikt na to nie wpadł. Jest jeszcze inna możliwość: Pani Rowling nie wymyśliła jeszcze wtedy tego zaklęcia (nie pamiętam kiedy ono powstało, ale chyba w 3 części). Co do tego "okulus repearo" to było to zrobione tylko na potrzeby filmu, ponieważ, żeby takie zaklęcie zadziałało należałoby się nauczyć łaciny ("okulus" to z łaciny. Znaczy "oko"). Jedną z wad książek pani Rowling jest to, że jeśli wy,myśli ona jakiś przedmiot, to jest on wykorzystywany głównie tylko raz, albo pojawia się dopiero po wytłumaczeniu co to jest za przedmiot. Nie trzyma się to prawdziwego życia. Więc tak samo może być z zaklęciem, ża nie naprawiono różdżki rona, ponieważ zaklęcie zostało wymyślone w HP i WA.
 • Duch X: Dlaczego nie naprawiono różdżki Rona za pomocą zaklęcia Reparo? To proste - zaklęcia tego używa się do naprawy zwykłych przedmiotów codziennego użytku - nie nadaje się do naprawy potężnego artefaktu magicznego (a różdzka to potężny przedmiot magiczny). Zaklęcie mogłoby się odbić od różdżki zwielokrotniając i wypaczając swoje działanie. Natomiast zapewne dałoby się za pomocą tego zaklęcia naprawić złamaną laskę jakiegoś mugola (zwykłą - drewnianą - niemagiczną.
 • Lena: Sądzę, że nie mógł jej nikt naprawić zaklęciem Reparo jako, że jest to potężny obiekt magiczny, a nie jakaś zwykła szyba. Gdyby można było różdżki naprawiać Reparo, to ci, którym je Ministerstwo złamało mogliby je naprawić przy pomocy innej różdżki (np. Hagrid) a to by się mijało z celem. A poza tym sądzę, że nie zrobili tego, bo Rowling był po prostu potrzebny wątek ze złamaną różdżką (utrata pamięci przez Lockharta).
 • Majka: Zgadzam się z Leną, jeśli chodzi o złamaną różdżkę Rona. Tu nie chodziło o to, że Harry i Ron byli za bardzo zmęczeni, aby naprawić tę różdżkę, tylko o to, że nie można naprawić różdżki zwykłym zaklęciem OCULUS REPARO. Jeżeli istnieje jakieś zaklęcie, które naprawia złamane różdżki, to musi ono być bardzo złożone, bo państwo Weasley, zamiast wydawać pieniądze, na pewno by ją naprawili tym zaklęciem. A z innej beczki jestem ciekawa, dlaczego rózdżka Rona się złamała. Harry wiele razy był w trudniejszych sytuacjach, a jego rózdżce nic się nigdy nie stało.
 • TysQa: Zupełnie nie rozumiem Cho! Przecież to, że samochód został staranowany przez Wierzbę Bijącą nie ma znaczenia. Różdżka Rona złamała się, ale nie przepadła więc mógł ją naprawić potem, juz w szkole. Tylko, że tak naprawdę nie mógł naprawić. Uważam, że czegoś takiego jak różdżka nie można naprawić jakimś tam zaklęciem reparo naprawiającym okulary i inne przedmioty. Różdżka jest w stanie zabić człowieka a wy mówicie o zaklęciu Reparo? Poza tym wydaje mi się, że zaklęcie Reparo nie jest tylko do naprawiania stłuczonego szkła. Wątpię, że naczynie, w którym Harry moczył rękę było szklane. Myślę, że zaklęcie Reparo może naprawić wiele naczyń, ale z pewnością nie różdżkę, która jest jedną z najważniejszych rzeczy w świecie magicznym! Różdżka to nie jest tak, jak powiedział Duch X jakaś zwykła laska mugola. Poza tym w każdej różdżce jest kawałek ciała jakiegoś stworzenia (w przypadku Harry'ego było to pióro z ogona Feniksa) i nie wiadomo co się dzieje z tym po uszkodzeniu różdżki. Nie mówcie o jakimś głupim zaklęciu reparo, które naprawia szkło! Jeśli zaklęcie Reparo miałoby naprawiać różdżkę, to różdżki wytrzymywałyby lata i przechodziłyby z pokolenia na pokolenie, a może nawet jeszcze byłoby zaklęcie polerujące różdżkę? Nie nie nie....
do góry
linia

Bolga © 2004. All rights reserved.