Powrót do strony "Archiwum newsów"

CZERWIEC 2006 - ARCHIWUM NEWSÓW

Czy Rowling zabije Harry'ego?

J.K. Rowling poważnie rozważa uśmiercenie bohatera serii swych opowieści o młodym czarodzieju - donoszą brytyjskie media.

W wywiadzie w telewizji brytyjskiej J.K. Rowling dała najwyraźniejszą dotąd sugestię, że uśmierci głównego bohatera swej wielotomowej powieści.

Występując w telewizji Channel 4 w poniedziałek wieczorem, Rowling ujawniła, że w siódmym i ostatnim tomie umrą dwie postaci, których śmierci właściwie nie chciała. Autorka odmówiła jednak podania, o które postaci chodzi.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 28.06.2006, godz.17.30)


Zastraszona córka J.K. Rowling

J.K. Rowling wyznała, że jej starszej córce, Jessice, nie zawsze było łatwo. A to wszystko z powodu Harry’ego Pottera.

Dziewczynka miała być gnębiona przez dzieci ze szkoły, a to tylko z tego powodu, że jest córką sławnej mamy.

J.K. Rowling wyznała również, że ostatni rozdział siódmej i ostatniej części przygód Pottera napisała już w 1990 roku, ale pracy nad kończącym cykl powieściowy tomem jeszcze nie zakończyła.

Autorka wyznała, że jednemu bohaterowi okazała łaskę i go nie uśmierciła, ale za to pozbawiła życia dwie inne postacie, których wcześniej nie planowała zabić.

Jak powiedziała: Trzeba zapłacić wysoką cenę, gdy walczy się z takim złem.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 28.06.2006, godz.17.25)


Będzie musiała żyć bez Harry'ego Pottera

J.K. Rowling nie zmieni zdania i nie będzie kontynuować sagi o Harrym Potterze, ponieważ postanowiła pożegnać się z tą postacią, zanim straci świeżość.

Brytyjska pisarka, która pracuje obecnie nad ostatnią częścią przygód nastoletniego czarownika, przyznaje, że bez Harry'ego jej życie bardzo się zmieni.

- Będę musiała nauczyć się żyć bez Harry'ego, ale wierzę, że powinnam iść dalej - przyznaje Rowling.

Autorka książek o Harrym Potterze nie wyklucza również uśmiercenia swojego głównego bohatera w siódmej i ostatniej części serii. W jednym wywiadów Rowling podkreśliła, że poświęcenie życia chłopca o magicznych zdolnościach uniemożliwiłoby wykorzystanie tej postaci w sequelach, napisanych przez innych autorów.

J.K. Rowling podała za przykład Agathę Christie, która w ostatniej części swoich opowieści o Herculesie Poirot doprowadziła do śmierci detektywa. Autorka serii o Potterze podkreśla, że to duża odwaga pozbyć się swojego głównego bohatera, chociaż czytelnicy wciąż domagają się nowych przygód z jego udziałem.

Rowling pracuje nad siódmą i ostatnią częścią serii, która ma zostać opublikowana najwcześniej w przyszłym roku. Zaznacza, że największe problemy ma z ostatnim rozdziałem, który wciąż ulega zmianom. Nie zdradza jednak szczegółów.

Opowieści o Harrym Potterze cieszą się ogromną popularnością, a ich łączny nakład w skali światowej przekroczył 300 milionów.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 27.06.2006, godz.16.25)


JKR awansowała na liście Forbesa

Na ostatniej liście - The Celebrity 100 - opublikowanej przez Forbesa, JK Rowling zajęła 19 pozycję. Tym samym awansowała o 3 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym. Krótki opis dotyczący Jo jest następujący:

"Jedna z miliarderek na naszej liście, J.K. Rowling przygotowuje książkę kończącą serię o "Harrym Potterze". Krążą pogłoski, że kolejna część, siódma w serii, będzie jej ostatnią, chociaż zamierza ona kontynuować pisanie i prawdopodobnie będzie eksplorować inne części świata potterowskiego. Sprzedaż książek o Harrym Potterze na całym świecie przekroczyła 300 milionów egzemplarzy. "Zakon Feniksa" okazał się filmem, który przyniósł w ubiegłym roku najwyższy zysk w wysokości 892 milionów dolarów. Jo jest wyliczana jako ta, która za swoją pracę od czerwca 2005 do czerwca 2006 otrzymała 75 milionów dolarów."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 23.06.2006, godz.17.25)


J.K. Rowling na czele rankingu

Autorka powieści o Harrym Poterze zajęła pierwsze miejsce w rankingu największych żyjących pisarzy brytyjskich pokonując takich gigantów literackich, jak Salman Rushdie i Ian Mc Ewan.

J.K Rowling otrzymała trzykrotnie więcej głosów, niż twórca cyklu powieści fantasy Terry Pratchett, który zajął drugie miejsce w ankiecie przeprowadzonej przez brytyjskie czasopismo „The Boo Magazine”. Na miejscu trzecim znalazł się McEwan, zaś Rushdie, który w 1988 roku wywołał skandal w kulturze muzułmańskiej wydając książkę "Szatańskie wersety", znalazł się na miejscu czwartym.

Oto pierwsza dziesiątka najwybitniejszych współczesnych pisarzy brytyjskich:
1. J.K. Rowling
2. Terry Pratchett
3. Ian Mc Ewan
4. Salman Rushdie
5. Kazuo Ishiguro
6. Philip Pullman
7. Harold Pinter
8. Nich Hornby
9. A.S. Byatt
10. Jonathan Coe i John Le Care

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 08.06.2006, godz.16.45)


Potterowy biznes

Tim Morris, były profesor filozofii na Uniwersytecie Notre Dame, opublikował ostatnio esej na temat etyki i filozofii, które mogą być zastosowane w codziennym świecie biznesu.

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że odwołał się w owej pracy do książek J.K. Rowling.

Morris wierzy, iż odwaga – którą uważa za jedną z najważniejszych zalet Harry`ego Pottera – jest bardzo istotna w biznesie, szczególnie gdy podejmuje się ważne decyzje. Jednak, jednocześnie zastrzega, iż nie powinna być ona brawurowa a także zaznacza, że należy wiedzieć, co jest dobre a co złe.

Co więcej, wymienia pięć podstawowych strategii Pottera, które mogą się przydać w biznesie: przygotowanie do zadania, otoczenie siebie poparciem, angażowanie się w swoje myśli, koncentrowanie się na zadaniu oraz podejmowanie właściwych decyzji. Każda z nich poparta jest przekonującymi argumentami odwołującymi się do książek J.K. Rowling.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 05.06.2006, godz.09.55)


Urodzinowa prośba Dana

Daniel Radcliffe przesłał do dwóch stron fanowskich: DR.com i DR.co.uk nastepującą wiadomość:

Ponieważ zbliżają się moje 17-te urodziny chciałbym zaapelować do moich wspaniałych fanów i prosić ich, aby zamiast przesyłać prezenty dla mnie, mogli zrobić dotacje, jakkolwiek małe, dla Demelza House. To naprawdę bedzie stanowiło ogromną różnicę dla tego godnego uwagi miejsca, które wspieram od kilku lat i jestem bardzo wzruszony, że tak wielu fanów bierze tak aktywny udział poprzez dotacje i wsparcie finansowe. Z góry dziękuję za Waszą życzliwość i hojność.
DANIEL RADCLIFFE


Dan skończy 17 lat dopiero 23 lipca, dokładnie tydzień przed Harrym. Więcej informacji na temat Demelza House możecie znaleźć na ich oficjalnej stronie.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 03.06.2006, godz.19.05)


Nowa Bellatrix w "Zakonie Feniksa"

Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła w lutym tego roku, że w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa" rolę Bellatrix Lestrange zagra Helen McCrory. Jednak strona CBBC Newsround doniosła, że pani McCrory jest w ciąży i spodziewa się dziecka wkrótce po sfilmowaniu scen z udziałem Bellatrix. W związku z tym aktorka nie będzie w stanie zagrać w filmowanej właśnie adaptacji piątej części przygód HP. Zamiast niej, w rolę demonicznej Lestrange wcieli się Helena Bonham Carter, która ostatnio zagrała matkę Charliego w obrazie "Charlie i Fabryka Czekolady".

Ogłoszono również nazwiska kilku innych osób, które wezmą udział w kręceniu "Zakonu Feniksa": Apple Brook wystąpi jako profesor Grubbly-Plank, młodego Syriusza zagra James Walters, młodego Lupina przedstawi nam James Utechin natomiast w rolę młodego Snape'a wcieli się Alec Hopkins.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 02.06.2006, godz.11.25)


Powrót do strony "Archiwum newsów"

 
Bolga © 2006. All rights reserved.