Powrót do strony "Archiwum newsów"

GRUDZIEŃ 2004 - ARCHIWUM

Kiedy ukaże się VI tom w Polsce - informacje od wydawnictwa Media Rodzina

Kiedy można spodziewać się szóstej części w Polsce i kim jest tytułowy Książę Półkrwi?

Wydawca angielski potrzebuje na wydanie książki ponad pół roku. Wiemy, że nasz tłumacz, pan Andrzej Polkowski, od 16 lipca 2005 r. będzie zajęty wyłącznie jednym -tłumaczeniem. Paru miesięcy będzie jednak potrzebował, by ukończyć swoją pracę. My również potrzebujemy trochę czasu, by przygotować książkę do druku, a drukarnia - by wydrukować paręset tysięcy jej egzemplarzy. Dokładną datę polskiej premiery będziemy jednak mogli podać, kiedy otrzymamy oryginał angielski.

A co do tytułowego księcia? Bardzo chcielibyśmy zdradzić te informacje, jednak rzucona na nas Klątwa Milczenia na razie to uniemożliwia...

J.K. Rowling zdradza jedynie, że duża część kluczowych fragmentów i scen części szóstej ma swoje pochodzenie albo też silne powiązanie z drugą częścią cyklu, czyli "Komnatą Tajemnic" i że to właśnie drugi tom zawiera cenne informacje związane z zakończeniem serii.

Na razie z całą pewnością można powiedzieć, że wymienionym w tytule półkrwi księciem nie jest ani Harry ani Voldemort.

(źródło: www.mediarodzina.com.pl)
(wiad. z dnia 29.12.2004, godz.12.05)


Szwedzki szósty tom HP już w grudniu 2005?

Tiden, szwedzki wydawca książek o Harrym Potterze, zapowiedział, że ma nadzieję, iż szwedzki przekład szóstego tomu HP - "Harry Potter and Halvblodsprinsen" ukaże się 25 grudnia 2005 roku.

Jeśli to nastąpi, to będzie to stosunkowo wczesne wydanie jak na książkę, która musi zostać przetłumaczona.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 29.12.2004, godz.12.00)


Jaka będzie okładka VI tomu?

Próbna okładka do VI tomuKiedy Scholastic - amerykański wydawca książek o HP - uaktualnił swoją stronę, dodając datę wydania VI tomu, to przy tej informacji pojawiła się purpurowa okładka "Księcia Półkrwi". Oczywiście nie jest to oficjalna okładka, ale jej kolor może mieć znaczenie, ponieważ wydawnictwo użyło tego samego schematu do zapowiedzi "Zakonu Feniksa". Wtedy też przy informacji pojawiła się niekompletna okładka, była ona w kolorze niebieskim, a potem ten sam kolor był przeważający na oficjalnej okładce V tomu w wydaniu amerykańskim.

Próbna okładka do VI tomuPurpurowy jest kolorem królewskim, więc wydaje się być odpowiednio dobranym do tytułu książki. Purpurowy okazuje się też być kolorem, który JK Rowling zdaje się faworyzować.

Bloomsbury, brytyjski wydawca, ma na swojej stronie internetowej czerwoną okładkę z pasem po środku, ale przecież wszystkie amerykańskie i brytyjskie okładki poszczególnych tomów HP różniły się do tej pory.

(źródło: www.mugglenet.com)
(wiad. z dnia 28.12.2004, godz.13.05)


Najchętniej oglądane filmy 2004 roku

Najchętniej w 2004 roku widzowie oglądali sequele.

Produkcje "Shrek 2", "Harry Potter i więzień Azkabanu", "Władca Pierścieni: Powrót Króla", "Bridget Jones: W pogoni za rozumem" oraz "Spider-Man 2" znalazły się na liście największych kasowych przebojów 2004 roku w Wielkiej Brytanii.

Druga część przygód o zielonym ogrze zarobiła ponad 48,1 miliona funtów. Następnie Brytyjczycy najchętniej do kin szli na trzecią odsłonę przygód małego czarodzieja. Film "Harry Potter i więzień Azkabanu" przyniósł na Wyspach ponad 46,1 miliona funtów zysku.

Jednak 2004 rok nie został całkowicie zdominowany przez kontynuacje wielkich przebojów. Anglicy równie chętnie oglądali nowe propozycje z Hollywood, takie jak: "Pojutrze", "Iniemamocni" oraz "Ja, robot".

Oto pierwsza dziesiątka najchętniej oglądanych w Wielkiej Brytanii filmów w 2004 roku:
"Shrek 2" (48,1 miliona funtów)
"Harry Potter i więzień Azkabanu" (46,1 mln)
"Władca Pierścieni: Powrót Króla" (35,4 mln)
"Bridget Jones: W pogoni za rozumem" (33,6 mln)
"Spider-Man 2" (26,7 mln)
"Pojutrze" (25,2 mln)
"Rybki z ferajny" (22,8 mln)
"Iniemamocni" (21,9 mln)
"Troja" (18 mln)
"Ja, robot" (17,98 mln)

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 28.12.2004, godz.12.10)


"Harry Potter" na czele

Zaledwie w 24 godziny po ogłoszeniu daty debiutu na rynku szóstej powieści z serii o Harrym Potterze, książka "Harry Potter i Książę Półkrwi" znalazła się na czele listy 100. "najgorętszych" tytułów witryny Amazon.com. Książka ukaże się na rynku dopiero za ponad pół roku - 16 lipca 2005 roku.

Zamówienia na powieść "Harry Potter i Książę Półkrwi" są rekordowe i już zapewniły książce pierwsze miejsce na liście najbardziej pożądanych pozycji wydawniczych.

Ostatnia powieść opowiadająca o przygodach małego czarodzieja - książka "Harry Potter i Zakon Feniksa" - ukazała się na rynku osiemnaście miesięcy temu.

Stała się tytułem, na który złożono największą w historii witryny Amazon.com. liczbę zamówień - ponad 420 tysięcy osób czekało cierpliwie na dostarczenie historii.

"Fakt, że w zaledwie 24 godziny po ogłoszeniu daty wydania powieści Harry Potter i Książę Półkrwi książka znalazła się na czele listy zamówień, ukazuje jak niezwykle podekscytowani są czytelnicy możliwością ponownego spotkania się z małym czarodziejem" - mówi Robin Terrell, dyrektor naczelny witryny Amazon.com.

(źródło: film.interia.pl)
(wiad. z dnia 23.12.2004, godz.17.45)


Ukończony Potter - data wydania

Oficjalna data! 16 lipca 2005 ukaże się VI tom z serii o Harrym Potterze - "Harry Potter and the Half-Blood Prince" w wersji angielskiej w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i w Południowej Afryce.

Ten news pochodzi z Bloomsbury, brytyjskiego wydawcy JKR i został podany do wiadomości dzisiejszego ranka:

"Harry Potter and the Half-Blood Prince opowiada o szóstym roku Harry'ego Pottera w Hogwarcie - Szkole Magii i Czarodziejstwa, w tym czasie, kiedy siła Voldemorta i jego zwolenników wzrasta dzień po dniu, w czasie, kiedy walka pomiędzy dobrem a złem jest w środku trwania.

Autorka już powiedziała, że Księciem Półkrwi nie jest ani Harry ani Voldemort. Intrygująco brzmi, że wstęp do VI tomu tworzył się w umyśle Rowling od 13 lat."

Nic nie wiadomo o objętości książki.

Dop.red.MMG: Poznaliśmy juz datę wydania VI tomu w wersji angielskiej. Pamiętając o tym, że od ukazania się "Zakonu Feniksa" w krajach anglojęzycznych do wydania tej książki w Polsce minęło ponad pół roku, można przypuszczać, że VI tom ukaże się w Polsce na początku roku 2006. Czy tyle wytrzymamy?

(źródło: www.the-leaky-cauldron.org)
(wiad. z dnia 21.12.2004, godz.13.35)


Ukończony Potter - dojście do sekretu

JK Rowling postanowiła nie czekać na święta i już wcześniej otworzyła drzwi na swojej stronie.

Zacznijcie od kliknięcia na gumkę do włosów na biurku autorki, a później na choinkę odbitą w lustrze. Otworzą się wtedy drzwi, za którymi ujrzycie choinkę, a pod nią prezenty. Klikajcie kolejno na nie i odpowiadajcie na pytania:

1. "What is Ronald Weasley's least..." - CORNED BEEF
2. "Over which British city..." - BRISTOL
3. "What form does Hermione Granger's Patronus take?" - OTTER
4. "Say you'd never seek to lose me..." - BLOOD
5. "Two in a whole and four in a pair..." - HALF
6. "I cannot be other than what I am..." - PRINCE

Gdy juz odpowiecie na wszystkie pytania kliknijcie na kartkę z żółtą gwiazdą, a ujrzycie wtedy świąteczny list JK Rowling:

"Wiem, że wszyscy spodziewaliście się, że nastąpi to w Święta, ale jestem pewna, że Ci z was, którzy obchodzą Boże Narodzenie, mają lepsze rzeczy do robienia, niż walka z przeszkodami na drodze do mojego gabinetu. Natomiast Ci, którzy nie świętują w tym dniu, zdecydowanie woleliby nie czekać do dwudziestego piątego, więc...

Harry Potter i Książę Półkrwi jest skończony i został dostarczony moim angielskim wydawcom, którzy mają nadzieję ogłosić datę jego wydania w ciągu najbliższych 24 godzin.

Mimo, iż żartowałam, że VI tom ściga się z moim trzecim dzieckiem, to tak naprawdę miałam potrzebny mi czas na dokładne sprawdzenie rękopisu, aż do uzyskania pełnej satysfakcji i jestem tak szczęśliwa, jak zawsze, kiedy osiągam końcowy rezultat. I mam nadzieję, że poczujecie, że warto było czekać, aby ją w końcu przeczytać.

Życzę wszystkim wspaniałych Świąt oraz szczęśliwego i spokojnego 2005 roku.
Z najlepszymi życzeniami
J.K. Rowling"

(źródło: www.jkrowling.com)
(wiad. z dnia 21.12.2004, godz.10.20)


Ukończony Potter

Szósta książka o Harrym Potterze jest już gotowa - pochwaliła się w poniedziałek, 20 grudnia, na swoich stronach internetowych pisarka J.K.Rowling. Tytuł kolejnego tomu brzmi: "Harry Potter and Half-Blood Prince", czyli "Harry Potter i Książę Półkrwi".

Autorka raz jeszcze przyznała, że jest w ciąży i spodziewa się trzeciego dziecka, ale i tak miała dość czasu, by "podłubać przy rękopisie ku swemu zadowoleniu".

Jej zdaniem, ostateczny rezultat pracy jest dobry.

Jeszcze we wtorek ma zostać ogłoszona data ukazania się w sprzedaży niecierpliwie oczekiwanego przez dzieci dzieła.

Zapowiedź ta jest dobrą wiadomością także dla księgarzy, którzy w mijającym roku znowu odnotowują spadek sprzedaży, a kolejne powieści z serii o Harrym Potterze sprzedają się nadzwyczaj dobrze.

Z dorobku Rowling świetnie żyje także Hollywood. Do tej pory zekranizowano trzy pierwsze części serii.

Filmy "Harry Potter i kamień filozoficzny", "Harry Potter i komnata tajemnic" oraz "Harry Potter i więzień Azkabanu" były wielkimi przebojami kinowymi.

Obecnie trwają prace nad obrazem "Harry Potter i Czara Ognia".

(źródło: film.interia.pl)
(wiad. z dnia 21.12.2004, godz.09.10)


Oscary: Siedmiu specjalnych

Siedem filmów trafiło na listę, z której zostaną wybrani nominowani do Oscara w kategorii najlepszych efektów specjalnych.

O nominację do Oscara stara się m.in. film "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń"

Akademia Filmowa ogłosiła tytuły filmów spośród, których 19 stycznia Komitet Efektów Specjalnych wyłoni trzy filmy nominowane do Oscara. Decyzja komitetu zostanie podana do wiadomości dopiero 25 stycznia wraz z wszystkimi innymi nominacjami.

Oscar za efekty specjalne trafi do twórców jednego tych filmów: "The Aviator", "Pojutrze", "Harry Potter i więzień Azkabanu", "Ja, Robot", "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń", "Sky Kapitan i świat jutra" oraz "Spider-Man 2".

Przypomnijmy, że 77. gala wręczenia Oscarów odbędzie się w niedzielę 27 lutego w Kodak Theatre w Hollywood.

(źródło: www.onet.pl)
(wiad. z dnia 21.12.2004, godz.09.05)


HP nominowany do Critics' Choice Awards

Nominacje do Critics' Choice Awards zostały ogłoszone - "Więzień Azkabanu"otrzymał trzy z nich.

Daniel Radcliffe jest nominowany w kategorii Najlepszy Młody Aktor, Emma Watson dostała nominację dla Najlepszej Młodej Aktorki, a sam film pretenduje do nagrody jako Najlepszy Film Familijny.

Nagrody zostaną ogłoszone 10 stycznia 2005 roku.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 16.12.2004, godz.11.15)


75% "Czary Ognia" już zrobione

Niemiecki magazyn "Bravo" donosi, że 75% z filmowanego "Harry'ego Pottera i Czary Ognia" jest skończone.

Producent filmu David Heyman powiedział: "Właśnie mieliśmy 120-ty dzień kręcenia ze 160 zaplanowanych. Sceny podwodne były sztuką... trzech nurków stale pływało wokół Dana dostarczając mu tlenu. Ale jak tylko kamery szły w ruch, musiał wstrzymywać oddech, czasami nawet na prawie dwie minuty!"

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 16.12.2004, godz.11.05)


Gwiazda Harry'ego Pottera odrzuca swój debiut

Daniel Radcliffe odmawia oglądania swojego filmowego debiutu w "Kamieniu filozoficznym" z 2001 roku, ponieważ jest zażenowany tym, jak niedojrzały wydaje się w tym obrazie.

Piętnastoletni aktor, który gra czarodzieja, przypadkowo przelotnie spojrzał na siebie w filmie z 2001 roku podczas zmieniania programów w TV, ale natychmiast przełączył kanał, ponieważ nie znosi brzmienia swojego głosu.

Powiedział: "Nie widziałem pierwszej części od kilku lat. Nie chcę jej oglądać. Nie wrócę do niej w chwili, kiedy robię część czwartą."

"Mimo, że tak powiedziałem, to kiedyś podczas przeglądania programów zobaczyłem fragment I części w TV i autentycznie pomyślałem, że coś było nie tak z dźwiękiem, bo mój głos był zbyt wysoki, a ja wydawałem się być taki młody. Mogę go kiedyś obejrzeć dla zabawy, chociaż nie jestem pewien czy będę się dobrze bawił, ponieważ jestem naprawdę bardzo samokrytyczny."

(źródło: www.ananova.com)
(wiad. z dnia 16.12.2004, godz.10.50)


Harry Potter często poszukiwany

Którzy ludzie, ważne chwile, newsy i mody oczarowały Amerykanów w 2004 roku? AOL Search, popularna wyszukiwarka amerykańska przedstawiła listę najbardziej poszukiwanych rzeczy i okazało się, że Harry Potter zajął czołowe miejsca w kilku kategoriach.

Zdecydowanie prowadzi w kategorii najczęściej wyszukiwanych filmów przed Pasją i Władcą Pierścieni.

Wśród najczęściej wyszukiwanych postaci uplasował się na siódmym miejscu, a na pierwszym jest Britney Spears.

Na liście Znanych Matek, JK Rowling, która ma już dwójkę dzieci i spodziewa się trzeciego, zajęła czwarte miejsce.

Wyszukiwarka AOL Search może sie pochwalic około 700 milionami zapytań na miesiąc.

(źródło: www.wizardnews.com)
(wiad. z dnia 15.12.2004, godz.12.20)


Drobne zmiany na stronie JK Rowling

Na stronie JK Rowling pojawiła się drobna zmiana w jej liście powitalnym, która może sugerować, że już wkrótce zostanie ogłoszona data wydania VI tomu.

Poprzednia wersja brzmiała:
"... gdzie mogę dać Wam pewna aluzje i wzmianki o tym, co się wydarzy w następnym Harrym i gdzie mogę ogłosić, że skończyłam szósty tom... i nie, to nie nastąpi wkrótce."

A obecna:
"... gdzie mogę dać Wam pewna aluzje i wzmianki o tym, co się wydarzy w następnym Harrym i gdzie mogę ogłosić, że skończyłam siódmy tom... i nie, to nie nastąpi wkrótce."

Możemy przypuszczać, że JK Rowling dokonała tej zmiany, aby strona była przygotowana, kiedy nastąpi ogłoszenie daty wydania "Księcia Półkrwi", miejmy nadzieję, że stanie się to na Boże Narodzenie.

(źródło: www.mugglenet.com)
(wiad. z dnia 15.12.2004, godz.11.55)


"Więzień Azkabanu" na Top Liście

Magazyn Newsweek opublikował listę najlepszych filmów 2004 roku. Na dziewiątej pozycji znalazł się "Harry Potter i więzień Azkabanu".

Top 10 otwiera film "Sideways", a tuż za nim jest "Before Sunset" i "Osama".

(źródło: www.mugglenet.com)
(wiad. z dnia 13.12.2004, godz.12.45)


Brak wiadomości jest dobrą wiadomością - news ze strony JK Rowling

Nie wiem jak Wy, ale ja mam już dość tego starego nagłówka o festiwalu w Edynburghu na moim biurku (na oficjalnej stronie autorki - dop. MMG) i pomyślałam, że zmienię to, jednakże ciężko o świeżą historię.

Więc: nie mam nic godnego uwagi do przekazania, ponieważ prawie cały mój czas spędzam siedząc przy komputerze i pisząc, poprawiając, a sporadycznie robię sobie przerwę, aby walnąć głową o biurko w akcie frustracji lub z kolei zagorzale zacieram ręce z zadowolenia (niestety, to drugie zdarzyło się raz).

W tym samym czasie, odległość pomiędzy klawiaturą a mną wzrasta dzień po dniu w takim tempie, w jakim moje trzecie dziecko ściga kolejne przygody Harry'ego. Wkrótce będę potrzebować wydłużonych palców do pisania.

(źródło: www.jkrowling.com)
(wiad. z dnia 10.12.2004, godz.17.45)


Tom Felton - ryby czy kariera?

"Wiedziałem, że Draco jest nielubiany, ale nie sądziłem, że aż tak..." , wyznał zdruzgotany Tom podczas światowej premiery filmu "Harry Potter i więzień Azkabanu".

Wszystkich młodych aktorów witano oklaskami, a na jego widok tłum zamilkł...

Czy trudno jest grać wrednego typa? Komuś takiemu jak Tom Felton - bardzo! Prywatnie 16-latek jest całkowitym przeciwieństwem Draco. Lubi się uczyć, jest miły, ma piękną dziewczynę i wielu przyjaciół. Jednym z nich jest... Daniel Radcliffe! "Mamy ubaw, grając zaciętych wrogów", mówi Tom. "Żeby zrobić wściekłą minę na jego widok, myślę o czymś... zimnym. Nie pytajcie mnie dlaczego!"

Na potrzeby roli farbuje brązowe włosy na blond i ćwiczy przed lustrem pełen pogardy wyraz twarzy. Efekty są piorunujące! Któregoś dnia jeden z członków ekipy zobaczył go w mundurku, gładko ulizanego i wrzasnął: "Wyglądasz jak hitlerowski harcerz!".

A co Draco robi po godzinach pracy? Łowi ryby! Jego specjalność to karpie. Największy okaz jaki udało mi się złapać, ważył16kg. Felton nigdy nie zjada swoich zdobyczy.

Wyznaje tę samą zasadę, co rekin wegetarianin z filmu "Nemo" : "Ryby są moimi przyjaciółmi, a ja nie jadam przyjaciół!" Kto wie, może nawet zrezygnuje z aktorstwa! Na swojej oficjalnej stronie www.tomfelton.com wyznał, że chce studiować na wydziale rybołówstwa.

(źródło: film.bravo.pl)
(wiad. z dnia 10.12.2004, godz.10.40)


Zbieracze pod wrażeniem poczty Harry'ego

Setki dzieci przybyły po szkole na pocztę główną wyspy Man. Ta inwazja na stolicę wyspy - Douglas, miała miejsce w związku z ukazaniem się pierwszych znaczków z rysunkami z książki "Harry Potter i więzień Azkabanu".

Bestseller w wydaniu kolekcjonerskim był już w pierwszej godzinie po Ł25. Dzieci były także zachęcane do pisania do przyjaciół i wysyłania listów poprzez Sowią Pocztę, która posiada własny stempel pocztowy.

Specjalna edycja ośmiu znaczków, które mogą być używane w całej Wielkiej Brytanii, zawiera podobizny Harry'ego i jego przyjaciół Rona Weasley'a i Hermiony Granger oraz Hagrida.

Antonio Molyneaux, 12-latek, powiedział: "Taka kolekcja znaczków jest wspaniała dla takich fanów Harry'ego Pottera jak ja i dla takich kolekcjonerów jak mój dziadek".

(źródło: www.theherald.co.uk)
(wiad. z dnia 09.12.2004, godz.10.50)


Mike Newell o Potterze

W jednym z niedawno udzielonych wywiadów Mike Newell ("Cztery wesela i pogrzeb", "Uśmiech Mony Lizy") opowiedział o pracy nad czwartą filmową opowieścią o Harrym Potterze, obrazie "Harry Potter i Czara Ognia". Reżyser wyznał, że marzy, by historia okazała się naprawdę mroczna.

"Chciałem ukazać mroczne strony dojrzewania. Oczywiście nie mogłem nie zauważyć, że taki klimat wprowadził już w filmie Harry Potter i więzień Azkabanu Alfonso Cuarón, jednak wydaje mi się, że każdy twórca ma swój własny mrok, o którym chce opowiedzieć" - powiedział Mike Newell.

"Realizacja takiego filmu to próba pogodzenia trzech rzeczy - zawartości książki, gustów widowni i własnej estetyki" - wyjaśnił reżyser.

Mike Newell opowiedział także o problemie, jakim jest długość czwartej powieści o Harrym Potterze. Reżyser nie zamierza jednak rozdzielić historii na dwa odrębne filmy.

"Mieliśmy problem z nadmiarem materiału. Szczególnie scenarzysta Steve Kloves. Jednak uznaliśmy, że nie musimy opowiedzieć w naszym filmie o wszystkim. Zakładamy, że dużą część widzów stanowić będą fani powieści, którzy znakomicie wypełnią sobie wszelkie luki. Naszym zadaniem było wydobycie z książki najważniejszych elementów" - stwierdził Mike Newell.

Film "Harry Potter i Czara Ognia" zadebiutuje na ekranach światowych kin w listopadzie 2005 roku.

(źródło: film.interia.pl)
(wiad. z dnia 09.12.2004, godz.09.55)


Muzyka do Harry'ego nominowana

Tegoroczne nominacje do nagród Grammy zostały ogłoszone. "Harry Potter i więzień Azkabanu" otrzymał nominację w kategorii "Best Score Soundtrack Album from a Motion Picture, Televison, or Other Visual Media".

Oprócz ścieżki dźwiękowej do "Więźnia Azkabanu", skomponowanej przez Johna Williamsa, w tej kategorii znalazła się również muzyka z następujących filmów: "The Return of the King", "Eternal Sunshine of the Spotless Mind", "Big Fish" oraz "Angels in America".

Zwycięzcy nagród Grammy zostaną ogłoszeni 13 stycznia 2005 roku.

(źródło: www.the-leaky-cauldron.org)
(wiad. z dnia 08.12.2004, godz.10.00)


JK Nie pojawi się w Hiszpanii

Niestety, agent JK Rowling - Christopher Little zaprzeczył informacjom, że autorka pojawi się w maju 2005 roku w Hiszpanii.

Autorka miała wziąć tam udział w międzynarodowym forum kulturalnym, które odbędzie się w Santiago de Compostella.

Komentarz red. MMG: Tak więc złudna była nasza nadzieja, że do tego czasu (maj 2005) Rowling napisze już VI tom i będzie miała więcej czasu na działalność publiczną. Musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać na oficjalne informacje o terminie wydania "Księcia Półkrwi".

(źródło: www.mugglenet.com)
(wiad. z dnia 08.12.2004, godz.09.55)


JK Rowling pojawi się w Hiszpanii?

Lokalny samorząd miasta Santiago de Compostella w Hiszpanii planuje zorganizowanie w maju 2005 roku międzynarodowego forum kulturalnego z naciskiem na temat solidarności i pokoju.

Kilka światowych znakomitości m.in. Jimmy Carter, Kofi Annan i J.K Rowling pokazało, że mają zamiar wziąć udział w planowanym przedsięwzięciu.

Komentarz red. MMG: Jeśli JK Rowling ma zamiar wziąć udział w tym forum, to może oznaczać, że spodziewa się mieć wtedy więcej czasu, a więc planuje do maja 2005 ukończyć już pisanie VI tomu. A to jest dla nas dobra wiadomość.

(źródło: www.wizardnews.com)
(wiad. z dnia 04.12.2004, godz.18.45)


Nominacje dla "Więźnia Azkabanu"

Film "Harry Potter i więzień Azkabanu" otrzymał dwie nominacje do corocznej nagrody People's Choice Awards. Nominacje do 31-ej już edycji konkursu zostały ogłoszone w piątek, 3 grudnia. Nagroda jest przyznawana na podstawie głosów widzów.

"Więzień Azkabanu" został nominowany w kategorii: Najlepszy Sequel oraz Najlepszy Filmowy Ciemny Typ (Gary Oldman - Syriusz Black).

Ty też możesz wybrać swoich ulubieńców i oddać swój głos na stronie www.PCAVote.com.

Zwycięzców poznamy 9 stycznia 2005 roku, a galę z wręczenia nagród pokaże telewizja CBS.

(źródło: www.mugglenet.com)
(wiad. z dnia 04.12.2004, godz.18.05)


Nair wyjaśnia dlaczego nie nakręci HP5

Mira Nair została w sierpniu poproszona o wyreżyserowanie filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa". Aczkolwiek, to David Yates ostatnio potwierdził siebie jako reżysera. W wywiadzie z the Deccan Herald, Nair wyjaśniła, dlaczego odrzuciła taką okazję:

"Kiedy rozważam oferty zrobienia filmów przez innych, moje kryterium jest takie - czy ktoś inny może coś z tym filmem zrobić. Jeśli tak, to wolałabym, żeby on to robił. Ja lepiej się czuję w świecie emocji, ludzkich istnień, a mniej mnie interesują efekty specjalne."

"A najważniejsze, że to zabrałoby mi trzy lata mojego życia, które mogę poświęcić na zrobienie czegoś, co mnie naprawdę interesuje."

Mira Nair powiedziała, że "Zaproszenie jej do zrobienie Harry'ego Pottera, to naprawdę wielki zaszczyt".

Francuski reżyser Jean-Pierre Jeunet, który także został poproszony o wyreżyserowanie piątej części filmu o HP, równiez odmówił, ale powody jego odmowy nie zostały dotąd ogłoszone.

(źródło: www.veritaserum.com)
(wiad. z dnia 02.12.2004, godz.11.55)


Powrót do strony "Archiwum newsów"

 
Bolga © 2004. All rights reserved.