Powrót do strony "Wybór nowej teorii"

linia
Ciekawe teorie
linia

Dlaczego Glizdogon był w Gryffindorze?

  • Skoczek: Przecież cały czas było mówione, że w Gryffindorze są ludzie odważni i dobrzy. Dlaczego Glizdogon tam był? On nadawał się do Slytherinu. Nie był odważny, a poza tym zdradził przyjaciół. Może ktoś mi pomoże to zrozumieć?
  • Ariene: Tutaj nie liczy się charakter Petera ale raczej rola jaką odegrał w książce. Rowling chciała pokazać, że nawet w Och-Jakże-Cudownym Gryffindorze zdarzają się czarne owce. Jest to przestroga dla młodszych czytelników, żeby nie oceniali ludzi po pozorach. I co miałeś na myśli mówiąc, że powinien być w Slytherinie?! Chcesz powiedzieć, że wszyscy w Slytherinie zdradzają przyjaciół i są tchórzami a w Gryffindorze są tylko odważni i lojalni?! Primo: lojalność jest cechą Hufflepuffu i Slytherinu (jak nie wierzysz przeczytaj HP&Kamień Filozoficzny) a nie Gryffindoru (khem*Ron w CO*khem). Secundo: Peter posiada wady Gryffindoru: nieostrożność, impulsywność i głupotę. Uważam też, że ma trochę odwagi bo jakby nie patrzeć szpiegowanie wymaga odwagi i wytrwałości (nawet jeśli jest ona napędzana strachem). Wiem, że brzmi to dziwnie, ale tak jest.
  • Kasia-Luna Riddle: Mówią, że w Hufflepuffie są same niezdary, a przecież Cedryk Diggory wcale taki nie był. Przeciwnie - cechował się wielką odwagą. Pytanie: więc czemu nie trafił do Gryffindoru, gdzie 'króluje odwaga'? Odpowiedź: ponieważ jakaś cecha sprawiła, że został akurat Puchonem. Podobnie jest z Glizdogonem. Zapewne jakaś cecha, której nie znamy sprawiła, że Tiara przydzieliła go akurat do Gryffindoru. Może to była 'do wyczynów ochota'?
do góry
linia

Bolga © 2004. All rights reserved.