Powrót do strony "Archiwum newsów"

PAŹDZIERNIK 2005 - ARCHIWUM NEWSÓW

Ukradziono latający ford Anglia Weasley'ów

The BBC donosi, że ostatniej nocy z South West Film Studios został ukradziony latający ford Anglia Weasley'ów. Jest to ten sam samochód, który został użyty w filmie "Harry Potter i Komnata Tajemnic" aby dowieźć Harry'ego i Rona do Hogwartu.

Rzecznik powiedział: "Był on przechowywany do czasu, aż znalazłby się na niego kupiec. To wszystko co wiemy. Przypuszczamy, że samochodem nie można było jechać więc podejrzewamy, że musiał być holowany lub podźwignięty ze sceny."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 29.10.2005, godz.15.25)


Rupert powróci w "Zakonie Feniksa"!

Na konferencji prasowej w Londynie, związanej z premierą najnowsezgo filmu o Harrym Potterze - "Czary Ognia" był obecny również Rupert Grint. Młody aktor, który odtwarza postać Rona Weasley'a potwierdził, że na pewno pojawi się w kolejnym obrazie nakręconym na podstawie książki JK Rowling "Harry Potter i Zakon Feniksa".

Powiedział także, że jest zainteresowany robieniem kariery jako zawodowy aktor i zapewnił, że "na pewno" powróci w piątym filmie.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 29.10.2005, godz.15.20)


Transkrypty z konferencji prasowej

The Leaky Cauldron opublikował kompletny transkrypt z londyńskiej konferencji prasowej dotyczącej "Czary Ognia". Jako odpowiedź na pytanie Matthew o współpracę z JK Rowling, producent David Heyman powiedział:

"Była jedna taka ważna zmiana, którą zrobiliśmy i zadzwoniliśmy do Jo, żeby zapytać ją o to, ponieważ było to dla nas ważne. Miało to związek z Bartym Crouchem juniorem, który w filmie pojawi się w pierwszej scenie razem z Voldemortem i Peterem Petegrew, czego w książce nie ma. W IV tomie ta scena ma miejsce, ale nie ma w niej młodego Croucha. Powodem, dla którego musieliśmy umieścić tam Barty'ego juniora było to, że poza tym w filmie występuje on tylko dwa razy: we wspomnieniach Dumbledore'a z posiedzenia Wizengamotu (gdzie jednak jest młodszy i inaczej wygląda) i na końcu, gdy Moody się w niego zmienia. Chcieliśmy by widz od razu rozpoznał Barty'ego Croucha juniora. Więc zadzwoniłem do Jo i zapytałem ją czy scena, o której mowa mogła mieć miejsce. Odparła: 'Tak, to mogło się zdarzyć. Jest świetnie.'"

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 28.10.2005, godz.10.25)


Miłość i śmierć w "Harrym Potterze"

Niecały miesiąc dzieli nas od premiery filmu "Harry Potter i Czara Ognia". W trakcie konferencji prasowej w Londynie twórcy zdradzili dziennikarzom sekrety z planu.

W trakcie kolejnego roku nauki Harry będzie musiał stawić czoła nie lada niebezpieczeństwom. Przyjdzie mu nie tylko stanąć oko w oko ze śmiertelnym wrogiem - Lordem Voldemortem (gra go Ralph Fiennes), ale i, co może być dla młodzieńca o wiele trudniejsze, zatańczyć z dziewczyną na balu w Hogwarcie.

- Starałem się wypaść jak najlepiej - mówił w trakcie spotkania z mediami Daniel Radcliffe, który po raz pierwszy wcielił się w Harry'ego w 2001 roku. - Ale (Mike Newell) nie sfilmował nic poniżej mojego pasa. Na ekranie nie widać więc moich kroków - żalił się zebranym.

"Czara Ognia" opisywana jest przez producentów jako najmroczniejszy film z serii o czarodzieju. Brytyjska Komisja Klasyfikacji Filmów (BBFC) uznała nawet, że produkcja zawiera sceny, których nie powinny oglądać małe dzieci. Fani filmowej wersji sagi pióra J.K. Rowling powinni być jednak zadowoleni. Na ekranie bowiem nie zabraknie magicznych sztuczek, pojedynków i powietrznych akrobacji.

Pojawią się także nowi aktorzy. Oprócz Fiennesa na ekranie będzie można podziwiać Brendana Gleesona (jako profesora Moody'ego, wykładającego obronę przeciwko sztuce czarnej magii) oraz Mirandę Richardson (w roli Rity Skeeter, redaktorki plotkarskiej kolumny). Do Hogwartu przybędą także nowi uczniowie: Stanislav Ianevski jako bułgarski mistrz Quidditcha Viktor Krum, Clemence Poesy jako Francuzka Fleur Delacour, a przede wszystkim Katie Leung jako wybranka serca Harry'ego - Cho Chang.

Książka Rowling liczy 650 stron. Jej przeniesieniem na ekran pokierował Mike Newell. Przed nim z kolejnymi z Potterem zmierzyli się już Chris Columbus i Alfonso Cuaron.

- Ta powieść to prawdziwa cegła - mówił Newell dziennikarzom. - Początkowo miałem wiele wątpliwości co do tego, jak do niej podejść. Myślałem nawet o podzieleniu filmu na dwie części. W końcu jednak postanowiłem potraktować ten materiał jak thriller - zdradził swój sposób na Pottera reżyser.

Do polskich kin obraz wejdzie 25 listopada, tydzień po międzynarodowej premierze.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 28.10.2005, godz.10.20)


Nie będzie Harrym Potterem do końca

Daniel Radcliffe oświadczył, że najprawdopodobniej ktoś go zastąpi w roli Harry'ego Pottera.

16-letni aktor, który w małego czarodzieja wciela się od 11 roku życia, wątpi aby zagrał we wszystkich filmowych adaptacjach powieści Joanne K. Rowling.

- Nie jestem absolutnie przekonany, że zagram do końca serii - wyjawił aktor w rozmowie z dziennikiem "The Mirror". - Na pewno nakręcę piątą część, ale co będzie dalej, kto to wie?

W przyszłym miesiącu, w Australii, Radcliffe rozpoczyna zdjęcia do filmu "December Boys". Będzie to druga po "Krawcu z Panamy" produkcja nie związana z magicznym światem Harry'ego Pottera, w której weźmie udział 16-latek.

Przypomnijmy, że polska premiera najnowszego filmu o przygodach Harry'ego Pottera z udziałem Radcliffe'a odbędzie się 25 listopada.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 27.10.2005, godz.10.30)


Radiohead i Pulp w Harrym Potterze

Członkowie grupy Radiohead i wokalista Pulp, nie tylko zagrali w najnowszej części przygód Harry'ego Pottera, lecz również napisali piosenki do filmu.

Gitarzysta Jonny Greenwood i perkusista Phil Selway oraz Jarvis Cocker przygotowali z myślą o obrazie "Harry Potter i Czara Ognia" trzy numery. Jeden z utworów, zatytułowany 'This Is The Night' dostępny jest do odsłuchu na jednej ze stron fanów oksfordzkiego kwintetu. Wszystkie wspólnie nagrane kawałki trafią na ścieżkę dźwiękową do produkcji o małym czarodzieju.

Przypomnijmy, że w czwartym z serii obrazie o Potterze trzej muzycy wcielą się role wiedźm znanych pod nazwą The Weird Sisters. Film wejdzie na ekrany kin 25 listopada.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 27.10.2005, godz.10.25)


Newell chce reżyserować kolejne filmy o Harrym Potterze

W wywiadzie dla Dark Horizons, reżyser "Czary Ognia" Mike Newell powiedział, że jest zainteresowany powrotem do reżyserowania kolejnego filmu o Harrym.

Pytanie: Czy byłbyś skłonny powrócić kiedyś znowu do Harry'ego Pottera?

Newell: O tak, no wiesz, sądzę że kiedy dojdzie do ostatniego filmu, to będzie kolejka długa na milę. Ja z pewnością w niej będę.

Newellowi zaproponowano kilka lat temu możliwość reżyserowania pierwszej części HP, ale wtedy nie był tym zainteresowany.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 26.10.2005, godz.15.50)


Tłumaczenie ukończone!!!

Zgodnie z planem, pan Andrzej Polkowski skończył swoją część pracy nad szóstym tomem "Harry'ego Pottera", co oznacza, że maszynopis z przekładem, przesłany nam na płycie CD, trafia teraz w ręce redaktorów!

Teraz za swoją ciężką pracę zabierają się właśnie oni (a właściwie one). Mają przed sobą niełatwe wyzwanie znalezienia wszelkich translatorskich pomyłek, które trafiają sie każdemu tłumaczowi pracującemu całymi dniami z tekstem angielskim, oraz stylistycznych niejasności i wszystkich innych błędów, których być nie powinno. Kiedy redaktorki ukończą swoją pracę, poprawiony tekst trafi spowrotem do pana Polkowskiego, który będzie sie musiał do owych zmian ustosunkować.

Wciąż nie jest znane ostateczne brzmienie tytułu. Trwają bowiem dyskusje w gronie redaktorsko-translatorskim.

Podobnie sprawa ma się z okładką szóstego tomu. Jeszcze nie znamy polskiej wersji. Grafik zmierzyć się bowiem musi z nie lada wyzwaniem stworzenia atrakcyjnego odpowiednika okładki amerykańskiej. Miejmy nadzieję, że ujrzymy ją wkrótce.

(źródło: www.mediarodzina.com.pl)
(wiad. z dnia 26.10.2005, godz.15.20)


143 - minutowa "Czara Ognia"

Wiadomo już, że najnowszy film o HP "Czara Ognia" będzie trwała 2 godziny, 23 minuty i 25 sekund lub krócej mówiąc - ponad 143 minuty.

W porównaniu do poprzednich doniesień o długości filmu, czas ten się skrócił o 13 minut. Ale mamy nadzieję, że zmniejszenie czasu trwania filmu nie wpłynie na jego wartość i z przyjemnością obejrzymy go już za miesiąc w polskich kinach.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 25.10.2005, godz.12.10)


Steve Kloves napisze scenariusz do "Księcia Półkrwi"

Na londyńskiej konferencji prasowej związanej z "Czarą Ognia" producent filmów o Harrym Potterze, David Heyman potwierdził, że Steve Kloves, który napisał scenariusze do pierwszych czterech filmów powróci do pracy przy adaptacji szóstego tomu - "Harry Potter i Książę Półkrwi". Heyman powiedział:

"[Steve Kloves] jest wspaniałym adaptatorem w tym sensie, że jest w stanie oddać przesłanie autora, którego akurat adaptuje.... Jest świetnym pisarzem, który potrafi przynieść nam... który ma wyczucie postaci i naprawdę rozumie aktorów. Jak dotąd napisał cztery scenariusze. Pisze jednocześnie z wielką wrażliwością ale także z dużym poczuciem humoru."

"Steve nie zrobi piątej części, ponieważ pisze dla mnie inny scenariusz do filmu zatytułowany "The Curious Incident of the Dog in the Nighttime", który, mam nadzieję, on także wyreżyseruje. Jednak przeczytał już szósty tom i nie może stać z boku więc powróci i napisze do niego scenariusz."

Na te słowa, Mike Newell, który usłyszał o tym po raz pierwszy, powiedział entuzjastycznie: "Oh, świetnie! Oh, to jest wspaniałe."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 25.10.2005, godz.12.05)


"Zakon Feniksa" nie będzie jednak nagrywany w Czechach

The Times doniósł, że Warner Brothers zdecydował, że piąty film o przygodach młodego czarodzieja z Hogwartu jednak nie będzie kręcony w Czechach. Kraj ten został uznany za tańszy i dlatego rozważano możliwość przeniesienia planu filmowego do naszego południowego sąsiada. Jednak ostatecznie piąta część z serii o HP powstanie w Wielkiej Brytanii.

"Wierzymy, że Warner Bros. podjął taką ostateczną decyzję z powodu kosztów przenoszenia dużych planów zdjęciowych za morze." - powiedział Nic Hopkins z The Times'a. "W rezultacie tych zmian niektóre ważne filmy, które miały być kręcone w Wielkiej Brytanii, zostaną przesunięte lub odwołane."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 25.10.2005, godz.12.00)


Premiery "Księcia Półkrwi" w różnych krajach

Powoli dowiadujemy się o kolejnych datach ukazywania się VI tomu HP w różnych krajach.

I oto wydawnictwo Tammi ogłosiło, że "Harry Potter ja Puoliverinen Prinssi", czyli fiński "Książę Półkrwi" zostanie wydany 16-ego marca 2006 roku.

Natomiast dużo wcześniej, bo już 12-ego listopada 2005 roku "Harry potter og blendingsprinsinn" ukaże się w Islandii, a niedługo później - 26-ego listopada 2005 roku - "Harry Potter si Printul Semipur" będzie miał premierę w Rumunii.

Natomiast na grudzień 2005 zaplanowano ukazanie się "Księcia Półkrwi" w Malezji, a 3 grudnia 2005 - แฮร์รี่ พอตเตอร ์กับเจ้ าชายเลื อดผสม - będzie dostępny w sklepach w Tajlandii.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 24.10.2005, godz.18.30)


Daniel Radcliffe mówi o "Czarze Ognia"

Daniel Radcliffe znalazł się na okładce najnowszego wydania magazynu Nickelodeon, w którym znajduje się także wywiad z młodym aktorem. Dan m.in. powiedział:

"Jest w filmie taka scena, podczas której zjeżdżam po dachu. Nie zamierzam nawet udawać, że jestem macho: To było straszne. Byłem na szczycie osiemnastometrowej imitacji dachu, przymocowany jakimś drutem. Potem mnie po prostu puszczali i spadałem na maty na dole, coś w stylu swobodnego spadania. Zacząłem to nawet lubić, ale na początku było strasznie."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 24.10.2005, godz.18.25)


"Czara Ognia" dostała w Anglii znak 12A

CBBC Newsround poinformował, że film "Harry Potter i Czara Ognia" dostał w Anglii oznaczenie 12A czyli obraz przeznaczony dla widzów od 12-ego roku życia.

W wywiadzie z Newsround rzecznik British Board of Film Classification (instytut zajmujący się klasyfikacją filmów) powiedział, że ludzie powinni być "przygotowani na film zupełnie inny niż pierwsze trzy obrazy z tej serii."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 24.10.2005, godz.18.20)


Hermiona Ministrem Magii!

Powieści o Harrym Potterze są często niedoceniane jako źródło wiedzy o ważnych wyborach moralnych i politycznych.

Brycchan Carey z Uniwersytetu Kingston rozpoznał w kolejnych książkach serii tę cechę porównując pisarstwo J.K. Rowling z twórczością innych autorów, identyfikowanych nie tylko z literaturą dla dzieci i młodzieży. Badacz skonfrontował Rowling z Shakespearem, Dickensem i Jane Austen.

Według Careya tym, co sprawia, że książki Rowling są wyjątkowe, jest niezwykłe zaangażowanie politycznie. Postać Lorda Voldemorta można czytać jako metaforę totalitaryzmu dążącego do podważenia autorytetu demokratycznej społeczności poprzez atak na Ministerstwo Magii i wskazywanie panujące w nim: korupcję, niekompetencję i nepotyzmu.

Hermiona Granger jest uosobieniem niezłomnej społecznej aktywności, czego najlepszym dowodem może być powołanie przez nią organizacji chroniącej prawa skrzatów domowych (organizacji znanej lepiej pod niefortunną nazwą W.E.S.Z.). Działania Hermiony są walką z dyskryminacją, postrzeganą jako najbardziej typowa cecha zła.

W podtrzymywaniu dzieci w wierze w możliwość zmiany niewłaściwego status quo, o ile dążenia ku temu będą poparte determinacją, Hermiona robi więcej aniżeli inne popularne postaci literatury dla dzieci i młodzieży. Dlatego nie ma wątpliwości, że w przyszłości Ministrem Magii powinna zostać właśnie Hermiona!

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 21.10.2005, godz.12.30)


Harry Potter hitem w Chinach

Hitem na rynku księgarskim Chin jest lokalna edycja szóstego, najnowszego tomu przygód Harry'ego Pottera.

Pozycja, zatytułowana "Harry Potter i książę półkrwi", rozchodzi się jak gorące bułeczki. W środę 800-tysięczny nakład książki, którą wprowadzono do sprzedaży w ostatni weekend, już się wyczerpał.

Tylko w jednej księgarni w Pekinie, w jeden dzień znalazło się 8 tys. chętnych do zakupu dzieła J.K.Rowling. Wydawnictwo Ludowe, które je opublikowało, już dodrukowuje następne setki tysięcy egzemplarzy. Oficyna prowadzi wyścig z czasem, chcąc uprzedzić przedsiębiorczych piratów.

W Wielkiej Brytanii 6. tom Pottera ukazał się w lipcu.

Pięć poprzednich książek o młodym czarnoksiężniku, przełożonych na 60 języków, rozeszło się na świecie w nakładzie ponad 300 mln egzemplarzy; Chińczycy od 2000 roku oficjalnie kupili 7,5 mln.

Dotychczas zekranizowano pierwsze trzy tomy serii. Filmy biły rekordy kasowe.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 20.10.2005, godz.10.30)


Ujawnił się chiński "Książę Półkrwi"

800 000 kopii chińskiego wydania "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi" znalazło się podczas ostatniego weekendu na półkach sklepów w Chinach. Stało się to trzy miesiące po angielskiej premierze, która miała miejsce 16 lipca tego roku.

Wang Ruigin, chiński redaktor powiedział: "Byłoby wspaniale, gdyby udało się wydać książkę dwa tygodnie wcześniej, na Święto Narodowe, kiedy większość ludzi ma więcej czasu na czytanie, ale po prostu nie mogliśmy, nie mieliśmy nawet jednego dnia, który można by było usunąć."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 17.10.2005, godz.13.05)


Warner Bros. opublikował notatki z produkcji "Czary Ognia"

Wytwórnia Warner Bros. opublikowała notatki z produkcji "Harry'ego Pottera i Czary Ognia". Dokument w formacie MS Word (*.doc) ma 51 stron i jest pełen informacji, cytatów o kostiumach, makijażu, oraz wypowiedzi aktorów o ich postaciach.

Zacytujemy Dana: "To, co najbardziej lubię w Harrym, to to, że nie jest on typowym bohaterem w klasycznym tego słowa znaczeniu, nie jest Supermanem. Harry jest wrażliwy, czasem trochę przestraszony. Myśli o tym, że pomaga tylu ludziom, ale tęskni do czasu, w którym będzie mógł zakończyć tę część życia, zostawić "bohatera" za sobą. Ale gdy jego nazwisko wypada z Czary znowu staje w świetle reflektorów. Nie tylko musi się zmagać z krytyką od chyba wszystkich, ale także z wiedzą o tym, że nie on wrzucił swoje nazwisko do czary, z tym że ktoś go w to wszystko po prostu wrobił."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 17.10.2005, godz.13.00)


Książę Półkrwi wygrał nagrodę Quills Awards

Książka JK Rowling "Harry Potter i Książę Półkrwi" dostała nagrodę Quills Award w kategorii Best Children's Chapter Book (Najlepsza Książka dla Dzieci) w pierwszym z corocznych konkursów Quills Aqards.

Autorka nie mogła być na ceremonii wręczania nagród, ale w przekazie wideo powiedziała: "Jestem tu z wami całą duszą."

Ceremonię będzie można obejrzeć w telewizji NBC 22-go października.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 16.10.2005, godz.18.50)


David Heyman mówi o pierwszym zadaniu

W wywiadzie dla Empire Online, producent HPiCO, David Heyman opowiadał o pierwszym zadaniu w filmie. Powiedział: "Jest to jedna z najdramatyczniejszych i najmocniejszych scen. Odeszliśmy trochę od książki i w filmie smok rozrywa wiążące go łańcuchy co prowadzi do dramatycznego pościgu wokół Hogwartu."

Zapytany o to, w jaki sposób "ekipa" złapie potem Rogogona, Heyman odpowiedział: "Powiedzmy tylko, że nie będzie to najszczęśliwsze zakończenie."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 16.10.2005, godz.18.45)


Prawie 3-godzinna "Czara Ognia"

HPANA donosi, że najnowszy film o przygodach Harry'ego Pottera "Czara Ognia" będzie trwał 157 minut. Tym samym będzie najdłuższy ze wszystkich dotychczasowych obrazów o HP.

Pamiętajmy jednak, że ta długość może się jeszcze zmienić w miarę zbliżania się premiery obrazu.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 12.10.2005, godz.10.35)


Harry Potter specjalistą od marketingu

Profesor uniwersytetu w Ulsterze w Irlandii Północnej uważa, że Harry Potter powinien być wzorem dla tamtejszych firm.

Prof. Stephen Brown, z wydziału gospodarki i zarządzania, twierdzi, że od Harrego Pottera można nauczyć się wzorowego marketingu.

Praca profesora Browna zatytułowana Harry, jesteś czarodziejem spotkała się z gorącym przyjęciem i nagrodą na dorocznej konferencji naukowej w Ameryce. Profesor Brown stwierdza, że skuteczny marketing polega na dobrej marce, a dobra marka to umiejętność „opowiadania ciekawej historii”. Harry Potter jest tu, jego zdaniem, znakomitym przykładem silnej marki.

Jak przełożyć to na przemysł? Profesor Brown mówi: – Weźmy na przykład sektor rolniczy w Irlandii Północnej. Daje on znakomite produkty. Ale jeśli chodzi o opakowanie ich w ciekawą i przyciągającą „fabułę”, to jest w tym względzie bardzo słabo, wręcz beznadziejnie... Mogliby się wiele nauczyć od Harrego Pottera i autorki serii, J.K. Rawling.

Profesor Brown powiedział, że jego nagrodzona na konferencji praca jest wynikiem wstępnych badań i jej sukces dobrze wróży dalszym pracom w tej dziedzinie. – Do sukcesu chyba przyczyniła się trochę magia Harrego Pottera – dodaje profesor Brown.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 12.10.2005, godz.10.30)


Katie Leung mówi o "Czarze Ognia"

The Scotsman przeprowadził wywiad z Katie Leung na temat jej roli Cho Chang w "Czarze Ognia". Przy okazji w magazynie zostało zamieszczone też zdjęcie młodej aktorki, na którym wygląda ładniej niż kiedykolwiek przedtem.

Katie zapytana o odczucia po zobaczeniu siebie samej na wielkim ekranie powiedziała: "Jak dotąd widziałam tylko zwiastun i jest on dość dziwny. Spytałam swoich przyjaciół z Harry'ego Pottera i oni powiedzieli, że wyglądam dobrze. Ale osobą, której opinię cenię najbardziej, jest mój brat Jonathan. A on powiedział, że wyglądałam 'all right', co było dla mnie wystarczające. On jest dla mnie wielkim oparciem i sądzę, że jest ze mnie dumny, ale będąc moim bratem, oczywiście mi tego nie powie.!"

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 10.10.2005, godz.10.35)


Vera Drake w "Harrym Potterze"

Brytyjska aktorka Imelda Staunton ("Zakochany Szekspir", "Vera Drake") zagra rolę profesor Dolores Umbridge w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa". W piątej książce sagi J.K. Rowling profesor Umbridge przyjeżdża do Hogwarthu, aby szpiegować mistrza Albusa Dumbledore'a oraz torturować Harry'ego Pottera.

Gwiazda filmu "Vera Drake" będzie musiała przemienić się w uosobienie zła, które w książce Rowling zostało opisane jako "niska, krępa kobieta o uderzającym podobieństwie do ropuchy".

Zdjęcia do filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa" powinny ruszyć na początku 2006 roku.

Na fotelu reżysera filmowej ekranizacji piątego tomu przygód małego czarodzieja zasiądzie uznany brytyjski twórca telewizyjny David Yates.

Film powstanie dla studia Warner Bros. Pictures., które odpowiada za realizację wszystkich dotychczasowych obrazów serii.

(źródło: www.interia.pl)
(wiad. z dnia 10.10.2005, godz.10.30)


Harry Potter - zobacz najnowszy zwiastun

Witajcie fani Harry'ego Pottera! Okazuje się iż po raz kolejny wytwórnia pracująca nad najnowszą częścią przygód młodego czarodzieja z Hogwartu (granego przez Daniela Radcliffea) postanowiła się z nam podroczyć.

Twórcy zamiast przyspieszyć światową premierę filmu przewidzianą na 16 listopada br. stwierdzili że lepiej będzie nakarmić Nas, biednych wyczekujących, nowym zwiastunem.

Cóż, takie niestety jest prawo rynku że przed premierą filmowcy starają się wzbudzić w nas jak największy zachwyt swoją produkcją.

W tym przypadku nie ma co ukrywać - cel szczwanych lisów z Warner Bros został osiągnięty - trailer jest przedni i zapowiada się iż nowy Harry Potter napewno w niczym nie będzie gorszy od swoich trzech poprzednich części.

Przypomnijmy że Harry Potter i Czara Ognia opowiadać będzie o rozgrywającym się w Hogwarcie Turnieju Trójmagicznym, na który przybywają uczniowie szkół z Francji i Bułgarii. Zgodnie ze starą tradycją, do turnieju mają być wybrani trzej przedstawiciele, po jednym z każdej ze szkół. Jednak dziwnym zbiegiem okoliczności do turnieju zostaje wybranych czterech uczestników, w tym oczywiście Harry Potter.

Zapraszamy was do obejrzenia najnowszego trailera z filmu "Harry Potter i Czara Ognia", którego polska premier nastąpi 25 listopana.

(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 08.10.2005, godz.18.40)


Ralph Fiennes mówi o pracy z Danem

W wywiadzie dla Film Focus, aktor Ralph Fiennes (Lord Voldemort) mówił o swojej roli w "Czarze Ognia" i o pracy na planie z Danem Radcliffem. Powiedział: "Nie widziałem tego jeszcze a bardzo ciężko jest opisać Voldemorta w tym filmie. Jest straszna scena. W tej scenie jest prawdziwa groza, tonacja tej sceny nie jest podobna do niczego, co wcześniej widzieliśmy w filmach o HP. To jest straszna, straszna, straszna scena....."

"Dan jest bardzo dobry. Praca z nim była świetna. Biedny chłopiec, musiał być taki cierpliwy. Musiałem robić wszystkie te ględzenia i gadania o tym, jakim to ja jestem Panem Wszechświata, jaki jestem zły i że go zabiję, a on musiał stać tam związany przez cały czas, skręcający się i jęczący z bólu podczas moich monologów skierowanych do niego. Monologujący Geniusz Zła - bez tego film nie byłby kompletny! Ja akurat uwielbiam grać złe charaktery!"

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 07.10.2005, godz.13.05)


Sprzedano już 800 000 egzemplarzy francuskiego Księcia

The Tocqueville Connection donosi, że francuski przekład "Księcia Półkrwi" od chwili ukazania się na rynku w zeszłym tygodniu, został sprzedany w 800 tysiącach egzemplarzy.

Gallimard, wydawca Harry'ego Pottera we Francji, ogłosił, że rozeszło się juz ponad 40% pierwszego nakładu tej książki.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 07.10.2005, godz.12.35)


Tworzenie efektów specjalnych do CO

Ostatnie wydanie magazynu "Xpose" zawiera 62-stronicowy dodatek na temat filmu "Harry Potter i Czara Ognia". Można w nim znaleźć wywiady ze wszystkimi: Rupertem Grintem, Emmą Watson, bliźniakami Phelps, Bonnie Wright, Markiem Williamsem, producentem Davidem Heymanem i na koniec z twórcami efektów specjalnych.

Jeden z nich, John Richardson, powiedział: "Zbudowaliśmy klatkę ruszającą się i trzeszczącą tak, jakby to smok poruszał się wewnątrz niej. Smoki głównie ziały ogniem, a ten efekt uzyskaliśmy dzięki miotaczom ognia wypełnionym propanem, których mnóstwo skonstruowaliśmy dla potrzeb tego filmu. W scenie, w której Harry'ego goni płomyk ognia nadarzyła się okazja na zrobienie czegoś prawdziwego, i ogień i Dan Radcliffe naprawdę tam byli."

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 07.10.2005, godz.12.30)


Lord Voldemort zmienił jego życie nie do poznania

Ralph Fiennes czuje, że rola Voldemorta w najnowszym filmie Harry Potter i Czara Ognia bezpowrotnie zmieniła jego życie.

Brytyjski gwiazdor obawia się, że mimo wielu znakomitych kreacji aktorskich, jakie ma na swoim koncie, w przyszłości będzie znany jedynie jako okrutny czarownik z ekranizacji powieści J.K. Rowling.

- Bez względu na moje dotychczasowe dokonania, teraz kiedy zagrałem Voldemorta nic już nie będzie takie samo. Nie wiem, czy zagram tę postać w czterech pozostałych filmach, ale jestem pewien, że już zawsze będę nagabywany przez ludzi pytających, czy naprawdę jestem 'tym, którego imienia nie wolno wymawiać'.

Czuję, jak Harry Potter przejmuje władzę nad moim życiem.


(źródło: www.wp.pl)
(wiad. z dnia 06.10.2005, godz.17.40)


"Harry Potter" w Krakowie

Od 7 października krakowskie Multikino przypominać będzie wszystkie części "Harry'ego Pottera" w cyklach tygodniowych.

W pierwszej kolejności (w dniach 7-13 października) przypomniany zostanie "Harry Porter i kamień filozoficzny". Następnie widzowie będą mogli obejrzeć "Harry'ego Pottera i komnatę tajemnic" (14-20 października) oraz "Harry'ego Pottera i więźnia z Azkabanu" (21-27 października).

Seanse będą odbywać się o godzinie 17.45. W każdą sobotę i niedzielę w w/w przedziale czasowym przed seansem znani krakowscy aktorzy czytać będą fragmenty czwartej części przygód małego czarodzieja – "Harry Potter i Czara Ognia".

Multikino organizuje również konkurs dla wszystkich widzów, którzy przyjdą przypomnieć sobie ekranizacje książek J.K. Rowling. Bilet na każdą kolejną część (pod warunkiem obejrzenia poprzedniej) będzie o 2 zł tańszy, przy czym za pierwszy seans widz zapłaci 13 złotych. Te osoby, które obejrzą wszystkie cztery filmy (łącznie z najnowszym epizodem) i zachowają swoje bilety, otrzymają od Multikina specjalne nagrody.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 06.10.2005, godz.17.35)


Radiohead przed sądem za Harry'ego Pottera

Członkowie grup Radiohead i Pulp staną przed sądem za występowanie pod nazwą istniejącego już zespołu. Muzycy stworzyli formację Weird Sisters na potrzeby nowego filmu o Harrym Potterze.

W czwartej powieści z cyklu, zatytułowanej "Harry Potter i Czara Ognia", młody czarodziej bierze udział w balu, na którym gra zespół Weird Sisters. Powstała już filmowa adaptacja książki (premiera w listopadzie 2005), którą wyprodukował koncern Warner.

Twórcy filmu uznali, że dobrze byłoby, gdyby filmową grupę Weird Sisters utworzyli znani rockmani. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono więc Phila Selwaya i Jonny'ego Greenwooda z Radiohead i Jarvisa Cockera z Pulp.

Okazało się, że w rzeczywistości istnieje już formacja Wyrd Sisters, pochodząca z kanadyjskiego miasta Winnipeg. Muzycy gwałtownie zareagowali na wieść o wykorzystaniu nazwy zespołu w taki sposób. Koncern zaproponował 5 tysięcy dolarów w zamian za prawo do użycia nazwy, ale zespół odmówił. Odrzucono także kolejną ofertę, opiewającą na 50 tysięcy dolarów. W końcu Kanadyjczycy złożyli pozew do sądu przeciwko Warner Entertainment Canada, Warner Brothers Records, a także biorącym udział w projekcie muzykom.

Kim Baryluk, jeden z założycieli Wyrd Sisters, twierdzi że prawo do nazwy zespołu jest warte znacznie więcej, niż zaoferował koncern. - Wiecie, ile wydałem na zespół w ciągu ostatnich 10 lat? - pyta. - Ponad milion dolarów. Oferowanie mi 50 tysięcy dolarów to więcej niż zniewaga.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 06.10.2005, godz.17.30)


Musisz zobaczyć "Czarę Ognia"

W listopadowym wydaniu Empire Magazine została przedstawiona lista 54-ech filmów, które trzeba obejrzeć tej zimy. Oczywiście, co chyba dla nikogo nie jest niespodzianką, "Czara Ognia" jest tam również.

W opublikowanym przy tej okazji artykule zacytowano wypowiedź producenta IV filmu o HP Davida Heymana, który powiedział: "Jest więcej niż dotychczas efektów i akcji."

Poziom humoru wzrósł z powodu udziału w filmie "dziwaków", włączając w to m.in. nowego nauczyciela Szalonookiego Moody'ego (Brendan Gleeson) i brytyjskiego reżysera, Mike'a Newella.

"To jest coś, za czym przepadam u Mike'a," mówi Heyman. "Rzeczywiście skupia się na tym, co jest bardzo zabawne w tym prawdziwie brytyjskim pomyśle dorastania w szkole z internatem." A to zawiera różne damsko-męskie sytuacje oznaczające horror dla tych, którzy rywalizują o: dziewczyny, takie jak młoda czarodziejka Cho Chang (Katie Leung). "Tak, Harry z pewnością dorasta," śmieje się Heyman.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 03.10.2005, godz.13.30)


Rozpoczęto poszukiwania Luny Lovegood!

Wytwórnia Warner Bros. potwierdziła, że premiera filmu "Harry Potter i Czara Ognia" w Stanach Zjednoczonych odbedzie się 12 listopada w Ziegfeld Theatre w Nowym Jorku.

Niestety, bilety na ten pierwszy pokaz nowego obrazu HP nie będą dostępne w normalnej sprzedaży:(

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 03.10.2005, godz.13.25)


Rozpoczęto poszukiwania Luny Lovegood!

CBBC Newsround podaje, że rozpoczęto poszukiwania aktorki do roli Luny Lovegood w piątej części filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa".

Odpowiedzialni za casting mówią, że nie będą to otwarte próby, lecz poszukiwania będą prowadzone w szkołach w Wielkiej Brytanii, które będą przez nich odwiedzane.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 03.10.2005, godz.09.15)


Powrót do strony "Archiwum newsów"

 
Bolga © 2005. All rights reserved.