linia
logo Media Rodzina

MEDIA RODZINA
WYDAWCA KSIĄŻEK O HARRYM POTTERZE

linia

Historia wydawnictwa

W 1992 roku Amerykanin Robert Gamble przy pomocy Bronisława Kledzika, który był wieloletnim redaktorem Wydawnictwa Poznańskiego, założył wydawnictwo Media Rodzina (wtedy nazywało się: Media Rodzina of Poznań). Pierwszą książką jaka się tam ukazała była "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish.

Od tego czasu Media Rodzina wydała ponad sto pięćdziesiąt tytułów. W wydawnictwie ukazują się przeważnie książki związane z uzależnieniami, psychologiczne i poradniki rodzinne.

Ale oferta skierowana jest również do dzieci i młodzieży. Mogą one przeczytać m.in: cykl "Opowieści z Narnii", serię książek skierowanych do nastolatek - „Tylko dla dziewczyn”, a także barwnie ilustrowane opowiadania o Panu Kuleczce.

Jednak Media Rodzina jest przede wszystkim znana jako polski wydawca książek z serii o Harrym Potterze autorstwa JK. Rowling. Ilość sprzedanych egzemplarzy wszystkich pięciu tomów osiągnęła już liczbę ponad trzech milionów sztuk.

linia

Andrzej Polkowski

Z wykształcenia - archeolog, przez wiele lat - redaktor wydawnictwa, ale i tak najlepiej znany szerokiemu gronu odbiorców jako znakomity tłumacz. A wszyscy fani Harry'ego Pottera rozpoznają go bez trudu, ponieważ to właśnie on dokonuje przekładów książek JK. Rowling. Przeczytajcie garstkę informacji o nim.

linia

Informacje o książkach z serii Harry Potter

W trakcie przygotowań do wydania V tomu Media Rodzina stale informowała o postępujących pracach. Przeczytajcie jak się to odbywało.

linia

Jak wymówić trudne słowo?

Pewnie nieraz macie problemy z wymówieniem jakiegoś słowa, które pojawiło się w którejś z książek o HP. Jeśli tak jest, to właśnie dla Was powstał leksykon wymowy "trudnych wyrazów". Posłuchajcie jak się co wymawia.

linia

Kontakt

Adres: Media Rodzina, ul. Pasieka 24, 61-657 Poznań
telefon: (061) 827 08 50
faks: (061) 827 08 66
strona internetowa: www.mediarodzina.com.pl
e-mail: mediarodzina@mediarodzina.com.pl

linia

Bolga © 2005. All rights reserved.