linia
Zaczarowany świat książek

J.K.Rowling stworzyła książkę, która zdumiała dzieci i dorosłych, gdyż udowodniła, że czytanie może być najprzyjemniejszą rozrywką! A więc do czytania! Wszystkie książki o Harrym Potterze zostały przetłumaczone przez pana Andrzeja Polkowskiego.

Harry Potter i kamień filozoficzny. "Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę – niewidkę. Nigdy by też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldemortem."

tom I
linia

Harry Potter i komnata tajemnic. "Tym razem Harry Będzie musiał się zmierzyć z tajemniczym potworem z Komnaty Tajemnic na zamku Hogwart. Otworzyć tę komnatę mógł tylko prawowity dziedzic Slytherina, a wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności podejrzenie pada na Harry’ego… W dodatku jeden z najbliższych przyjaciół bohatera znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z tego tomu czytelnicy dowiedzą się, jaka była przeszłość Hagrida, jakie sekrety skrywa rodzina Malfoya i kto naprawdę wypuścił potwora."

tom II
linia

Harry Potter i więzień Azkabanu. "Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka niebezpieczny przestępca. Kim jest? Co łączy go z Harrym? Dlaczego lekcje przepowiadania przyszłości stają się dla bohatera udręką? W trzecim tomie przygód Harry'ego Pottera poznajemy nowego nauczyciela obrony przed czarną magią, oglądamy Hagrida w nowej roli oraz dowiadujemy się więcej o przeszłości profesora Snape'a. Wyprawiamy się również z trzecioklasistami do obfitującego w atrakcje Hogsmead, jedynej wioski w Anglii zamieszkałej przez czarodziejów."

tom III
linia

Harry Potter i Czara Ognia. "W tym roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart rozegra się Turniej Trójmagiczny, na który przybędą uczniowie z Bułgarii i Francji. Zgodnie z prastarymi regułami, w turnieju uczestniczyć ma trzech uczniów - reprezentantów każdej ze szkół, wybranych przez Czarę Ognia. Dziwnym trafem wybranych zostaje czterech... Co z tego wynika dla Harry'ego, jego przyjaciół i całego świata czarodziejów, dowiecie się z lektury 768 stronicowego(!) czwartego tomu przygód Harry'ego Pottera."

tom IV
linia

Harry Potter i Zakon Feniksa. "Wobec śmiertelnego zagrożenia ze strony Lorda Voldemorta po kilkunastu latach reaktywowano Zakon Feniksa, którego członkowie, działając w tajemnicy przed śmierciożercami z jednej strony, a Ministerstwem Magii z drugiej, muszą powstrzymać wroga przed zdobyciem tajnej broni. Tymczasem w Hogwarcie Harry zmaga się z nauką (piątoklasistów czekają sumy i wybór kariery zawodowej), ze szpiegiem ministerstwa, który usiłuje zaprowadzić w szkole nowy ład, oraz z nawiedzającymi go snami, które z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej realne..."
Zobaczcie stronę dotyczącą V tomu HP.

tom V
linia

Harry Potter i Książę Półkrwi "Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie? Tom szósty przygód Harry’ego Pottera przynosi cenne informacje o matce Voldemorta, jego dzieciństwie oraz początkach kariery młodego Toma Riddle’a, które rzucą nowe światło na sylwetkę głównego antagonisty Pottera."
Zobaczcie stronę dotyczącą VI tomu HP.

tom VI
linia

Jak powstał Harry Potter. Wszyscy już chyba słyszeli o Harrym Potterze. Nie wszyscy jednak wiedzą jak powstał ten światowy bestseller. Lindsay Fraser, wybitna znawczyni i entuzjastka literatury dziecięcej, pyta Joanne K. Rowling o jej błyskotliwą karierę literacką, a także o przeżycia z dzieciństwa, wspomnienia ze szkoły i studiów, o ukochane zwierzęta i ulubione książki. "Kiedy wpadłaś na pomysł książki o Harrym Potterze? Harry Potter objawił mi się w pociągu, którym wracałam z Manchesteru do Londynu. Nigdy w życiu nie czułam takiej fali podniecenia. Od samego początku wiedziałam, że to będzie wielka frajda pisać o Harrym." Lektura obowiązkowa dla ogromnej rzeszy fanów Harry'ego Pottera. W książkach o Harrym Potterze udało się coś wyjątkowego: połączenie treści filozoficznych, fantastycznych i nawet metafizycznych z klimatem bliskim dzieciom. Joanna Papuzińska (wywiad dla "Gazety Wyborczej", 24. 11. 2000)

Jak powstał Harry Potter
linia

Wiem jak wszyscy z utęsknieniem oczekujecie na kolejne części przygód Harry'ego. Mamy dla Was jednak dobre wiadomości: wydawnictwo Media Rodzina wraz z dwiema oficynami wydawniczymi z ulicy Pokątnej wydało dwa hogwarckie podręczniki: "Quidditch przez wieki" oraz "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Z obu tych książek Harry i jego przyjaciele korzystali w czasie nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa.
Pewnie zainteresuje Was też informacja, że całkowity dochód ze sprzedaży tych dwóch książek napisanych przez J.K. Rowling zostanie przekazany na pomoc dzieciom z najbiedniejszych krajów świata.

Quidditch przez wieki. Doskonała książka dla tych, których interesuje quidditch. Dowiesz się z niej, jak zmieniała się gra czarodziejów na przestrzeni wieków oraz poznasz jej dokładne zasady. W podręczniku tym znajdziesz również krótką historię mioteł. Była to ulubiona książka Harry'ego i Rona.
"Quidditch przez wieki" to doskonała książka dla tych, którzy chcą zostać tak świetnym szukającym jak Harry Potter.

Quidditch przez wieki
linia

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Zapaleni przyrodnicy znajdą w tej książce kompletny opis magicznych stworzeń, począwszy od bazyliszka, a skończywszy na wilkołaku. Podręcznik ten zawiera również porady jak obchodzić się ze stworzeniami, nawet tymi najbardziej niebezpiecznymi.
"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to świetny poradnik dla tych, którzy chcieliby pójść w ślady Hagrida.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
linia

Tezaurus. Harry Potter. Jeśli ciekawi Was: dlaczego profesor Trelawney ma na imię Sybilla, gdzie mieszkają trolle, jakie są zasady gry w szachy czarodziejów, co to jest akonit i od czego wywodzą się nazwy czarów, koniecznie zajrzyjcie do Tezaurusa.
Tezaurus to leksykon opisujący postacie, miejsca, przedmioty, czary, rośliny i zwierzęta pojawiające się w powieściach o Harrym Potterze. Jest to idealna pomoc przy lekturze kolejnych tomów Harry'ego Pottera. Zawiera prawie tysiąc haseł, ich angielskie odpowiedniki, wyjaśnia pochodzenie nazw i imion.
Autor: Andrzej Polkowski.

Tezaurus