linia
gorące wiadomości plakat z filmu Harry Potter i komnata tajemnic
bilet na film HPiKT z dnia 01.01.2003r.

Zapewne już wszyscy obejrzeli film "Harry Potter i komnata tajemnic". Premiera miała miejsce 1 stycznia 2003 roku. Jeśli ktoś jeszcze nie był, a chciałby sobie przypomnieć treść II tomu, to jego streszczenie znajdzie na naszej stronie o książkach. W filmie, podobnie jak w książce, pojawiają się nowe postaci, które chcemy Wam tu przedstawić. Jeżeli jesteście ciekawi zdjęć z filmu "Harry Potter i komnata tajemnic", to zapraszamy do naszej galerii. Natomiast na oddzielnej stronie zamieściliśmy zdjęcia scen, które zostały usunięte z ostatecznej wersji filmu. Zamieszczamy tu także obszerny wywiad z gwiazdami i twórcami filmów o Harrym Potterze, który ukazał się na portalu Interia.pl.

Kenneth Branagh

KENNETH BRANAGH (GILDEROY LOCKHART) Urodził się 10 grudnia 1960 roku w Belfaście w Irlandii Północnej. Po ukończeniu studiów aktorskich w słynnej Royal Academy of Dramatic Arts w Londynie, zadebiutował na West Endzie od razu odnosząc ogromny sukces. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych aktorów scenicznych i filmowych w Anglii. Od lat 90-tych z powodzeniem występuje także po drugiej stronie oceanu. W filmie "Harry Potter i komnata tajemnic" gra zakochanego w sobie profesora obrony przed czarną magią. Jest obiektem westchnień wszystkich małych i dużych kobiet, natomiast chłopcy mają do niego bardziej krytyczny stosunek, gdyż dostrzegają jego nieudolność w czarowaniu.

Gilderoy Lockhart
Rozmiar: 3000 bajtów

CHRISTIAN COULSON (TOM RIDDLE) Ten młody brytyjski aktor urodził się 3 października 1978 roku w Anglii. Dużym zaskoczeniem jest to, że pomimo swoich 24 lat otrzymał rolę w filmie "Harry Potter i komnata tajemnic", gdyż ekipa wytwórni Warner Bros. do odtwarzania postaci Toma Riddle'a poszukiwała chłopców wieku od 15 do 17 lat. Ale przestaniecie się dziwić, jeśli zobaczycie jak młodo na zdjęciach wygląda Christian Coulson. Tom Riddle, późniejszy Voldemort, to postać mroczna, tajemnicza i nieobliczalna. Nie darzymy go sympatią, ponieważ wiemy, jak niecnie postąpił z Ginni Weasley.

Tom Ridley
Rozmiar: 4447 bajtów

JASON ISAACS (LUCIUS MALFOY) Urodził się 6 czerwca 1963 roku w Liverpool w Anglii. Po skończeniu prawa na uniwersytecie w Bristolu rozpoczął naukę w the Central School of Speech and Drama w Londynie. Jest uznanym brytyjskim aktorem, który zagrał m.in. w takich filmach jak: Armageddon - 1998 (dr Ronald Quincy), Patriota - 2000 (pułkownik William Tavington), Szyfry wojny - 2001 (major Mellitz), Helikopter w ogniu - 2002 (kapitan Mike Steele), Liga niezwykłych dżentelmenów - premiera w 2003 (James Bond) i oczywiście w Harry Potter i komnata tajemnic - 2002. W tym ostatnim filmie odtwarza postać Luciusza Malfoy'a, który pomimo wprowadzonych zakazów, uprawia czarną magię i nadal jest wierny lordowi Voldemort.

Rozmiar: 4832 bajtów
Rozmiar: 4447 bajtów

BONNIE WRIGHT (GINNY WEASLEY) Jedenastoletnia aktorka gra rolę młodszej siostry Rona, która rozpoczyna pierwszy rok nauki w szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Bonnie wystapiła także w filmie "Harry Potter i kamień filozoficzny", kiedy wraz z mamą żegnała Rona na Peronie 9 i 3/4. W drugim filmie jej rola ma jednak decydujące znaczenie dla fabuły, ponieważ Ginni Weasley zmaga się pomiędzy zafascynowaniem Harrym, mocą tajemnego pamiętnika, a własną nieśmiałością. Oprócz umiejętności aktorskich, Bonnie potrafi także grać na fortepianie i saksofonie. Z upodobaniem gra w piłkę nożną i zajmuje się rozmaitymi dziedzinami sportu, takimi jak pływanie, tenis, jeździectwo, łyżwiarstwo, kolarstwo i surfing.

Rozmiar: 4832 bajtów
Rozmiar: 4447 bajtów

SHIRLEY HENDERSON (JĘCZĄCA MARTA) Urodziła się w Szkocji jako najstarsza z trzech sióstr. Już jako nastolatka występowała w przedstawieniach szkolnych kółek dramatycznych. Została zauważona kiedy zaśpiewała w telewizyjnym programie poszukującym młodych talentów i przyjęto ją do London's Guildhall School of Music and Drama. Wystąpiła m.in. w filmach: "Rob Roy", "Trainspotting", "Dziennik Bridget Jones", no i oczywiście "Harry Potter i komnata tajemnic". W tym ostatnim filmie zagrała Jęczącą Martę - ducha uczennicy Hogwartu, która zmarła 50 lat temu po ujrzeniu Bazyliszka. Jest to postać niezwykle wrażliwa, jęczy bez przerwy, a jej ulubionym miejscem przebywania jest łazienka dla dziewczyn.

Rozmiar: 4832 bajtów
  Rozmiar: 108 bajtów