Powrót do strony "Archiwum newsów"

LISTOPAD 2005 - ARCHIWUM NEWSÓW

Prawie wszystko o Harrym Potterze

"Harry Potter i Czara Ognia" podbija polskie kina, dzięki czemu pojawiają się kolejni miłośnicy przygód nastoletniego czarodzieja. Jeśli nie chcesz być mugolem, przeczytaj kilka ciekawostek dotyczących filmowych adaptacji książek J.K.Rowling. Znajdziesz tu wszystko, co chciałbyś wiedzieć o Harrym Potterze, ale boisz się o to zapytać.

1. "Czara Ognia" to pierwsza z filmowych części Harry Pottera, która jest dozwolona od 13 lat. Młodsi widzowie mogą obejrzeć film jedynie w towarzystwie osoby dorosłej. Powodem tak surowej oceny filmu mają być: sugerowane morderstwo, węże pożerające ludzi oraz pojedynek między Harrym a lordem Voldemortem, który zawiera scenę tortur.

2. Tytułowa "Czara" pomaga wyselekcjonować uczestników Turnieju Trójmagicznego, niebezpiecznego konkursu dla czarowników. Harry, chociaż jest zbyt młody, w tajemniczy sposób zostaje wybrany przez czarę. To oczywiście sprawka Voldemorta, który potrzebuje trzech kropli krwi Harry'ego.

3. Chociaż seria książek o Potterze jest bardzo brytyjska (J.K.Rowling jest Brytyjką), Mike Newell jest pierwszym brytyjskim reżyserem, który realizuje film na podstawie książki.

4. Steven Spielberg rozważał reżyserię pierwszego filmu o Harry Potterze "Kamień filozoficzny", ale zrezygnował, gdy J.K.Rowling naciskała, by obsada składała się z brytyjskich aktorów. Spielberg chciał, by Harry'ego zagrał Haley Joel Osment ("Sztuczna inteligencja", "Szósty zmysł")

5. O rolę Voldemorta ubiegali się, bez skutku: John Malkovich i znany jako Jaś Fasola Rowan Atkinson.

6. Reżyser Mike Newell powiedział, że szukał inspiracji w klasycznym filmie Alfredfa Hitchcocka "Północ-północny zachód". Polecił nawet Danielowi Radcliffowi, by zobaczył przed zdjęciami film Hitchcocka. "Cary Grant jest szczęśliwym człowiekiem, ale zły James Mason cały czas czai się na niego" - Newell snuł paralele między nowym Potterem a klasykiem Hitchcocka.

7. Największy w Europie kompleks basenów został zbudowany specjalnie do podwodnych scen Turnieju Trójmagicznego. Radcliffe trenował nurkowanie przez pół roku, jednak ze względów bezpieczeństwa aktor mógł być filmowany pod wodą jedynie w 12 sekundowych ujęciach.

8. Książki i filmy o Potterze były przyczyną narodzin zespołu muzycznego o nazwie - jakżeby inaczej - Harry and the Potters. Rockowy zespół wydał już dwie płyty inspirowane przygodami młodego czarodzieja, które zawierają takie piosenki jak: "Gniew Hermiony" czy "Ocalić Ginny Weasley".

9. Pierwsze trzy filmy serii o Harrym Potterze zarobiły w sumie 2.6 miliarda dolarów z samej sprzedaży biletów.

10. Autorka J.K.Rowling, która wpadła na pomysł książki o Potterze w 1991 roku podczas podróży pociągiem, jest teraz na liście tysiąca najbogatszych ludzi na świecie. Jej majątek jest nawet większy niż fortuna królowej Anglii.

11. Popularna teoria fanów o fabule siódmej części książki brzmi następująco: okaże się, że Harry Potter jest zdolny do magicznych sztuczek bez użycia różdżki (czego większość magików nie potrafi), dowiemy się kim byli rodzice Harry'ego a nie wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w obrębie Hogwartu.

12. Następny film serii wyreżyseruje brytyjski reżyser telewizyjny David Yates. Produkcja rusza w styczniu 2006 roku, a film powinien pojawić się w kinach rok później.

13. Ralph Fiennes jest wielkim miłośnikiem gier video. Kiedy dowiedział się, że lord Voldemort pojawi się w grze video opartej na filmie, podczas zdjęć użyczył swojej postaci video głosu.

(źródło: www.interia.pl)
(wiad. z dnia 30.11.2005, godz.11.40)


Harry ratuje światowy box office

Wiele wskazuje na to, że film "Harry Potter i Czara Ognia" w znacznej mierze przyczyni się do poprawy rocznych wyników hollywoodzkiego box office, który w ostatnich miesiącach zanotował spadek.

Od swojej światowej premiery 18 listopada obraz zarobił już około 408 milionów dolarów, z czego połowę zdobył tylko na rynku amerykańskim. Przez drugi tydzień z rzędu obraz utrzymuje się tan ma czele wyników kasowych (przez weekend dziękczynienia zarobił kolejne 54.9 miliona dolarów). Sukces ten przebija pozostałe trzy ekranizacje powieści o nastoletnim czarodzieju (przypomnijmy, iż "Harry Potter i kamień filozoficzny" w ciągu pierwszych 10 dni obecności na ekranach kin w USA zarobił 183 miliony dolarów).

Według wytwórni Warner Bros., zaraz po USA, "Harry Potter i Czara Ognia" najlepiej radzi sobie w Wielkiej Brytanii (51.3 miliona dolarów), Niemczech (35.5 miliona dolarów) oraz Meksyku (7.9 miliona dolarów). We Włoszech produkcja miała najlepsze otwarcie w historii tamtejszego box office, przynosząc 9.4 miliona dolarów. W Hiszpanii film zarobił 4.6 miliona dolarów.

Znakomicie produkcja Mike'a Newella poradziła sobie także w Polsce. Przez weekend sprzedano nań 417 421 biletów, co stanowi najlepszy wynik w tym roku, a także wśród wszystkich filmów o przygodach czarodzieja z Hogwartu w naszym kraju.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 30.11.2005, godz.11.35)


Harry Potter nadal czaruje

Święto Dziękczynienia należy bezapelacyjnie do Harry'ego Pottera.

Podczas długiego weekendu w USA obraz "Harry Potter i Czara Ognia" zarobił 81 milionów dolarów. Łącznie więc dochody przeboju wynoszą już 201 milionów dolarów. Wynik taki szybciej osiągnęły tylko dwa filmy z cyklu "Spider-Man" oraz "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów".

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 28.11.2005, godz.17.40)


Pełne sale na polskiej premierze filmu "Harry Potter i Czara Ognia"

Wszystkie miejsca w naszych kinach w całej Polsce były zajęte podczas premiery filmu "Harry Potter i Czara Ognia".

- Bilety na ten północny seans trzeba było zarezerwować co najmniej dwa tygodnie wcześniej - powiedział Roman Jarosz dyrektor ds. marketingu Silver Screen.

Nocne, premierowe pokazy czwartej części przygód Harry Pottera oglądała nie tylko młodzież, ale także wielu dorosłych. - Każda kolejna część z tego cyklu jest tworzona również z myślą o dorosłych widzach a szczególnie ta ostatnia - uważa Jarosz.

"Harry Potter i Czara Ognia" był jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Frekwencja na pierwszych piątkowych seansach jest porównywalna z frekwencją na częściach poprzednich; sale zatem są pełne, głównie za sprawą młodzieży ze szkół, która odwiedzała kina zorganizowanymi grupami - informowali pracownicy warszawskich kin.

"Najbliższy weekend będzie na pewno rekordowy pod względem frekwencji i aby w sobotę czy niedzielę obejrzeć film należy dokonać wcześniejszej rezerwacji" - dodaje Jarosz.

Ekranizacja "Harry Pottera i Czary Ognia" autorstwa J.K. Rowling uchodzi za najlepszą i najbardziej mroczną część serii. Harry ma już 15 lat i wkracza w świat dorosłych, który okazuje się niebezpieczny i niejednoznaczny. Akcja filmu rozgrywa się w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, gdzie toczy się Turniej Trzech Czarodziejstw, na który przybywają uczniowie z Bułgarii i Francji. Szkolne zawody kończą się jednak tragicznie, a Harry kolejny raz ociera się o śmierć.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 26.11.2005, godz.11.05)


Harry Potter i Madonna w "Statystach"

Twórcy serialu "Extras" zaprosili do współpracy Daniela Radcliffe'a oraz Madonnę.

"Extras" jest serialem komediowym telewizji BBC. Jego twórcami są Ricky Gervais i Stephen Merchant. Produkcja opowiada o perypetiach aktora komediowego, odtwarzanego przez Gervaisa. W serialu w rolach epizodycznych wystąpiło już wiele gwiazd, wśród nich Samuel L. Jackson, Kate Winslet i Ben Stiller.

W jednym z odcinków nowej serii wystąpi znany z roli Harry'ego Pottera, Daniel Radcliffe. - Daniel ma opinię dobrze ułożonego chłopca i pilnego ucznia - stwierdziła osoba związana z produkcją serialu. - Tymczasem my chcemy pokazać go jako niezłego łobuza.

Gervais zaproponował także rolę w serialu gwieździe piosenki, Madonnie.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 25.11.2005, godz.11.20)


Harry Potter ma dosyć latania na miotle

Daniel Radcliffe błaga Jk Rowling, aby w następnych książkach o Harrym Potterze nie było scen gry w Quidditch, ponieważ znudziła mu się jazda na miotle.

16-letni aktor, który od kilku lat wciela się w postać kultowego czarodzieja, twierdzi, że sceny latania na miotłach przestały go bawić i stracił już ochotę na magiczną grę.

- Moim zdaniem, w kolejnych książkach nie trzeba już wspominać o grze w Quidditch. Sama pani Rowling przyznała kiedyś, że jej opisywanie jest bardzo męczące, więc dla nas obojga byłoby chyba lepiej, gdyby w przyszłości Harry nie grał już w Quidditch.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 25.11.2005, godz.11.15)


"Harry Potter i Czara Ognia" w opinii polskiej prasy

Wszystko wskazuje na to, że czwarta odsłona przygód nastoletniego czarodzieja spodoba się także polskim widzom. Jak na razie film spodobał się naszej prasie.

"Harry zmężniał, a ekranizacje jego losów są coraz lepsze" - zauważa w swojej recenzji na łamach "Rzeczpospolitej" Barbara Hollender. Dziennikarka chwali reżysera, Mike'a Newella, za to, że "zadbał o urzekającą baśniową otoczkę adaptacji (...), wzbogacając ją olśniewającymi efektami specjalnymi". Przede wszystkim jednak docenia "drugie dno" opowieści o Harrym: "Wystarczy (...) odrobinę bajkową warstwę poskrobać" - pisze, "by ukazała się naszym oczom przejmująca historia o małym bohaterze, dla którego przedwcześnie skończył się czas dzieciństwa". "Harry Potter i Czara Ognia" to dla dziennikarki film, który, chociaż potrafi wzruszyć i bawić, nie posiada "familijnego tonu". To kontynuacja i rozwinięcie stylu, który zaproponował w trzecim filmie o Potterze Alfonso Cuarón.

Jacek Szczerba z "Gazety Wyborczej" uważa z kolei, iż film jest, owszem, mroczny, jednak nadal najbardziej spodoba się dzieciom. Krytyk porównuje obraz do klasycznych baśni Andersena, Perraulta i braci Grimm. Uważa, iż "Harry Potter i Czara Ognia", wbrew temu, co donoszą światowe media, nie powinien nikogo przestraszyć, chociaż jest w nim mowa o śmierci. "To kolejna bajkowa rozprawa z demonami dzieciństwa, oswajanie lęków, jakimi naznacza nas ponoć ten okres egzystencji" - pisze dziennikarz. Według Szczerby twórcy umiejętnie rozładowują sceny grozy i akcji odrobiną humoru. Całość, wypełniona efektami specjalnymi, stanowi swoistą opowieść o "rozterkach okresu dojrzewania".

Wątek emocjonalnego dojrzewania bohaterów dostrzega w dziele także Michał Kafka z miesięcznika "Film". Zdaniem krytyka obraz Newella zachowuje pełną niezależność od literackiego pierwowzoru J.K. Rowling. Reżyser umiejętnie równoważy elementy widowiskowe opowiadanej historii z "kryminalną intrygą i gęstniejącą atmosferą spisku, w jaki wplątani zostają bohaterowie". Recenzent zachwala aktorstwo i uważa, iż Newell "trzyma się psychologicznej wiarygodności i kształtuje opowieść tak, by skrócić dystans między światem magii i rzeczywistości". Chociaż autor recenzji dostrzega pewne drobne potknięcia (uważa m.in., że prolog jest za krótki, a efekty specjalne, choć niesamowite, momentami odwracają uwagę widza od akcji), to całość podsumowuje krótkim zdaniem: "Fascynująca bajka coraz bardziej nie dla dzieci".

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 25.11.2005, godz.11.10)


Dziewczyna Pottera w Chinach

Katie Leung, 18-letnia aktorka, która w najnowszym filmie o Harrym Potterze zagrała dziewczynę podbijającą serce nastoletniego czarodzieja, odwiedziła Chiny.

Wizytę przygotowała wytwórnia Warner Bros., która pragnie jak najdłużej podtrzymać zainteresowanie filmem wśród Chińczyków. Urodzona w Szkocji Katie (jej rodzice opuścili Hongkong, zanim się urodziła) nie zna ani jednego słowa po chińsku, ale w Pekinie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród widzów i dziennikarzy. W obrazie "Harry Potter i Czara Ognia" wcieliła się w niewielką, acz znaczącą rolę Cho Chang, nastolatki, której urokom Harry Potter nie potrafi się oprzeć.

"Harry Potter i Czara Ognia", który od dziś można oglądać także na naszych ekranach, miał swoją premierę w Chinach w miniony piątek, 18 listopada.

Przez pierwszy weekend produkcja zarobiła tam 4.1 miliona dolarów. Do 22 listopada wynik ten został poprawiony o kolejny milion dolarów. Warto zwrócić uwagę, iż jest to pierwszy z obrazów z sagi o Potterze, którego premiera w Chinach pokryła się z premierą w USA.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 25.11.2005, godz.11.05)


Nielegalny Harry Potter we Wrocławiu

34-letni wrocławianin sprzedawał nielegalne kopie najnowszego filmu o Harry Potterze - mimo że film dopiero dzisiaj w nocy miał polską premierę. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

34-latka zatrzymano wczoraj rano we Wrocławiu podczas przekazywania przesyłek pocztowych kurierowi. Jak ustalili policjanci, paczki te miały trafić na rynek polski i niemiecki. W paczkach było około 500 płyt. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli komputer służący do nielegalnego kopiowania, płyty oraz okładki - w sumie łącznie prawie 900 płyt z nielegalnymi filmami i grami komputerowymi.

Straty związane z działalnością mężczyzny producent szacuje na ponad 80 tysięcy złotych.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 25.11.2005, godz.11.00)


Premiera "Czary Ognia" w przestrzeni kosmicznej

"Czara Ognia" miała już pierwsze pokazy w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku i Tokio, ale po raz pierwszy w historii serii o Harrym Potterze premiera filmu "Harry Potter i Czara Ognia" odbyła się w przestrzeni kosmicznej.

Obraz ten został wczoraj pokazany w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na życzenie kapitana Billa McArthura. Niestety nie było tam żadnych aktorów, którzy mogliby przepłynąć w przestrzeni kosmicznej jak po czerwonym dywanie.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 24.11.2005, godz.10.15)


Gra on-line od Harry'ego Pottera!

Już tylko dwa dni dzielą nas od polskiej premiery czwartej części Harry’ego Pottera, Harry Potter i Czara Ognia. Jako patron medialny filmu Wirtualna Polska ma dla Was kolejną niesamowitą rzecz – grę on-line!

Harry Potter i Czara Ognia obejrzy jednocześnie rekordowa liczba osób, gdyż dystrybutor filmu, firma Warner Bros Poland, zdecydował się na 179 kopii, z czego jedna będzie wyświetlana w kinie IMAX w Warszawie od piątku, 25 listopada.

W tych nerwowych chwilach przed piątkiem proponujemy Wam GRĘ W MAGICZNE OKO.

Celem gry jest zdobycie maksymalnie wysokiej liczby punktów. By tego dokonać musicie przez jak najdłuższy czas pozostać niedostrzeżonymi przez magiczne oko Alastora Moody'ego. Im dłużej oko będzie szukać Harry’ego Pottera tym więcej punktów znajdzie się na waszym koncie.

Dodatkowym utrudnieniem są pojawiające się co jakiś czas, pozostające pod kontrolą Moody'ego, stwory. W zdobyciu większej ilości punktów pomogą Wam magiczne przedmioty pojawiające się losowo na obszarze całej planszy.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 24.11.2005, godz.10.10)


Gwiazdy zaludniają filmowy świat Harry'ego Pottera

Brytyjska gazeta "The Mirror" wytropiła małe rólki znanych osobistości w filmach o Harrym Potterze.

Ostatnią, jak na razie, gwiazdą, która dała się zaczarować i wystąpiła gościnnie w czwartej ekranizacji przygód Harry'ego, jest Jarvis Cocker. Były frontman zespołu Pulp zagrał wokalistę popularnej wśród czarodziejów grupy The Wyrd Sisters. Obok Cockera, jej członkami zostali Phil Selway i Jonny Greenwood z Radiohead. Grupa występuje na balu bożonarodzeniowym, wykonując trzy specjalnie napisane przez Cockera utwory.

Z kolei w adaptacji "Więźnia Azkabanu" wystąpił Ian Brown, były frontman The Stone Roses. Mimo że był tylko klientem baru Dziurawy Kocioł, jego popularność znacznie wzrosła i stał się bardziej rozpoznawalny.

John Cleese nie był co prawda zdechłą papugą, ale jego bohatera, Prawie Bezgłowego Nicka, "już nie było, przestał istnieć, odszedł na spotkanie ze swoim stwórcą i opuściło go życie". Cleese pojawia się w pierwszych dwóch filmach jako duch sir Nicholasa de Mimsy-Porpingtona, któremu kat nie obciął do końca głowy.

Warto jeszcze wspomnieć Julie Christie w roli Madam Rosemerty, barmanki z Trzech Mioteł w Hogsmeade, Emmę Thompson jako profesor Trelawny, nauczycielkę wróżbiarstwa, oraz Johna Hurta jako pana Ollivandera, sprzedawcę różdżek na Ulicy Pokątnej.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 23.11.2005, godz.13.15)


Fascynujące, ale mało znane fakty ze świata Pottera

Brytyjska gazeta "The Mirror" opublikowała listę 50 ciekawych, ale mało znanych faktów obecnych w książkach J.K. Rowling.

Specjalnie dla was dokonaliśmy selekcji i wybraliśmy "the best of":

- jeśli mugol natknie się na Hogwart, zobaczy ruinę oraz napis: "Uwaga, niebezpieczny budynek"

- Natalie McDonald, która pojawia się w "Czarze Ognia", istniała naprawdę. Rowling nazwała bohaterkę na cześć dziewczynki, która nie doczekała się premiery czwartej części sagi, gdyż zmarła na białaczkę

- Lord Voldemort na pewno nie jest ojcem Harry'ego

- panieńskie nazwisko mamy Harry'ego brzmiało Evans

- dementorzy nie rozmnażają się, ale, tak jak grzyby, rosną na zgniłym podłożu

- Dumbledore to staroangielskie określenie trzmiela

- w Wielkiej Brytanii jest około 3 tysięcy czarodziejów

- brat Dumbledore'a, Aberforth, jest barmanem w Hogsmead; pachnie kozami

- drugie imię Harry'ego to James, Hermiony – Jane, a Rona – Bilius

- magia nie przywraca ludzi do życia

- wojna w świecie czarodziejów miała miejsce w tym samym czasie, co II wojna światowa

- jeśli Rowling napisze ósmą książkę o Potterze, będzie to encyklopedia świata czarodziejów

- Rowling ma jeszcze do napisania ostatnią, siódmą część sagi; napisała już jednak ostatni rozdział, którego ostatnie słowo brzmi "blizna".

Najnowsza część filmowych przygód Harry'ego Pottera już od piątku w kinach.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 23.11.2005, godz.13.10)


Biblijny ból głowy Emmy Watson

Gwiazda ekranizacji powieści o młodych czarodziejach, Emma Watson, otrzymała Biblię od wściekłego chrześcijanina, który wierzy, że filmy o magii są szatańskim dziełem.

Młoda piękność, która wcieliła się w rolę Hermiony Granger, nie pierwszy raz otrzymuje takie podarki. Aktorka ma już całą kolekcję świętych ksiąg przesłanych jej przez tych widzów, którzy sądzą, że potrzebuje ona wskazówek.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 23.11.2005, godz.13.05)


Harry Potter bije rekordy w kinach IMAX

Harry Potter i Czara Ognia w wielkim formacie zadebiutował w 66 kinach w USA, w ciągu trzech dni wyświetlania zarabiając 2,93 miliona dolarów.

Rekordowy był także dzień otwarcia - przyniósł dochód 1,06 miliona dolarów. Kolejny weekend przyniesie konkurencję w postaci ponownego wejścia na ekrany hitu "Ekspres polarny". Poza granicami Stanów Zjednoczonych zyski z wyświetlania są szacowane na 276 tysięcy dolarów.

- Jesteśmy wyjątkowo zadowoleni z wyników - przyznał Dan Fellman z Warner Bros. Pictures. - Liczymy na podobne sukcesy finansowe podczas sezonu świątecznego.

Światowa premiera kolejnej części przygód młodego czarodzieja odbyła się 16 listopada. Podczas pierwszego weekendu wyświetlania produkacja zarobiła w USA 101 milionów dolarów, ustanawiając rekord listopada.

W Wielkiej Brytanii obraz zebrał także rekordową kwotę 15 milionów funtów. Łącznie "Harry Potter" zarobił na świecie 181 milionów dolarów.

Harry Potter i Czara Ognia wejdzie do kin w Polsce 25 listopada w wyjątkowo wysokiej liczbie 179 kopii pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski. Jedna będzie wyświetlana w warszawskim kinie IMAX.

Harry Potter i Czara Ognia jest drugim filmem sagi przystosowanym do wyświetlania w kinach IMAX. Pierwszym był "Harry Potter i więzień Azkabanu". Na świecie działa obecnie 240 kin sieci IMAX w 35 krajach.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 23.11.2005, godz.13.00)


J.K. Rowling zadowolona z Pottera

Autorka literackiego pierwowzoru "Harry'ego Pottera" przychylnie ocenia czwarty film o swoim bohaterze.

O kinowej ekranizacji 'Harry Potter i Czara Ognia" J.K. Rowling mówi w samych superlatywach. Podoba jej się zarówno reżyserskie podejście Newella do tematu, jak i gra aktorów.

- Uwielbiam ten film i chciałabym pogratulować Mike'owi Newellowi za świetną robotę, a Danowi, Rupertowi i Emmie za coraz lepszy warsztat aktorski - mówi z entuzjazmem pisarka.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 22.11.2005, godz.10.45)


Harry Potter w internecie

Rozwścieczeni szefowie produkcji najnowszej filmowej części przygód nastoletniego czarodzieja, "Harry Potter i Czara Ognia", wszczęli śledztwo w sprawie przecieku filmu do internetu. Film Mike'a Newella był obecny w sieci jeszcze przed brytyjską premierą.

Tysiące fanów mogły ściągnąć sobie film, którego nakręcenie kosztowało kosztujący 216 milionów, z internetu na długo przed jego oficjalną brytyjską premierą, która odbyła się w ostatni piątek, 18 listopada.

"Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Fakt, że najnowszy Harry Potter pojawił się w sieci, jest wielkim ciosem dla producentów oraz ludzi związanych z filmem" - twierdzą osoby związane w produkcją filmu.

"Opinia publiczna powinna zareagować, ponieważ każde nielegalne DVD z filmem Harry Potter i Czara Ognia powinno być rozpatrywane w takich samych kategoriach, jak handel narkotykami czy prostytucja" - dodają pokrzywdzeni.

Dodajmy, że w ramach walki z łamaniem praw autorskich, bileterzy niektórych brytyjskich kin otrzymali specjalne okulary-noktowizory, dzięki którym mogą łatwiej wychwytywać widzów, którzy starają się przy pomocy kamer wideo sporządzić pirackie kopie filmu.

Polska premiera filmu w najbliższy piątek, 25 listopada.

(źródło: www.interia.pl)
(wiad. z dnia 22.11.2005, godz.10.40)


Daniel Radcliffe najbogatszym nastolatkiem

Daniel Radcliffe jest najbogatszym nastolatkiem w Wielkiej Brytanii.

16-letni odtwórca postaci Harry’ego Pottera zgromadził w ciągu ostatnich 5 lat fortunę, dzięki której wyprzedził na liście najbogatszych nieletnich takie gwiazdy, jak Joss Stine i Charlotte Church.

Reżyser najnowszego filmu 'Harry Potter I Czara Ognia' Mike Newell zapewnia, że ogromne gaże nie zdołały zepsuć młodych odtwórców głównych postaci – Radcliffe’a, Ruperta Grinta i Emmy Watson.

- 'Cała trójka doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej wartości, ale pieniądze żadnemu z nich nie pomieszały w głowie. Najbardziej boję się właśnie tego, że w końcu uświadomią sobie, jakimi są gwiazdami', mówi filmowiec.

Radcliffe podpisał niedawno nowy kontrakt na kwotę 14,4 miliona dolarów za zagranie Pottera w kolejnym filmie 'Harry Potter i Zakon Feniksa'.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 22.11.2005, godz.10.35)


179 kopii "Harry'ego Pottera"

Film "Harry Potter i Czara Ognia" wejdzie do kin w Polsce w rekordowej liczbie kopii.

Dystrybutor zdecydował się na 179 kopii, z czego jedna będzie wyświetlana w kinie IMAX w Warszawie. Liczba ta jest bezprecedensowa w naszym kraju. Na film przypada u nas bowiem średnio około 50 kopii, superprodukcje są rozpowszechniane w około 100 kopiach, a wiele niezależnych przedsięwzięć zaledwie w kilku. Dla porównania "Wyspa" miała u nas 55 kopii, "Polowanie na druhny" 50, a "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" - 15. Jedynie nieliczne projekty trafiają na nasze ekrany w większej liczbie kopii. "Karol - człowiek, który został Papieżem" miał ich aż 151.

Przypomnijmy iż "Harry Potter i Czara Ognia" do amerykańskich i brytyjskich kin trafił w zeszły piątek. W USA zarobił 101 milionów dolarów (czym ustanowił rekord listopada), a w Wielkiej Brytanii 15 milionów funtów, co jest absolutnym rekordem. Na całym świecie w pierwszy weekend "Harry Potter" zarobił 181 milionów dolarów. W Polsce przebojową ekranizację powieści JK Rowling będzie można oglądać już od najbliższego piątku, 25 listopada.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 22.11.2005, godz.10.30)


Narnia groźnym wrogiem Harry'go Pottera

Ekranizacja czwartej części sagi J.K. Rowling, "Harry Potter i Czara Ognia" może okazać się mniej popularna niż filmowe "Opowieści z Narnii". Póki co jednak, są to spekulacje.

"Opowieści z Narnii" wchodzą na brytyjskie ekrany 8 grudnia. "Harry Potter" i Czara Ognia" jest na nich obecny od 18 listopada i ma spore szanse na pobicie rekordu oglądalności. W Stanach Zjednoczonych kolejna opowieść o nastoletnim czarodzieju już jest absolutnym liderem box-office'u.

Pierwsze dwie części "Harry'ego Pottera" musiały konkurować z dwoma pierwszymi adaptacjami "Władcy Pierścieni". Magia Pottera okazała się skuteczniejsza w 2001 roku, ale musiała ulec hobbitom rok później.

Z tego zapotrzebowania na filmy fantasy zrodziła się ekranizacja "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa" na podstawie pierwszej części cyklu powieściowego C.S. Lewisa. Tak jak u J.K. Rowling, bohaterami są dzieci, przeżywające niesamowite przygody z udziałem wiedźm, magii i nieziemskich stworów. Prawdziwym bohaterem sagi jest jednak Narnia, podobna bardziej do Śródziemia ze swoją historią, geografią, mitologią, a nawet kosmologią, niż do Hogwartu.

Kto wie, być może sprawdzi się powiedzenie, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Prawdziwym zwycięzcą może bowiem okazać się "King Kong" Petera Jacksona.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 22.11.2005, godz.10.25)


"Czara Ognia" ukaże się na DVD 4 kwietnia 2006

Według VideoETA.com film "Harry Potter i Czara Ognia" ukaże się na DVD i VHS 4 kwietnia 2006 roku.

Dla porównania "Komnata Tajemnic" miała premierę 15 listopada 2002 roku, a DVD z tego filmu ukazało się na rynku 11 kwietnia 2003r. Z kolei przerwa pomiędzy datą rozpoczęcia wyświetlania w kinach "Kamienia Filozoficznego", a sprzedażą tego filmu na DVD wyniosła sześć i pół miesiąca. I na koniec dodajmy pięcio i półmiesięczny okres czekania na "Więźnia Azkabanu" na DVD.

Po tych porównaniach wyraźnie widać, że tym razem nasza cierpliwość nie będzie wystawiona na tak ciężką próbę i najnowszy film o HP będziemy mogli mieć w swoich filmotekach już po niecałych pięciu miesiącach:)

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 21.11.2005, godz.11.25)


Harry Potter od zaplecza

MTV Polska zaprasza wszystkich Potteromaniaków na kolejny program z serii Making The Movie. Najbliższy odcinek zostanie w całości poświęcony najnowszej, czwartej części przeboju kinowego o Harrym Potterze, Harry Potter i Czara Ognia.

W "Never Before Scene: Harry Potter and the Goblet of Fire" pokazane zostaną nie tylko najlepsze sceny z filmu w reżyserii Mike`a Newella, ale również ekskluzywny materiał z udziałem gwiazd: Danielem Radcliffem, Rupertem Grintem i Emmą Watson, którego nie zobaczycie nigdzie indziej!

Program wyemitowany zostanie w MTV Polska już 25 listopada o 21:00.

Tego samego dnia odbędzie się polska premiera filmu. Harry Potter i Czara Ognia wyświetlany będzie pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 21.11.2005, godz.10.55)


"Harry Potter i Czara Ognia": Rekordowe wpływy

Czwarty film o młodym czarodzieju "Harry Potter i Czara Ognia" pobił wszystkie poprzednie rekordy ekranizacji książek J.K. Rowling, jeśli chodzi o powodzenie u widzów w pierwszych trzech dniach na ekranach amerykańskich kin.

Wpływy ze sprzedaży biletów w tych trzech dniach wyniosły - jak oceniono w niedzielę - 101,4 mln dolarów.

"Harry Potter i więzień Azkabanu" przyniósł na starcie w czerwcu 2004 r. niespełna 94 mln dolarów.

Jednocześnie "Czara Ognia" jest w historii kina amerykańskiego czwartym obrazem pod względem wpływów z debiutujących filmów. Pierwsze miejsce zajmuje "Spider-Man" ze 115 mln dolarów w 2002 r, przed "Gwiezdnymi wojnami: Część III - Zemsta Sithów" i "Shrekiem 2".

Oprócz tego, obraz w reżyserii Mike'a Newella ustanowił rekord otwarcia w listopadzie. Poprzedni zresztą też należał do "Harry'ego Pottera". Pierwsza część filmu zarobiła 90 milionów w 2001 roku. W filmie ponownie grają Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Robbie Coltrane, Brendan Gleeson, Jason Isaacs, Gary Oldman, Alan Rickman, Maggie Smith i Timothy Spall. Do Polski "Harry Porter i Czara Ognia" przybędzie w najbliższy weekend.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 21.11.2005, godz.10.50)


Nowy "Harry Potter" najlepszy z cyklu?

Mike Newell jest pewien, że najnowszy film o przygodach Harry’ego Pottera zostanie uznany za najlepszy w cyklu, ponieważ wypełnił go typowo angielskim ekscentryzmem.

Reżyser wykorzystał w filmie "Harry Potter i Czara Ognia" własne wspomnienia z dzieciństwa, aby uczynić sceny ze szkołą magii Hogwarts jak najbardziej autentycznymi. Jedynym wspomnieniem filmowca, jakie nie trafiło na ekran, były kary cielesne, które w Wielkiej Brytanii są dziś zakazane prawnie.

"Angielskie szkoły są bardzo, bardzo ekscentryczne. Wiem, że teraz jest w nich trochę inaczej, ale w latach 50-tych, kiedy sam byłem uczniem, dostawałem lanie wiklinową rózgą grubości mojego palca. Takie sytuacje często się zdarzały, ale bywało również zabawnie. Chciałem, aby filmowa szkoła również miała zdecydowany charakter i odrobinę szaleństwa, którą tak doskonale opisuje J.K. Rowling".

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 20.11.2005, godz.10.10)


JK Rowling wśród "Postaci roku" wg Timesa

JK Rowling jest wśród osób nominowanych przez magazyn Time do miana "Postaci Roku" na 2005.

Co więcej, autorka serii o Harrym Potterze kompletnie zdominowała głosowanie przez internet. Jo znajduje się obecnie na pierwszym miejscu z 61% głosów oddanych na nią. Ta liczba zdecydowanie przewyższa zwolenników Bono, który uplasował się na miejscu drugim i ma 13% głosów za sobą.

Wy też możecie zagłosować na autorkę Waszych ulubionych książek!

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 16.11.2005, godz.10.05)


Pierwszy rekord "Harry'ego Pottera i Czary Ognia"

Studio Warner Bros. informuje, że 72 IMAX-y na całym świecie prezentowały będą na swoich ekranach film "Harry Potter i Czara Ognia". Premiera czwartego filmu cyklu odbędzie się 18 listopada - jednocześnie w IMAX-ach i kinach tradycyjnych.

Premiera "Harry'ego Pottera i Czary Ognia" to największa z dotychczasowych premier kin sieci IMAX. Do tej pory tytułem, który wystartował jednocześnie w największej liczbie IMAX-ów był pokazywany w 18 kinach tej sieci, "Charlie and the Chocolate Factory: The IMAX Experience".

66 IMAX-ów, które pokazywały będą "Czarę Ognia" zlokalizowanych jest w USA i Kanadzie. Poza Ameryką Północną od 18 listopada film pokazywany będzie także w IMAX-ach w Meksyku, Szkocji i na Tajwanie.

Na ekran warszawskiego kina Orange IMAX "Czara Ognia" trafi w późniejszym terminie. Późniejsza premiera filmu odbędzie się także w IMAX-ach we Francji, Japonii, Rosji, Hiszpanii, Holandii, Singapurze, Indiach, Korei i Emiratach Arabskich.

(źródło: www.stopklatka.pl)
(wiad. z dnia 16.11.2005, godz.10.00)


Daniel Radcliffe nie zrezygnuje z Harry'ego Pottera

Daniel Radcliffe zapewnił fanów, że zagra Harry'ego Pottera we wszystkich planowanych siedmiu filmach.

16-letni aktor, który od 2001 roku wciela się w postać nastoletniego czarodzieja, przyznaje, że rola Pottera sprawia mu zbyt dużo przyjemności, aby miał się z nią dobrowolnie rozstać, chociaż rzeczywiście planuje w przyszłości występy w rozmaitych ubocznych projektach.

- Najważniejsze jest to, czy te role dają nam radość. Jeżeli je lubimy, to głupotą byłaby rezygnacja z nich. Myślę, że pozostanę Harrym Potterem, jeżeli tylko uda mi się realizować równolegle inne projekty filmowe. Kiedy ukazują się kolejne tomy przygód Harry'ego, staram się czytać je obiektywnie, ale zdarzają się momenty, na przykład przy ostatnim tomie "Harry Potter i książę półkrwi", kiedy myślałem sobie: "Ten kawałek jest naprawdę świetny, chciałbym go zagrać" - tłumaczy młody aktor.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 16.11.2005, godz.09.55)


Wywiad z bliźniaczkami Patil

The Hindu opublikował wywiad z aktorkami Shefali Chowduhry i Afshan Azad, które grają Padmę oraz Parvati Patil w "Czarze Ognia".

Shefali powiedziała: "Nie umiem opisać tego co czuję, gdy czekam na pokaz filmu. To tak jakby być "wybranym". To największa rzecz jaką zrobiłam w życiu."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 11.11.2005, godz.18.45)


Znana jest data premiery hiszpańskiego Księcia Półkrwi

Salamandra, hiszpański wydawca serii o Harrym Potterze, ogłosiła datę ukazania się VI tomu - "Harry Potter y el Misterio del Príncipe" (Tajemnica Księcia). Książka ta będzie miała swoją premierę 23. lutego 2006 roku, o szóstej wieczorem.

Na początek zostanie wydrukowanych ponad milion egzemplarzy, a książka będzie sprzedawana w trzech różnych wydaniach - dla Hiszpanii, Południowej Ameryki i Ameryki.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 10.11.2005, godz.10.00)


Harry Potter dojrzewa

Daniel Radliffe staje się coraz starszy.

Jak to jest, gdy dorastasz jako Harry Potter? 16-letni angielski aktor Daniel Radcliffe ("Krawiec z Panamy", "Harrry potter i kamień filozoficzny"), który wystąpił we wszystkich dotychczasowych częściach przygód małego czarownika, nie ma chyba takiego problemu. Blisko dwie trzecie życia spędził bowiem na planie filmowym. Najnowszy film serii, "Harry Potter i Czara Ognia", wchodzi w listopadzie do polskich kin.

"Mam dosyć surrealistyczną wyobraźnię, nie wydaje mi się jednak, aby moje spojrzenie na to wszystko było wyjątkowe. Może wydać się to dziwne, ale ja nie myślę o moich Potterach jak o czymś wyjątkowym" - powiedział aktor.

Radliffe wystąpił w pierwszym filmie o Harry'm Potterze gdy miał 11 lat. Od tego czasu wiele się w nim zmieniło. Jest wyższy, zmienił mu się głos, twarz zrobiła się bardziej dorosła. Według reżysera Mike'a Newella, stanowiło to pewien problem.

"Kiedy zaczynaliśmy pracę nad filmem 'Harry Potter i Czara Ognia', Danny wyglądał jak chłopiec" - powiedział Newell.

"Teraz, 11 miesięcy później, wcale nie jest do siebie podobny" - powiedział Newell.

Radcliffe wciąż czeka na "nastoletni podmiot pożądania", czyli dziewczynę. A jak układała mu się na planie Pottera praca z 15-letnią Emma Watson?

"Na początku zrobiła na mnie wrażenie. Teraz traktuję ją jak siostrę, więc byłoby w tym coś kazirodczego. To dla mnie zbyt wiele" - zakończył młody gwiazdor.

(źródło: www.interia.pl)
(wiad. z dnia 09.11.2005, godz.09.25)


Pierwsze recenzje „Harry’ego Pottera i Czary Ognia”

Pierwsze recenzje filmu „Harry Poter i Czara Ognia”, którego premiera odbyła się w niedzielę w Londynie, są pozytywne.

Potwierdzają jednak wcześniejsze zapowiedzi twórców, że ten film będzie najbardziej mroczną częścią filmowej serii o młodym czarodzieju.

W Wielkiej Brytanii film otrzymał kategorię 12A, co oznacza, że widzowie poniżej 12 roku życia mogą go oglądać wyłącznie w towarzystwie osób dorosłych. Cenzorzy uznali, że zawiera on sceny przemocy i elementy horroru. „Harry Potter i Czara Ognia” to pierwszy film z serii, który ma ograniczenia wiekowe widzów.

W Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart rozgrywa się Turniej Trójmagiczny, na który przybywają uczniowie z Bułgarii i Francji. Zgodnie z prastarymi regułami w turnieju uczestniczyć ma trzech uczniów - reprezentantów każdej ze szkół, wybranych przez Czarę Ognia. Dziwnym zbiegiem okoliczności wybranych zostaje czterech.

Poniedziałkowe recenzje filmu były bardzo pozytywne.

– Nikt nie mógł wyjść z kina zawiedziony – napisał na łamach „Daily Mirror” David Edward. Recenzent uważa, że „Czara Ognia” jest najlepszym jak dotychczas filmem serii. Z tą oceną zgadza się wielu innych recenzentów. Jako wady filmu wymieniana jest jego długość (trwa on 157 minut) oraz fakt, że niektórych meandrów akcji nie sposób zrozumieć bez znajomości treści książki, lub poprzednich filmów o Harrym Potterze.

W USA i Wielkiej Brytanii „Harry Potter i Czara Ognia” trafi do kin 18 listopada. W Polsce będziemy go mogli oglądać od 25 listopada.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 09.11.2005, godz.09.20)


Światowa premiera filmu "Harry Potter i Czara Ognia"

W Londynie odbyła się światowa premiera filmu "Harry Potter i Czara Ognia". Oprócz odtwórców większości głównych ról, na premierze obecna była Madonna, Claudia Schiffer i Kate Beckinsale.

Na londyńskim Leicester Square filmowe gwiazdy powitała spora grupa fanów.

To już czwarta część przygód o Harrym Potterze przeniesiona na ekrany i - zdaniem krytyków - najbardziej mroczny z dotychczasowych filmów.

Harry Potter stanie oko w oko ze swoim odwiecznym przeciwnikiem lordem Voldemortem, ale też po raz pierwszy młodzieńczo się zakocha. Chociaż film kosztował ponad 130 milionów dolarów, producenci są przekonani, iż wydatki się zwrócą. Poprzednie trzy części przygód Harry'ego Pottera zarobiły w sumie ponad 2 i pół miliarda dolarów.

Czwarta część Harry'ego Pottera jest pierwszą wyreżyserowaną przez Brytyjczyka. Jej autorem jest Mike Newell, twórca między innymi "Czterech wesel i pogrzebu".

Obecność na ekranie, znanych z poprzednich części serii, młodych aktorów: Daniela Radcliffa, Ruperta Grinta i Emmy Watson wzbudza kontrowersje. Zdaniem krytyków młode gwiazdy zbyt wydoroślały aby grać role dzieci. Kontrowersje wzbudza także klasyfikacja filmu. W Wielkiej Brytanii film dozwolony jest od lat 12-tu, gdyż zdaniem komisji klasyfikacyjnej zawiera on "sceny względnej przemocy".

"Harry Potter i Czara Ognia" wchodzi na brytyjskie ekrany 18 listopada. W Polsce film będzie można oglądać od 25 listopada. Zdjęcia do kolejnej, piątej części przygód młodego czarownika rozpoczną się w lutym przyszłego roku, a jej reżyserem będzie David Yates.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 08.11.2005, godz.18.45)


Najwięksi bohaterowie filmów fantasy

Harry Potter zwyciężył w rankingu na największego bohatera filmów fantasy.

Filmowa wersja małego czarodzieja, stworzonego przez Joanne K. Rowling, pokonała w rankingu przeprowadzonym przez angielski Sci-Fi Channel, cyborga z "Terminatora 2" oraz Buffy - Pogromczynię Wampirów.

Na liście największych bohaterów filmów fantasy znaleźli się również: Spider- Man, Doctor Who, Han Solo, Neo z "Matrix", Spock, Yoda i Batman.

Darth Vader, Obcy oraz Borg z serii "Star Trek" zdobyli natomiast tytuł największych "czarnych charakterów" wszech czasów. Listę "tych złych" uzupełniają natomiast: Daleks, Joker, Terminator z pierwszej części cyklu, Predator, Ming the Merciless z "Flash Gordon", Lex Luther i Hal 9000 z "Odyseja kosmiczna 2001".

Przypomnijmy, że nowy film o przygodach Harry'ego Pottera - "Czara Ognia", zadebiutuje w Londynie w najbliższą niedzielę. Po raz czwarty w rolę małego czarodzieja wcielił się Daniel Radcliffe.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 04.11.2005, godz.10.45)


Harry Potter ponownie zaczaruje graczy

Czwarta część komputerowych przygód Harrego Pottera wkroczyła właśnie w ostatni etap produkcji. Program powędrował do wytwórni, skąd 8 listopada 2005 roku zostanie wysłany bezpośrednio do sklepów.

"Harry Potter i Czara Ognia" jest zręcznościową grą akcji, która nawiązuje bezpośrednio do bestsellerowego cyklu książek autorstwa J.K. Rowling oraz filmu, który na ekrany polskich kin wejdzie 25 listopada 2005 roku. Tytułowy bohater, w tajemniczy sposób został wybrany do wzięcia udziału w wielkim Turnieju Trójmagicznym, w którym według prastarej zasady biorą udział trzy szkoły magii. Tym razem, po raz pierwszy w historii, zmagać się będzie czterech reprezentantów. Podczas zawodów, Harry Potter będzie musiał zmierzyć się ziejącym ogniem smokiem, uratować przyjaciół z dna Czarnego Jeziora oraz odnaleźć drogę w magicznym labiryncie. Nie ominą go też zawody w Quidditcha oraz pojedynek z mrocznym Lordem Voldemortem.

Gra ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole Playstation 2, Xbox, GameCube, Nintendo DS i GameBoy Advance.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 04.11.2005, godz.10.00)


38 potterowskich gwiazd weźmie udział w premierze "Czary Ognia"

Wiadomo juz, że 38 potterowskich gwiazd weźmie udział w niedzielnej światowej premierze "Czary Ognia" w Londynie.

Będą to: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Afshan Azad (Padma Patil), Alfie Enoch (Dean Thomas), Bonnie Wright (Ginny Weasley), Clemence Poesy (Fleur Delacour), David Bradley (Argus Filch), David Tennant (Barty Crouch Jr.), Devon Murray (Seamus Finnigan), Eric Sykes (Frank Bryce), Frances De La Tour (Madame Maxine), James & Oliver Phelps (Fred & George Weasley), Jamie Waylett (Vincent Crabbe), Jeff Rawle (Amos Diggory), Josh Herdman (Gregory Goyle), Katie Leung (Cho Chang), Maggie Smith (profesor McGonagall), Mark Williams (Arthur Weasley), Matthew Lewis (Neville Longbottom), Michael Gambon (Albus Dumbledore), Miranda Richardson (Rita Skeeter), Predrag Bjelac (Igor Karkaroff), Robbie Coltrane (Hagrid), Robert Hardy (Korneliusz Knot), Robert Pattinson (Cedrik Diggory), Roger Lloyd-Pack (Barty Crouch), Shefali Chowdhury, (Parvati Patil), Shirley Henderson (Jęcząca Marta), Stanislav Ianevski (Wiktor Krum), Tiana Benjamin (Angelina Johnson), Timothy Spall (Peter Petigrew), Tom Felton (Draco Malfoy), Warwick Davis (Filius Filtwick), reżyser Mike Newell, producent David Heyman, i oczywiście, Jo Rowling.

Premiera odbędzie się w kinie Odeon na Leicester Square, w tym samym miejscu, w którym miały miejsce trzy poprzednie premiery filmów o HP.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 03.11.2005, godz.10.10)


"Teen People": Robert następcą Judego Law

W ostatnim wydaniu "Teen People," Robert Pattinson (Cedric Diggory w "Czarze Ognia") został ogłoszony jako "następca Judego Law."

Młody aktor, który do tej pory zagrał tylko niewielką rolę w "Vanity Fair" tak powiedział o swoim bohaterze z potterowskiej serii: "Cedrik jest chłopcem, który zawsze podejmuje właściwe decyzje."

O sobie zaś mówi: "Czasami myślę, żeby rzucić granie, ale potem widzę, że mógłbym pracować w sklepie z butami." I dodaje: "Aktorstwo jest dużo lepsze."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 03.11.2005, godz.10.05)


Katie Leung jest "naprawdę podekscytowana" sceną pocałunku

W wywiadzie dla CBBC Newsround, Katie Leung (Cho Chang) powiedziała, że jest "naprawdę podekscytowana" sceną pocałunku w piątej części filmu, 'Harry Potter i Zakon Feniksa': "Sądzę, że obejrzenie tego będzie dość zabawne dla wszystkich, ale poczekam i zobaczę."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 03.11.2005, godz.10.00)


Kurz pokrywa egzemplarze "Księcia Półkrwi"

Amerykański wydawca HP, Scholastic wydrukował na początek 10.8 miliona egzemplarzy książki "Harry Potter i Książę Półkrwi". W dniu premiery, 16 lipca 2005 roku, sprzedał 6.9 miliona kopii tego tomu, a następnie szybko dodrukował kolejne 2.7 miliona sztuk na wypadek wysokiego zapotrzebowania na ten tytuł. Jednakże, jak donosi Independent, 2.5 miliona egzemplarzy pozostało jeszcze do sprzedania i księgarze rozważają wysłanie ich z powrotem do Scholastica.

Jednak wydawnictwo ma nadzieję, że przy okazji wyświetlania "Czary Ognia" - nowego filmu o HP "zostanie odświeżone zainteresowanie tą serią i sprzedaż wzrośnie", ale historia pokazuje coś innego - podczas pokazów filmu "Więzień Azkabanu" w lipcu 2004 w tym czasie zostało sprzedanych tylko 60 tysięcy egzemplarzy tej książki.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 03.11.2005, godz.09.55)


Czego pragną odtwórcy głównych potterowych ról?

Daniel Radcliffe, grający Harry’ego Pottera, pragnie, by czarodziej zginął w ostatniej, siódmej części serii powieściowej.

– Chcę, by Harry zginął w finale siódmej powieści. Myślę, że to byłoby bardzo dobre zakończenie. Ja nie lubię sentymentalnych książek, a takie zakończenie podważy znaczenie zła – powiedział nastoletni aktor.

Z kolei jego filmowa partnerka, Emma Watson, marzy, by grana przez nią Hermiona miała romans z Ronem Weasleyem. Młoda aktorka błagała J.K. Rowling, by stworzyła jakąś relację między dwojgiem bohaterów, ponieważ nie można znieść erotycznego napięcia między Ronem a Hermioną.

Jak na razie młodzi bohaterowie dzielą zainteresowania, ale nie można mówić jeszcze o żadnym romantycznym związku.

– Hermiona i Ron są dla siebie stworzeni, to jest jasne od dawna – mówi młodziutka gwiazda.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 02.11.2005, godz.17.15)


J.K. Rowling woli pielęgnować męża

J.K. Rowling nie obejrzała najnowszej ekranizacji swojej powieści.

Pisarka nie pojawiła się na pokazie filmu, ponieważ musiała zająć się mężem, który wymagał opieki po operacji wyrostka.

Neil Murray, 34-letni lekarz, który jest mężem J.K. Rowling od 2001 roku, poczuł się źle i został hospitalizowany. Po operacji para zdecydowała, że opuści pierwszy pokaz „Harry’ego Pottera i Czary Ognia”.

Rowling i Murray poznali się pięć lat temu. Mają dwoje dzieci: dwuletniego syna Davida i dziewięciomiesięczną córkę Mackenzie.

Film trafi na ekrany kin 18. listopada i już wróży mu się duży sukces.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 02.11.2005, godz.17.10)


Powrót do strony "Archiwum newsów"

 
Bolga © 2005. All rights reserved.