Powrót do strony "Archiwum newsów"

GRUDZIEŃ 2002 - ARCHIWUM

Film "Harry Potter i komnata tajemnic - inne wiadomości"

Jeżeli chcecie wiedzieć co dla Was wygrzebał Dziaba, nasz zagraniczny korespondent, to wejdźcie na więcej.

Mały czarodziej pokonany przez "Dwie wieże".

Druga część tolkienowskiej trylogii w reżyserii Petera Jacksona pobiła rekord brytyjskiego box office w przedsprzedaży biletów. Film "Władca Pierścieni, część II: Dwie wieże", który miał swoją oficjalną premierę 18 grudnia, zarobił ponad 1,7 miliona funtów na przedsprzedaży biletów. Tym samym pobił rekord ustanowiony wcześniej przez "Harry'ego Pottera i komnatę tajemnic" oraz 20. cześć przygód agenta Jamesa Bonda. Co więcej, bilety na drugą część trylogii sprzedały się lepiej niż na "Drużynę Pierścienia", która rok temu zarobiła przed oficjalną premierą ponad 1,2 miliona funtów. więcej
Ale to dla nas nic strasznego i tak kochamy Harry'ego!

Streszczenie sprzedane !

Miłośnik przygód Harry'ego Pottera kupił w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby streszczenie powstającej właśnie piątej części przygód małego czarodzieja za ponad 45 tys. dolarów. Po obliczeniach okazało się, że za każde słowo kupiec z USA zapłacił 485 dolarów. Wśród słów wydrukowanych w aukcyjnym katalogu znalazły się między innymi: "Ron, miotła, zwolniony, skrzat domowy, nowy, nauczyciel, przepraszam, umiera". Osoba, która wygrała licytację pozostała anonimowa. Dochód ze sprzedaży streszczenia nowej powieści pt.:.:: "Harry Potter i Zakon Feniksa" J.K. Rowling przeznaczy na cele charytatywne.

Specjalnie dla Was nowiutkie wiadomości od naszego kochanego Dziaby!

1. Alfonso Cuaron, który zastąpi Chris'a Columbus'a reżysera Harry'ego Potter'a [cz.1 i cz.2] oświadczył że trzecią cześć filmu zobaczymy na ekranach kin już [dla nas Potter'omaniakow...dopiero..] latem 2004 roku. Wszyscy się teraz zastanawiamy czy nasz Daniel Radcliffe nie zmieni się i nie urośnie do tego czasu.Z nadzieją wierzymy w słowa A.Cuaron'a, który nas zapewnia, że na Daniel'a został już rzucony czar, aby nie mógł zmienić swojej postury.
2. Piąta część książki o Harry'm, została zapowiedziana na maj we Francji, więc w Polsce powinna pokazać się w księgarniach już we wrześniu czy też w październiku ,oświadczam że podałem tylko przybliżoną datę wydania książki w Polsce... Wasz Dziaba

Richard Harris w Więźniu Azkabanu???

Dziaba zszokował nas taką informacją (plotką?) :
Na wielu stronach internetowych pojawiają się plotki (powtarzam - tylko plotki), że producenci rozważają wskrzeszenie Richarda Harrisa przy użyciu komputerów, gdyż posiadają godziny niewykorzystanego materiału z aktorem. Dziaba....
Swoją drogą byłoby to dobre rozwiązanie. Trudno jest nam sobie wyobrazić kogoś innego w roli Dumbledore'a. Czas pokaże czy to tylko kolejna plotka na temat filmu H.P.

Christopher Lee nie zagra Dumbledore'a

Dziaba (szybki jak wicher) nasz francuski korespondent znalazł co poniżej:
"Christopher Lee stanowczo oświadczył, że nie przyjmie roli profesora Albusa Dumbledore'a w następnym filmie o małym czarodzieju, "Harry Potter i więzień Azkabanu". Pomimo że aktor już raz dementował pogłoski, iż wcieli się w słynnego dyrektora szkoły Hogwart, wciąż jest jednym z faworytów do tej roli."
Zobacz więcej na : INTERIA.PL - Film Dziaba....

J.K.Rowling przed dwoma porodami...

Wiadomości od naszego francuskiego korespondenta:
Rowling w ciąży. Spekulacje na temat jej ciąży trwały od dłuższego czasu ale wszystko stało się jasne dopiero teraz - J.K Rowling jest już w siódmym miesiącu ciąży. Jej maleństwo urodzi się więc na początku przyszłego roku. Będzie to drugie dziecko autorki słynnego Harry'ego Pottera, ale pierwsze z jej nowym mężem Neilem Murray'em, który ma 32 lata. Ich ślub miał miejsce ponad rok temu. Część piąta jeszcze przed porodem więc fani pisarki mają jeszcze jeden powód do radości. Rowling ujawniła, że już skończyła pisanie piątej części swego bestsellera pod tytułem "Harry Potter i Zakon Feniksa". Jednocześnie zapowiedziała, że po urodzeniu dziecka zabierze się jeszcze za część szóstą i siódmą. Dziaba....

Nowinki z Francji

Nasz francuski korespondent, tzw. Dziaba donosi:
"Wiem (...), że w V tomie Dursley'owie poznają Syriusza i...o tym na pewno nie słyszeliście - córka Vold...,hmmm..., Sami Wiecie Kogo, przyjedzie incognito do Hogwartu... no i jak z pewnością o tym wiecie, bo wszędzie o tym huczy, Hermiona zostanie prefektem. W VI tomie o tytule "Harry Potter et la torche a la flamme verte" (tytuł francuski) co oznacza "H.P. i pochodnia zielonego płomienia", Harry dowie się bardzo dużo o życiu Lily Potter czyli swojej matki i Peter Pettigrow odegra główną rolę w tej części. W VII tomie o tytule "Harry Potter et la cellule de l'Alchimiste" co oznacza "H.P. i cela [lub komórka jak kto woli] Alchemika", Harry godzi się z Malfoy'em i..... tego chyba też nie słyszeliście, dowiaduje się kto jest jego prawdziwym ojcem...". Dziaba pisze również, że widział już film "H.P. i komnata tajemnic" i ocenia go o wiele lepiej niż pierwszą część. A my cały czas czekamy na film i całą prawdę o kolejnych przygodach Harry'ego.

Kiedy V tom HP???

Na niektórych stronach o Harrym Potterze pojawiły się informacje jakoby V część książki Rowling miała być wydana w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2003. Nigdzie tego nie mogliśmy potwierdzić więc zajrzeliśmy na oficjalną stronę angielskiego wydawnictwa książek o Harrym Potterze - Bloomsbury. Niestety nie znaleźliśmy tam żadnej konkretnej daty a tylko zapewnienie, że jeśli będzie wiadomo coś pewnego, to natychmiast o tym wszystkich poinformują. Pozostaje nam tylko czekać i snuć domysły na temat "Harry Potter and the Order of Phoenix".

Podobno w filmie "Harry Potter i więzień Azkabanu" zabraknie Toma Feltona odtwarzającego postać Draco Malfoya.

Serwis Cenema Cinfidental podał, że Tom Felton, który zagrał Draco Malfoya w dwóch poprzednich częściach filmu o Harrym Potterze, w trzeciej już nie wystąpi. Powodem podobno są inne filmowe zobowiązania młodego aktora. Serwis zastrzegł jednak, iż ta informacja nie jest do końca pewna.
Początek zdjęć do filmu "Harry Potter i więzień Azkabanu" zapowiedziano na wiosnę 2003 roku. Reżyserem ma być Alfonso Cuarón, a w filmie ponownie wystąpią: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson i Robbie Coltraine. Premiera w USA w czerwcu 2004 roku.

"Harry Potter i komnata tajemnic" coraz bliżej!

W polskich kinach pojawiły się już zwiastuny nowego filmu o Harrym Potterze. Wojtek, który już widział te zapowiedzi twierdzi, że szykuje się mrożąca krew w żyłach ale pasjonująca zabawa, a pająki naprawdę mogą przestraszyć.
Na krakowskim kinie "Kijów" plansze zapowiadają pokaz filmu "Harry Potter i komnata tajemnic" na 1 stycznia 2003, a przecież premiera ma być 3 stycznia. Ciekawe czy to pomyłka czy może jakiś specjalny seans przedpremierowy? Musimy to sprawdzić...

Chuligani w szkole magii i czarodziejstwa Hogwart.

Wiktoriańska katedra w Gloucester na zachodzie Anglii, która w filmach o Harry'm Potterze udawała szkołę magii i czarodziejstwa Hogwart, padła ofiarą wandali. Chuligani zniszczyli dziewiętnastowieczne witraże i spowodowali szkody o wartości 43.000 funtów (68.000 euro), podał "Daily Telegraph". Wandale stłukli 24 zabytkowe witraże z 1860 roku znajdujące się w klasztornej części katedry, sam budynek liczy dziewięć wieków. Jak donosi "The Telegraph", w klasztorze zostanie niedługo zainstalowany system nadzoru kamer video.

Drodzy potteromaniacy! Jeśli wybieracie się na kolejny film o Harry'm Potterze, pamiętajcie: my was ostrzegaliśmy...

że film zawiera sceny mrożące krew w żyłach, ogromne i straszne pająki oraz dramatyczną, przerażającą scenę, w której Harry walczy z Bazyliszkiem. "TIME" w artykule z dn. 4.11 2002 napisał: "Brytyjska komisja kwalifikacyjna wydała następujący werdykt: "film zawiera umiarkowane słownictwo i elementy grozy oraz fantastyczne pająki". Wytwórnia Warner Bros obawiała się, że w Stanach Zjednoczonych film zostanie dopuszczony tylko dla widzów powyżej 13 roku życia.[...] Studio odetchnęło z ulgą, kiedy "Komnata" została opatrzona jedynie zaleceniem "do oglądania w towarzystwie opiekunów". Za to w roli jednoosobowej "komisji do spraw ochrony dzieci" wystąpił sam Columbus: Uczulam rodziców dzieci 7-letnich i młodszych, żeby dokładnie się upewnili, czy wiedzą, co ich czeka."

Dzieci Chrisa Columbusa zmusiły go, by zaczął reżyserować przygody Harry'ego Pottera. I to one teraz spowodowały, by skończył.

Chris Columbus po wyreżyserowaniu "Harry'ego Pottera i kamienia filozoficznego" oraz "Harry'ego Pottera i komnaty tajemnic" nie zamierza na razie dłużej towarzyszyć małemu czarodziejowi na planie filmowym, bo stwierdził, że nie pozwala mu on zająć się rodziną, złożoną z żony i czwórki dzieci w wieku 13, 10, 8 i 5 lat. "Po 2 i pół roku, kiedy nie mogłem jeść śniadania z rodziną, stwierdziłem, że czas najwyższy, by na pierwszym miejscu postawić obowiązki ojca", wyjaśnia powody, dla których zdecydował zająć się tylko produkcją trzeciej części Pottera, natomiast reżyserię odstępując Alfonso Cuaronowi.

"Harry Potter i komnata tajemnic" już zarabia duże pieniądze

W czasie ostatniego weekendu w Wielkiej Brytanii odbyły się przedpremierowe pokazy "Harry'ego Pottera i komnaty tajemnic". Do kin przyszła rekordowa liczba widzów.Zgodnie ze wstępnymi obliczeniami Warner Bros. - producent i dystrybutor produkcji - oszacował, że od piątku do niedzieli najnowszy film o przygodach młodego czarodzieja zarobił 12,5 miliona dolarów. Jeśli te liczby się potwierdzą, "Harry Potter i komnata tajemnic" przejdzie do historii jako największy hit jeszcze przed premierą filmu.

Większość krytyków, która miała już okazję obejrzeć film "Harry Potter i komnata tajemnic", wystawiła mu bardzo dobre oceny.

Chociaż film wejdzie na ekrany brytyjskich kin 15 listopada, dziennikarze, którzy mieli okazję uczestniczyć w pokazach przedpremierowych uznali, że druga część jest znacznie lepsza od poprzedniej. "Film jest zabawniejszy i bardziej mroczny niż pierwsza część" - można przeczytać w jednym z serwisów filmowych. Zdaniem wielu krytyków, na szczególne uznanie zasługuje rola Kennetha Branagha, który wcielił się w specjalistę od obrony przed czarną magią - Gilderoy'a Lockharta. "Zagrał tak idealnie, iż można pomyśleć, że ta rola została napisana przez Rowling specjalnie dla niego" - twierdzi branżowy magazyn Variety.

Richard Harris - filmowy prof. Dumbledore - nie żyje!

Znany irlandzki aktor Richard Harris zmarł w piątek 25 października w Londynie w wieku 72 lat. W przeszło 40-letniej karierze wystąpił w 85 filmach. Był dwukrotnie nominowany do Oscara. Dla nas pozostanie na zawsze niezapomnianym profesorem Dumbledorem z dwóch części filmu o Harrym Potterze. Przykro nam, że nie zagra już w filmie "Harry Potter i więzień Azkabanu".

Legendarny aktor Christopher Lee jest typowany do przejęcia roli Profesora Dumbledore'a po zmarłym Richardzie Harrisie.

80-letni aktor jest "faworytem" do roli dyrektora Hogwartu w kolejnych przygodach Harry'ego Pottera, którą do tej pory grał zmarły niedawno Harris. Zdaniem producentów Lee, który w przygodach Jamesa Bonda zatytułowanych "Człowiek ze złotym pistoletem" zagrał czarny charakter "idealnie nadaje się do roli Dumbledore'a". To właśnie jemu jako pierwszemu zaproponowano zagranie tej postaci, ale aktor odmówił, bo był wtedy zbyt zajęty. Oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane przez Warner Bross jeszcze w tym tygodniu.

"Harry Potter i komnata tajemnic" - wrażenia po premierze

Fani "Harry'ego Pottera" zgodnie twierdzą, że druga część przygód małego czarodzieja jest bardziej mroczna, ale też znacznie lepsza od poprzedniej. W niedzielę, przed kinem Odeon, w którym odbyła się premiera filmu, prawie 5 tys. wielbicieli książek J.K. Rowling czekało, aby zobaczyć odtwórców głównych ról - Daniela Radcliffe'a, Ruperta Grinta i Emmę Watson.10-letni Jake Knibbs powiedział po premierze: "Film jest naprawdę bardzo dobry. Jedynie scena z pająkami jest trochę przerażająca. Jest lepszy niż pierwsza część".Ella, wnuczka zmarłego niedawno aktora Richarda Harrisa, który wcielił się w profesora Dumbledore'a, wyszła z kina ocierając łzy, jednak i ona powiedziała, że film bardzo jej się podobał. Podobnego zdania była również Glenn Close, która po premierze powiedziała: "To było wspaniałe".

Powrót do newsów