linia

linia

Lipiec 2006

Wstrzymano prace na planie Harry'ego Pottera

Prace na planie filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa" zostały chwilowo wstrzymane ze względu na szkolne obowiązki młodych aktorów.

- Zdjęcia ruszyły w lutym, ale potrwają do końca roku. W ich harmonogramie producenci uwzględnili szkolne egzaminy młodych aktorów - tłumaczy jeden z dorosłych członków obsady, Jason Isaacs. On sam trafi na plan dopiero we wrześniu lub październiku. Podobnie jak inni członkowie ekipy nie chce zdradzić żadnych szczegółów.

- Wszyscy podpisaliśmy specjalne umowy o poufności. Jeżeli ich nie dotrzymamy, konsekwencje będą naprawdę poważne. Nigdy tego do końca nie rozumiałem, w końcu to najbardziej znane książki na naszej planecie, ale... Skoro tak zostało ustalone, będę się tego trzymał. Mogę jedynie powiedzieć, że mój bohater, Lucius Malfoy, weźmie udział w potężnej bitwie - mówi aktor i dodaje: - Zawsze staram się być na ekranie interesujący i ludzki. Jednak w "Harrym Potterze" jestem wcieleniem zła.

Przypomnijmy, że najnowszy obraz o losach małego czarodzieja przedstawi jego piąty rok nauki w Hogwarcie. Harry, w którego ciele i mózgu szaleją hormony, wraca do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, aby stawić czoła kłamliwym plotkom, nowej surowej nauczycielce oraz dziewczynie z Ravenclaw, w której się zadurzył. Ciąg złowieszczych wydarzeń prowadzi Harry’ego do rodzinnego domu Syriusza Blacka, gdzie młody czarodziej dowiaduje się o tajemniczym Zakonie Feniksa. Nękani niepokojącymi snami, w których objawia się złowieszcza przepowiednia, Harry i jego przyjaciele przygotowują się do egzaminów ze Standardowych Umiejętności Magicznych i przeżywają trudy wchodzenia w dorosłość. Ostrzeżenie Harry’ego i Dumledore’a o powrocie Lorda Voldemorta zostaje zignorowane, oni sami popadają w kłopoty z Ministerstwem Magii, a autorytarny biurokrata stopniowo przejmuje władzę w Hogwarcie.

Za kamerą staje David Yates. W rolach głównych pojawią się ponownie Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint. Oprócz nich w filmie zagrają: Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Helen McCrory, Afshan Azad, Imelda Staunton, Gary Oldman i Helena Bonham Carter.

Premiera filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa" jest zapowiedziana na lipiec 2007. Obraz jednocześnie trafi do kin tradycyjnych i na sale typu IMAX.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 01.07.2006, godz.15.40)


Archiwum wiadomości

linia

 
Bolga © 2004. All rights reserved.