Powrót do strony "Wybór nowej teorii"

linia
Ciekawe teorie
linia

Dlaczego pani Figg mieszkała na Privet Drive?

  • Acia: Moim zdaniem pani Arabella Figg, ktora jest charłakiem, mieszkała na Privet Drive z rozkazu Dumbledore'a, aby chronić Harry'ego.
  • Bossy: Moim zdaniem pani Figg była kimś w rodzaju KABLA: szpiegowała Harrego, gdy ten mieszkał u Dursleyów w czasie wakacji, a wszystko co widziała donosiła dyrektorowi, dlatego też, wiedział on tak dużo o tym co działo się na Privet Drive.
  • Garion: Powód jest banalny: jako charłak miała zdolność wyczuwania magii i widziała istoty magiczne niewidzialne dla mugoli (w tym przyp. dementor). A dlatego, że była charłakiem żaden "pełny" czarodziej nie mógłby wyczuć jej mocy (a nawet jeśli, to nie zwróciłby na nią uwagi). Była przez to informatorem doskonałym, który w razie niebezpieczeństwa mógł skontaktować się z Dumblem. Przypuszczać można, że Dumbledore wyposażył ją w obiekty magiczne służące do monitorowania Harry'ego i do przesyłania informacji do Dumbledore'a.
  • Kornelius: Teoria Gariona jest bardzo dobra. Dumbledore zapewne chciał mieć jakiegoś informatora. Pani Figg była charłakiem czyli nie mogła używać czarów, gdyby to zdolny czarodziej pilnował okularnika prawdopodobnie zdradziłby się swoja obecnością ( np. Jak by robił obiad bez czarów), a Harry przebywał przecież w domu pani Figg sporo czasu.
do góry
linia

Bolga © 2004. All rights reserved.