Powrót do strony "Archiwum newsów"

MARZEC 2006 - ARCHIWUM NEWSÓW

"Half-Blood Prince" nazwany Brytyjską Książką Roku

"Harry Potter and the Half-Blood Prince" autorstwa JK Rowling, którego premiera miała miejsce w lipcu 2005, otrzymał tytuł Brytyjskiej Książki Roku.

Po otrzymaniu tej prestiżowej nagrody, JK która uczestniczyła w ceremonii, powiedziała: "Jestem bardzo zadowolona, że kontynuacja Harry'ego Pottera dostarczyła dorosłym oraz dzieciom tak wiele radości a otrzymanie tej nagrody jest dla mnie zaszczytem. Pisanie ostatniego tomu sprawia mi prawdziwą przyjemność i miło posuwa się do przodu."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 30.03.2006, godz.11.35)


"Czara Ognia" nominowana do Hugo Award

Film "Harry Potter i Czara Ognia" został nominowany do nagrody Hugo w kategorii "Best Dramatic Presentation, Long Form". Konkurentami dla Harry'ego będą: Batman: Początek; Kroniki Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa, Serenity oraz Wallace i Gramit: Klątwa królika.

Zwycięzcy Hugo Award zostaną ogłoszeni w sierpniu tego roku w Anaheim w Kalifornii.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 27.03.2006, godz.12.15)


Wiadomości z planu "Feniksa"

Podczas rozdania nagród Empire, Daniel Radcliffe rozmawiał z Empire Online o "Zakonie Feniksa" i powiedział, że "idzie naprawdę, naprawdę dobrze. Nowy reżyser jest fantastyczny. Nigdy wcześniej nie byłem popychany do przodu tak regularnie. On naprawdę wspiera Harry'ego w jego emocjonalnej i psychologicznej podróży. Ale zdaje się także, że ma niesamowite oko do plenerów, zdjęć i innych rzeczy."

Producent David Heyman podzielił się informacjami o tym, co już nakręcono do tej pory: "Na razie zrobiliśmy nieco akcji. Nakręciliśmy trochę materiału z udziałem centaurów i Graupa, który jest bratem Hagrida wysokim na 16 stóp. Dzieciaki muszą wiele grać na blue screenie z postaciami takimi jak Graup, ale na całe szczęście już się do tego przyzwyczaiły."

Heyman powiedział także, że filmowanie zostanie czasowo zawieszone w środku maja, tak aby Dan i Emma mogli wziąć udział swoich egzaminach, ale zacznie się ponownie w czerwcu.

Dan powiedział także dla BBC Radio 1, że będzie nagrywał scenę pocałunku z Cho Chang: "To będzie dziwne, gdyż jeden z moich rodziców będzie na planie. To będzie żenujące, ale mam nadzieję, że nie zrobi mi to różnicy i będę całkowicie profesjonalny, ale prawdopodobnie będę wszystko ciągle psuł, żeby móc bez przerwy ją całować."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 24.03.2006, godz.10.30)


JK Rowling działa charytatywnie

Ceramiczne jajko pomalowane przez JK Rowling zostanie zlicytowane w celu pomocy dla Multiple Sclerosis Society Scotland (Szkockie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane).

Autorka Harry'ego Pottera znalazła się wśród innych znanych osób, m.in. szkockiego aktora Ewana McGregora i malarki Elizabeth Blackadder, którzy podarują własnoręcznie zdobione jajka na charytatywną aukcję.

JK Rowling patronuje stowarzyszeniu MS, ponieważ sama ma doświadczenia związane z tą chorobą, gdyż jej matka zmarła właśnie na stwardnienie rozsiane.

Przypuszcza się, że aukcja, która odbędzie się w niedzielę, przyniesie stowarzyszeniu pomoc w wysokości 5000-10 000 funtów.

(źródło: edinburghnews.scotsman.com)
(wiad. z dnia 23.03.2006, godz.11.15)


Gary Oldman znów Syriuszem Blackiem

Menadżer Gary'ego Oldmana potwierdził, iż aktor wcieli się w po raz kolejny w ojca chrzestnego Harry'ego Pottera.

Oldman, który wczoraj skończył 48 lat, wcielił się w postać Syriusza Blacka w filmie "Harry Potter i więzień Azkabanu" oraz użyczył swojego głosu w scenie "kominkowej" w następnej odsłonie przygód małego czarodzieja - "Czara Ognia". Teraz Anglika będzie można zobaczyć w obrazie "Harry Potter i Zakon Feniksa".

Jak zapewnił menadżer filmowca, aktor cieszy się, że doszło do podpisania kontraktu.

Premiera piątej części filmu planowana jest na przyszły rok.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 22.03.2006, godz.11.55)


Kumpel Harry'ego Pottera u Quentina Tarrantino?

Rupert Grint ma nadzieję, że zdoła uciec od skojarzenia z przyjacielem Harry'ego Pottera, kiedy wystąpi w jednym z mrocznych filmów Quentina Tarantino.

17-letni aktor, który od kilku lat wciela się w postać sympatycznego rudzielca Rona Weasleya, chciałby skierować swoją karierę w zupełnie nowym kierunku przy pomocy nowej, mniej sympatycznej roli.

- 'Obawiam się, że przez Rona zostanę zaszufladkowany, więc marzę o roli w jednym z filmów Quentina Tarantino, gdzie mógłbym zagrać jakiegoś niegodziwca.'

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 22.03.2006, godz.11.50)


JK Rowling organizuje bal

W ostatnią piątkową noc JK Rowling zorganizowała w Stirling Castle w Szkocji bal maskowy w stylu weneckim. Bilety na tę uroczystość, która składała się z kolacji, balu i aukcji, kosztowały 250 funtów.

Yahoo! News opublikował raport na temat tego wieczoru, w którym napisano, że "muzykę na żywo zapewnił zespół Bjorn Again grający przeboje Abby, wraz z Royal Scottish Academy of Music and Drama's Vocal Fusion."

Według Yahoo! News UK, bal ten został zorganizowany na rzecz Multiple Sclerosis (MS) Society Scotland (Szkockie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane) i przyniósł 200 tysięcy funtów dochodu.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 21.03.2006, godz.18.55)


JK Rowling warta miliard

Forbes, jak co roku, opublikował listę najbogatszych ludzi na świecie. Wśród nich, na miejscu 746 znalazła się JK Rowling z majątkiem szacowanym na około miliard dolarów. Forbes napisał:

Ostatni rok był dla autorki sztandarowym. W lipcu 2005, "Harry Potter and the Half-Blood Prince" - szósta część bestselerowej serii, okazała się ogromnym hitem. Rowling sprzedała w ostatnim roku na całym świecie 60 mln swoich książek, co dodane do poprzednich, dało w sumie 310 milionów sprzedanych egzemplarzy HP. W listopadzie, wytwórnia WarnerBros. przedstawiła czwarty film "Harry Potter and the Goblet of Fire", który tylko w Stanach Zjednoczonych przyniósł zyski w wysokości 287 milionów dolarów. Źródła zbliżone do Rowling mówią, że ostatni - VII tom z całej serii ukaże się w 2007 roku.

Myślę, że ta ostatnia informacja zainteresuje Was najbardziej, bo wszyscy czekamy na jakieś wiadomości na temat ostatniej, zamykającej całą serię książki.

(źródło: www.mugglenet.com)
(wiad. z dnia 21.03.2006, godz.18.25)


Yates najlepszym reżyserem Pottera

Daniel Radcliffe jest przekonany, że David Yates to najlepszy reżyser pracujący do tej pory w cyklu filmów o Harrym Potterze.

Główny egzorcysta Kościoła Katolickiego, ojciec Gabriele Amorth uważa, że książki o przygodach Harry’ego Pottera są naznaczone piętnem Księcia Ciemności i przyczyniają się do powstania pokolenia młodych satanistów i grzeszników.

Nastoletni aktor jest pod wrażeniem niestrudzonej energii Yatesa i zapewnia, że jego dbałość o szczegóły jest gwarancją sukcesu najnowszego filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa".

- Pracujemy teraz nad piątą częścią przygód Harry’ego Pottera i muszę przyznać, że idzie nam naprawdę bardzo dobrze. Nowy reżyser jest fantastyczny. Nigdy dotąd nie musieliśmy tak ciężko pracować, ale David ma niesamowite wyczucie planu zdjęciowego i zmusza Harry’ego do niesamowitej podróży psychologicznej i emocjonalnej - mówi Radcliffe w wywiadzie dla magazynu filmowego "Empire".

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 19.03.2006, godz.15.00)


Nie jest zainteresowany Harrym Potterem

Alfonso Cuarón, reżyser trzeciej części filmowych przygód Harry'ego Pottera, nie jest zainteresowany powrotem do magicznych problemów nastolatków.

- W tym momencie nie jestem zainteresowany realizacją kolejnego filmu z serii - przyznał Cuarón. - Jednak muszę przyznać, że na planie "Więźnia Azkabanu" spędziłem dwa przepiękne lata. Wszystko, co dotyczyło adaptacji powieści J.K. Rowling otacza wyjątkowa aura. To wspaniałe móc z tym obcować - wyjaśnia reżysera, który nie zaprzeczył, że jeśli w przyszłości zostałby poproszony o przeniesienie na duży ekran kolejnej części bestsellerowej serii, rozważyłby tę propozycję.

Kolejnym projektem Cuaróna jest thriller "Children of Men".

Tymczasem trwają zdjęcia do filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa". W obsadzie ponownie znaleźli się odtwórcy głównych ról, czyli Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson, a także Gary Oldman, Richard Griffiths, Fiona Shaw i Harry Melling. W piątej części serii zobaczymy również Jasona Boyda (w roli Piersa Polkissa), Richarda Macklina (Malcolm), Charlesa Hughesa (Młody Wormtail), Susie Shinner (Młoda Lily Potter), Aurora Dawlisha (Richard Leaf) oraz Nicka Shima (Zacharias Smith). Za kamerą stanął David Yates.

Premiera filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa" planowana jest na następny rok.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 19.03.2006, godz.14.55)


J.K. Rowling zachęca do czczenia Księcia Ciemności

Watykański duchowny oskarżył J.K. Rowling o zachęcanie dzieci do czczenia Szatana.

Główny egzorcysta Kościoła Katolickiego, ojciec Gabriele Amorth uważa, że książki o przygodach Harry’ego Pottera są naznaczone piętnem Księcia Ciemności i przyczyniają się do powstania pokolenia młodych satanistów i grzeszników.

– Zaczyna się od Harry'ego Pottera, który wydaje się sympatycznym czarodziejem, ale kończy się u Diabła. Jestem pewien, że te książki są wyraźnie naznaczone piętnem Księcia Ciemności. Czytając Harry'ego Pottera dzieci są wciągane do świata magii, skąd dzieli je już tylko mały krok od satanizmu i kultu Szatana – mówi 80-letni duchowny, który od 1986 roku pokonał ponad 3 tysiące złych duchów.

Wcześniej idola nastoletnich czytelników skrytykował papież Benedykt XVI, który stwierdził, że opowieści o Harrym są przepełnione pokusami, które działają niepostrzeżenie i głęboko szkodzą wartościom chrześcijańskim w młodych rozwijających się duszach.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 19.03.2006, godz.14.50)


Ofiary sławy

Zarabiają miliardy dolarów, okupują pierwsze miejsca list bestsellerów, ich książki rozchodzą się w milionach egzemplarzy. Co ich łączy?

Żywa akcja, groza, miłosne perypetie, suspens - to proste recepty na komercyjny sukces. Jednak tylko nieliczni pisarze potrafią dobrać proporcje tak, by zwrócić na siebie uwagę milionów czytelników. Ci właśnie autorzy są najbardziej poszukiwani, w nich warto inwestować. Co jeszcze łączy Danielle Steel, Stephena Kinga i Joanne K. Rowling? Rozpaczliwa ucieczka przed mediami i czytelnikami.

Popularni pisarze stali się ofiarami sławy. Szukają samotności, zmęczeni ciągłymi telefonami, pytaniami dziennikarzy, prośbami o autografy. To nie przypadek, że najlepiej zarabiający pisarze od lat nie uczestniczą w spotkaniach autorskich, w targach, że bardzo rzadko udzielają wywiadów. Żyją pod wyczerpującą presją wydawców, którzy domagają się kolejnych bestsellerów.

Chociaż nie udzielają wywiadów, konsekwentnie budują swój wizerunek, zarówno w mediach, jak i wśród czytelników. Uczestniczą w akcjach charytatywnych (rekordzistką jest J. K. Rowling, która na dobroczynność przeznaczyła ok. 22 mln funtów), sponsorują szkoły oraz drużyny sportowe. Kontaktom z czytelnikami służą przede wszystkim szczegółowo opracowane strony internetowe.

Agencje PR wiele uwagi poświęcają też wizerunkowi najbardziej poczytnych autorów. Ci młodsi, jak Grisham czy Brown, są kreowani na uśmiechniętych ludzi sukcesu, J.K. Rowling jest dobrą matką i żoną, Danielle Steel - szykowną damą, King trochę szalonym ekscentrykiem. Uprawiają sporty, prowadzą stateczne życie; żadnych romansów, żadnych wybryków; sukces zawdzięczają ciężkiej pracy.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 19.03.2006, godz.14.45)


Powrót do strony "Archiwum newsów"

 
Bolga © 2006. All rights reserved.