Powrót do strony "Wybór nowej teorii"

linia
Ciekawe teorie
linia

Ilu jest potężnych czarodziejów?

  • Zgredek: Czy zauważyliście, żę większość spotkanych w książkach Rowling czarodziejów jest potężna. Nie mówię tu o dzieciach, lecz o dorosłych, którzy są pełnoprawnymi czarodziejami. Nauczyciele, Weasleyowie, Potterowie, Croucowie, aororzy, większość śmierciożrców, wszyscy się wyróżniają dobrą znajomością czarów. Zresztą wymieniłem tylko część, można by długo pisać. Zauważcie, że nawet Umbridge była wykwalikowanym urzędnikiem ministerstwa. Każdy pracujący w ministersrwie musi być dobrym czarodziejem, a w końcu tu tam pracuje 90% wymienionych w Harrym Potterze magów.
  • Aleksandra: Wydaje mi się, że potężnych czarodziejów jest niewielu: Albus Dumbledore, Voldemort, Harry ale w przyszłości i może jeszcze paru, o których nic nie wiemy. Ale to nie oznacza, że pozostali czarodzieje do niczego się nie nadają. Są bardzo dobrzy, znają się na czarach, ale nie są w tym niekwestionowanymi mistrzami, z którymi prawie nikt nie może się równać.
  • Flipper: No ba!! Zgredku, przecież oni wszyscy ukończyli Hogwart!! Najlepszą szkołę magii i czarodziejstwa na świecie!! Jak oni wszyscy nie mogliby być potężni? :) A tak na serio to wydaje mi się, że prawie każdy czarodziej jest potężny, musi tylko nad sobą pracować i rozwijać swoje umiejętności. Weźmy sobie np. takiego Nevilla, niby z niego prawie charłak, a jak dobrze poradził sobie w Departamencie Tajemnic. Jeżeli chodzi o Śmierciożerców, to chyba Lord Voldemort nie wybrałby na swoich poplecznikow jakichś słabeuszy, no nie? A i aurorzy nie mogli by być słabi do zwalczania ich.
  • Mrówka: Moim zdaniem nie wszyscy czarodzieje opisywani w książce są potężni. Wystarczy przypomnieć sobie profesora Lockharta, który nie potrafił rzucić nawet prostego zaklęcia. Nie uważam też, żeby Umbridge posiadała jakieś nadzwyczajne zdolności. Powiedziałabym nawet, że była dość marnym czarodziejem. Nie potrafiła usunąć sztucznych ognii Weasley'ów i ogólnie nie mogła zapanować nad zamieszaniem w szkole. Na miano potężnych czarodziejów zasługuje Dumbledore albo Voldemort.
do góry
linia

Bolga © 2004. All rights reserved.