Powrót do strony "Archiwum newsów"

KWIECIEŃ 2004 - ARCHIWUM

Ekipa "Kamienia filozoficznego" w "HP i Więźniu Azkabanu".

Z najnowszych informacji wynika, że w "HP i Więźniu Azkabanu" w rolach trójki głównych bohaterów znowu usłyszymy ekipę "Kamienia filozoficznego":
Harry Potter- Jonasz Tołopiło
Ron Weasley- Marcin Łabno
Hermiona Granger- Joanna Kudelska.

Pewne jest dodatkowo, że tym samym, co w "Komnacie Tajemnic" głosem przemówi w polskiej wersji Hagrid.

Wybór głosu Jonasza Tołopiło nie jest jeszcze potwierdzony przez Warner Bross, ale i tak, nie tracąc czasu, nagrania kwestii Harry'ego s kontynuowane z nadzieją, że do studia nie dotrze informacja: "proponowany głos nie spełnia wymaganych warunków".

(żródło: Asia)
(wiad. z dnia 21.04.2004, godz.10.15)


"Harry Potter 4": Data premiery!

Hollywoodzkie studio Warner Bros. ogłosiło oficjalną datę światowej premiery ekranizacji czwartej części przygód Harry'ego Pottera. Film "Harry Potter i Czara Ognia" zadebiutuje na ekranach kin 18 listopada 2005 roku.

W filmie "Harry Potter i Czara Ognia" ponownie zobaczymy trójkę głównych bohaterów opowieści: Daniela Radcliffe'a w roli Harry'ego Pottera, Emmę Watson jako Hermionę Granger oraz Ruperta Grinta, który wciela się w postać Rona Weasley'a.

Jak już informowaliśmy, w czwartej części kinowej opowieści o małym czarodzieju wystąpią prawdopodobnie Kate Winslet ("Titanic", "W stronę Marrakeszu") i Rosamund Pike, dziewczyna Bonda w filmie "Śmierć nadejdzie jutro".

Jak podał brytyjski dziennik Daily Mirror, brytyjska aktorka Kate Winslet miałaby zagrać francuską czarodziejką Fleur Delacour. Z kolei amerykańska aktorka Rosamund Pike ma wcielić się w Ritę Skeeter, reporterkę "Proroka Codziennego".

Reżyserem filmu "Harry Potter i Czara Ognia" jest Mike Newell ("Uśmiech Mony Lizy"). Pierwszy klaps na planie produkcji padł 22 marca.

Tymczasem już od końca marca w Sieci jest dostępny najnowszy zwiastun trzeciej opowieści o nastoletnim czarodzieju i jego przyjaciołach. Światowa premiera filmu "Harry Potter i więzień Azkabanu" zaplanowana jest na 4 czerwca. Na polskie ekrany film trafi tego samego dnia.

(żródło: Interia.pl)
(wiad. z dnia 19.04.2004, godz.09.30)


Kto zagra w "Czarze Ognia"?

W sieci pojawiły się informacje jakoby Rosamund Pike miała zagrać Ritę Skeeter w Czarze Ognia. "To marzenie zagrać w filmach o Harry'm Potterze, a praca z Mikem Newellem to zaszczyt, podziwiam jego pracę" powiedziała Rosamund Pike.

Inna informacja krążąca po sieci to fakt wybrania dziewczyny do roli Fleur Delacour. W tę rolę miałaby się wcielić Danielle Symonds, jednak nie zostało to potwierdzone przez Warner Bros. Wiadomo jednynie, ze dziewczyna, która została wybrana, grała już wcześniej w kilku filmach.

Warner Bros ogłosiło, że przypuszczalna data premiery filmu Harry Potter i Czara Ognia to Listopad 2005. WB dążą do tego, żeby film wszedł na ekrany 18 listopada, przed filmem James Bond 21, który ma tę własnie datę premiery. Jednak na oba filmy wybiorą się prawdopodobnie różni fani, więc to nie powinien być problem ani dla jednego ani dla drugiego filmu, oba na pewno zarobią swoje.

(żródło: aga parvati)
(wiad. z dnia 16.04.2004, godz.11.40)


Harry Potter na listopad

Już w czerwcu tego roku na ekrany całego świata wejdzie kolejna część przygód małego czarodzieja, "Harry Potter i więzień Azkabanu". Tymczasem premiera czwartej odsłony przewidziana jest na 18 listopada 2005 roku.

Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła, iż "Harry Potter i Czara Ognia" trafi do kin jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia przyszłego roku.

W tej części w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart rozegra się Turniej Trzech Czarodziejów, na który przybędą uczniowie z Bułgarii i Francji. Zgodnie z prastarymi regułami w turnieju uczestniczyć ma trzech uczniów - reprezentantów każdej ze szkół, wybranych przez Czarę Ognia. Dziwnym zbiegiem okoliczności wybranych zostaje czterech, w tym także Harry'ego...

Za kamerą staje Mike Newell.

Ostatnio media podały, iż w obrazie zabraknie miejsca dla niektórych bohaterów. Scenarzysta Steven Kloves po konsultacji z reżyserem postanowił zrezygnować z rodziny Harry'ego Pottera. Zatem wbrew tradycji nowy film nie rozpocznie się w domu Dursleyów, gdyż ani wuj ani ciotka głównego bohatera nie pojawią się w projekcie.

W obrazie ponownie zobaczymy Daniela Radcliffe'a (Harry Potter), Emmę Watson (Hermiona Granger) i Ruperta Grinta (Ron Weasley). Za produkcję odpowiadają Chris Columbus i David Heyman. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

(żródło: Onet.pl)
(wiad. z dnia 15.04.2004, godz.09.50)


Nowe wieści ze studia "Sonica" - panika z dubbingiem

Oto kolejne wieści na temat dubbingu "HP i Więźnia z Azkabanu": Atmosfera zaczyna być paniczna, gdyż termin wysłania polskiej ścieżki dźwiękowej do montażu w Londynie został przesunięty z 5 maja na 29 kwietnia.

A jak już nie dobrze, to całkowicie - najprawdopodobniej - nie będą mogli zagrać w filmie ani Marcin Łabno (Ron), ani Joanna Kudelska (Hermiona). Niepewne są w tej chwili także losy Krzysztofa Królaka (Neville), a odtwórcy roli Harry'ego nadal nie ma.

Tak więc zorganizowany został gigantyczny casting na wszystkie dziecięce postacie, ale w tej chwili nikogo jeszcze nie wybrano. Sytuacja nie wygląda więc najlepiej.

Miejmy nadzieję, że niezbędny w związku z tym pośpiech, nie będzie wyczuwalny w polskim dubbingu "Więźnia z Azkabanu".

(żródło: Asia)
(wiad. z dnia 14.04.2004, godz.13.00)


Czy dobra passa opuściła JK Rowling?

Wygląda na to, że dobra passa JK Rowling się skończyła i to TOTALNĄ porażką podczas British Book Awards.

Otóż nie dość, że nagroda w kategorii Książka Roku trafiła się Lynne Truss za "Eats, Shoots and Leaves", to jeszcze prestiżowy tytuł Najlepszego Autora (zdobyty już przez JKR w poprzednich latach) przyznano Alexandrowi McCall-Smithowi twórcy "Ladies? Detective Agency."

(żródło: mlodzi.div.pl)
(wiad. z dnia 10.04.2004, godz.08.00)


Harry Potter bez Dursleyów

W czwartej części ekranizacji przygód Harry'ego Pottera zabraknie rodziny Dursleyów.

Czwarta powieść z serii jest na tyle długa, iż trzeba było niektóre wątki zignorować. Scenarzysta Steven Kloves po konsultacji z reżyserem Mikiem Newellem postanowili zrezygnować z rodziny Harry'ego Pottera. Zatem wbrew tradycji nowy film nie rozpocznie się w domu Dursleyów, gdyż ani wuj ani ciotka głównego bohatera nie pojawią się w projekcie.

Richard Griffiths, który w trzech obrazach odtwarzał postać wuja Vernona, stwierdził w wywiadzie dla BBC, iż jest "bardzo zawiedziony" decyzją twórców.

"Próbowałem nawet namówić J.K. Rowling, by rodzina Dursleyów choć na chwile pojawiła się podczas dnia otwartego w Hogwarcie" - mówi aktor. "Szanse na realizację tego pomysłu są jednak znikome".

W tej chwili trwają prace przygotowawcze do filmu "Harry Potter i czara ognia". Początek zdjęć zaplanowano na czerwiec.

(źródło: Onet.pl)
(wiad. z dnia 08.04.2004, godz.09.50)


"Harry Potter i więzień Azkabanu" zrobiony po mistrzowsku

Producent filmu "Harry Potter i więzień Azkabanu" Chris Columbus uważa, że powierzenie reżyserii Alfonso Cuaronowi było znakomitym pomysłem.

Columbus, autor pierwszych dwóch obrazów z serii i producent trzeciego, widział już film trzykrotnie. Artysta nie może się nachwalić pracy, jakiej dokonał jego następca. "Meksykański twórca znakomicie wyreżyserował kluczowe sceny" - mówi Columbus. "Mam na myśli scenę, w której Dementorzy po raz pierwszy atakują pociąg. Ten epizod jest naprawdę pięknie pokazany. Także scena, gdy Harry po raz pierwszy dosiada hipogryfa jest magiczna i niezapomniana. Te dwie sceny naprawdę zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Jestem dumny, iż uczestniczyłem w takim projekcie, ale przede wszystkim pochwały należą się Alfonso - za pracę jakiej dokonał" - dodał.

W obrazie "Harry Potter i więzień Azkabanu" występują Daniel Radcliffe jako Harry Potter, Emma Watson jako Hermiona Granger, Rupert Grint jako Ron Weasley, Robbie Coltrane jako Hagrid, Gary Oldman jako Syriusz Black, Alan Rickman jako profesor Snape, David Bradley jako woźny Filch, Julie Christie jako Madame Rosmerta, Warwick Davis jako profesor Flitwick, Tom Felton jako Draco Malfoy, Michael Gambon jako dyrektor szkoły, profesor Dumbledore oraz Emma Thompson jako profesor Trelawney.

"Harry Potter i więzień Azkabanu" zadebiutuje w większości krajów świata w czerwcu 2004 roku. Polski dystrybutor także obiecuje czerwcową datę.

(źródło: Onet.pl)
(wiad. z dnia 06.04.2004, godz.10.50)


Harry Potter najbogatszym nastolatkiem świata?

Daniel Radcliffe wyprzedził Charlotte Church zajmując drugie miejsce na liście najbogatszych nastolatków w Wielkiej Brytanii i przymierza się do zajęcia miejsca pierwszego.

Obecnie najbogatszym nastolatkiem na Wyspach Brytyjskich jest Książę Harry, którego majątek szacuje się na 25 milionów dolarów, jednak dzięki kolejnym ekranizacjom przygód Harry'ego Pottera fortuna młodego aktora stale rośnie.

"Filmy straciłyby na wiarygodności, gdyby zmieniali się aktorzy grający główne role, więc Daniel może dyktować warunki.", mówi pewien znawca branży filmowej.

(źródło: Wirtualna Polska)
(wiad. z dnia 05.04.2004, godz.10.10)


Powrót do newsów