Powrót do strony "Informacje od JK Rowling".
linia

STRONY FANOWSKIE
(tłumaczenie: Narya).

    To było naprawdę upokarzające doświadczenie, gdy zdałam sobie sprawę z tego, jak wielu fanów poświęca swój czas i zadaje sobie tyle trudu, tworząc strony fanowskie poświęcone Harry’emu Potterowi.
     I właśnie dlatego wymyśliłam Fan Site Award, nagrodę za wyjątkowe oddanie i wiedzę na temat świata Harry’ego Pottera, nie mówiąc już o pomysłowości i kreatywności, które pomagają stworzyć te wyjątkowe strony.

Nagroda
linia
 • The Leaky Cauldron (Dziurawy Kocioł)  Największą tajemnicą tej strony, którą oczywiście wszyscy znają, to fakt, że jestem wielką wielbicielką strony The Leaky Cauldron, o której pisałam już w dziale News. Spotkałam jednego z twórców strony, Melissę, dwa razy: przed budynkiem Albert Hall zanim czytałam tam „Zakon Feniksa” oraz po premierze „Więźnia Azkabanu”. A za kilka miesięcy będziemy miały w końcu szansę na porządną rozmowę, gdy przyjedzie do Edynburga, by przeprowadzić ze mną wywiad w weekend wydania nowego tomu Harry’ego.

  „Leaky”, jak strona ta jest pieszczotliwie nazywana przez swoich wielbicieli, jest wspaniale zaprojektowaną kopalnią szczegółowych informacji na każdy temat związany z Harrym Potterem. Jest to także miejsce, gdzie możecie znaleźć wiele wnikliwych oraz zabawnych dyskusji. Więc składam gratulacje dla Melisy, B.K.’a, Kristen, Sue, Johna, Nicka i Natalie, dziękuję Wam! I Heidi… bardzo dziękuję za prezent dla Mackenzie… często go ubiera!

  www.the-leaky-cauldron.org

 • HPANA  The Harry Potter Automatic News Aggregator (Zbiór Automatycznych Wiadomości o Harrym Potterze), to pierwsza strona poświęcona Harry’emu Potterowi jaką odwiedziłam, chociaż od tamtej pory zmieniła się ona nie do poznania. Jest to strona niesamowicie przyjazna dla użytkownika, szybciej uaktualnia wiadomości dotyczące Harry’ego niż jakakolwiek inna, jaką znam, a ponadto ma mnóstwo błyskotliwych akcentów. Szczególnie podoba mi się system punktowy, dzięki któremu osoby najczęściej przysyłające nowe wiadomości, mogą awansować od stopnia „Mugola” do „Aurora” a nawet wyżej – a jeśli już mowa o nazwach, to miałam nadzieję, że „High Inquisitor” („Wielki Inkwizytor”) umarł, kiedy Umbridge została wygnana (uniesiona?) z Hogwartu. Z drugiej strony, „Guillaume” oraz „Broggy” (nazwiska dwóch mózgów strony HPANA), aż proszą się o to, by nazwać nimi jakichś wymyślonych czarodziejów.

  www.hpana.com

 • MuggleNet  To najwyższa pora, bym złożyła hołd potężnemu MuggleNetowi. Od czego zacząć? Uwielbiam wystrój tej strony (obecnie faworyzuję tło „Dementor”), sondaże (wzięłam nawet udział w jednym zatytułowanym „Kim jest Półkrwi Książę?”), bardzo wyczerpujące informacje dotyczące książek i filmów, świetne artykuły wstępne (wykazujące więcej przenikliwości niż można znaleźć na innych, podobnych stronach, których nazw tu nie wymienię), „101 sposobów na zdenerwowanie Lorda Voldemorta” (rozśmieszyły mnie do łez), Ściana Wstydu (rzeczy, które tam można znaleźć są prawie tak śmieszne, jak niektóre kawałki, które sama dostaję)… prawie wszystko. Webmasterze Emersonie, Ericu, Jamie, Damonie, Benie, Matthew, Rachel, Jaymz i Sharon, oddaję Wam honory.

  www.mugglenet.com

 • The Harry Potter Lexicon (Leksykon Harry’ego Pottera)  Ta strona jest tak wspaniała, że w sytuacji, gdy pisałam poza domem, zdarzało mi się wślizgiwać do kafejki internetowej, by sprawdzić na niej jakiś szczegół.
  Wolałam to niż kupienie tomu Harry’ego Pottera w księgarni (co jest żenujące). Jest to strona dla najbardziej obsesyjnych maniaków. Mój naturalny dom.

  www.hp-lexicon.org

 • Godric’s Hollow (Dolina Godryka)  Świetna strona prowadzona przez prawdziwych entuzjastów. Twórcy tej strony naprawdę dobrze ją przemyśleli – takich ludzi lubię. Jestem jednak zaszokowana liczbą moderatorów, którzy chcą się dostać do Slytherinu… i donoszę, że pokój wspólny Puchonów nie znajduje się w lochach; to raczej coś w rodzaju piwnicy – mała ale znacząca różnica.

  www.godrics-hollow.net

 • Immeritus (łac. niezasłużony, niesprawiedliwy – od tłum.)  Kocham tę stronę, którą odkryłam pod koniec pisania „Zakonu Feniksa”, i która sprawiła, że poczułam się strasznie winna, jak możecie się domyślić. Jestem dumna z tego, że jeden z bohaterów serii, którego zawsze bardzo lubiłam, chociaż w książkach jego obecność można było zauważyć jedynie czasami gdzieś w tle opowieści, zyskał sobie tak oddanych wielbicieli.

  Podczas premiery „Czary Ognia” na dworcu King’s Cross w Londynie, podałam rękę pewnej kobiecie, a ona pochyliła się i wyszeptała konspiracyjnie: „Syriusz Black jest sexy, prawda?” I oczywiście miała rację, o czym wiedzą członkowie fanklubu Immeritus. Najbardziej przystojny, najbardziej zbuntowany, najbardziej niebezpieczny spośród czwórki Huncwotów… a odpowiedź na jedno z bardziej palących pytań na forach dyskusyjnych brzmi: jego oczy są szare.

  Fan art na tej stronie jest także bardzo dobry. Przez pewien czas miałam nawet obrazek autorstwa Laury Freeman na swoim pulpicie. Jest to wyjątkowo dokładny portret Syriusza i Lupina.

  www.immeritus.org

linia

Bolga © 2006. All rights reserved.