Powrót do strony "Wybór nowej teorii"

linia
Ciekawe teorie
linia

Jakie znaczenie może mieć kolor oczu Harry'ego?

  • Flipper: Przed chwilą wpadła mi do głowy pewna myśl. Podobno oczy Harry'ego mają odegrać jakąś ważną rolę (Pani Rowling zapytana o ich rolę nie chciała tego komentować czyli pewnie kolor oczek Harry'ego odegra dużą rolę ;). Każdy dobrze wie, że oczy naszego bohatera mają kolor zielony i każdy dobrze wie, że zaklęcie uśmiercające Avada Kevadra również ma promień koloru zielonego!! Może to właśnie przez ten kolor Harry nie zginął?! Może Harry sam w sobie, w swoich oczach, ma zaklęcie uśmiercające?! Wiem, że ta terora jest szalona ale... J.K. Rowling wymyśliła już wiele szalonych i zadziwiających rzeczy.
  • Alexis: Osobiście uważam, że oczy Hary'ego mogą mieć kiedyś jakiś wpływ na książkę, jednak to nie przez nie został uratowany. Przecież matka Harry'ego, Lily Potter, też miała zielone oczy a zginęła. Harry przeżył, bo jego matka oddała za niego życie (mówi o tym Dumbledore, na końcu HPiKF). Nie sądzę, aby kolor oczu miał coś z tym wspólnego.
  • Lupin: Zdaje mi się, że przede wszystkim w oczach tkwi jedynie klucz do rozwiązania, a nie samo rozwiązanie. Książka "Harry Potter" wbrew pozorom przekazuje wiele wartości moralnych i w tym tkwi cały sekret - matka Harry'ego powstrzymała Voldemorta, a dlaczego? Bo kochała syna i nie chciała, żeby zginął, potrafiła się poświęcić i to być może jest rozwiązanie - Harry ma oczy po matce, jako znak, że i on zdolny jest do ofiary za ukochanych ludzi...
do góry
linia

Bolga © 2004. All rights reserved.