Powrót do strony "Wszystko o V tomie"

Streszczenie V tomu

Uwaga!!!

Nie czytaj tego, jeśli chcesz, aby 'order feniksa' Cię kompletnie zaskoczył!!! Cały ten tekst pochodzi od amerykańskiego wydawcy Harry'ego Pottera - Scholastic i znalazł się w jego katalogu książek, które mają się ukazać latem i jesienią tego roku.

Rozmiar: 14310 bajtów

"Powtarzam Wam wszystkim jeszcze raz: skoro Lord Voldemort powrócił, będziemy na tyle silni, na ile będziemy zjednoczeni, i na tyle słabi, na ile będziemy podzieleni. Lord Voldemort posiada wielki talent siania niezgody i wrogości. Możemy mu przeciwstawić tylko równie silne więzi przyjaźni i zaufania."

Tak powiedział Albus Dumbledore na koniec czwartego roku Harry'ego Pottera w Hogwarcie. Ale jeśli on wchodzi w V rok, to może oznaczać, że próba tych więzi nigdy nie była tak bardzo potrzebna. 'Odrodzenie się' Lorda Voldemorta ujawniło podział w świecie czarodziejów na tych, którzy wierzą w prawdę o jego powrocie, oraz na tych, którzy wolą wierzyć, że to wszystko jest szaleństwem i kłamstwem - i tak oznacza to kłopoty dla Harry'ego Pottera.

Te sprawy dodaj do innych problemów Harry'ego:

  • nauczyciela obrony przed czarną magią, który swoim charakterem będzie przypominał trujący miód;
  • jadowitego i zrzędzącego domowego skrzata;
  • Rona jako obrońcę drużyny Gryffindor'u;
  • i oczywiście to, czego boją się wszyscy uczniowie: końcowych egzaminów.

Wiesz jak wygląda dzień Harry'ego. Ale w nocy jest jeszcze gorzej, ponieważ śni o pojedynczych drzwiach w cichym korytarzu. A te drzwi są bardziej przerażające niż wszystko inne, co mu się do tej pory śniło.

A jednak w najobszerniejszym tomie 7-mio częściowej historii napisanej przez Rowling, Harry Potter stanie wobec niesolidności i zawodności rządów w świecie czarodziejów i nieudolności władz w Hogwarcie.

Wbrew temu (albo może z tego powodu) Harry znajdzie głębię i moc oraz siłę, o jakich nawet nie wiedział, w swoich przyjaciołach: bezgraniczną lojalność i niesamowite poświęcenie.

Pomimo tak dużej treści i bogatej fabuły, (tak grubej jak grzbiet tomu), czytelnicy, którzy przebiegną przez wszystkie strony ksiązki i opuszczą w końcu Hogwart, tak jak Harry, będą chcieli tylko jednego: powrócic tam następnym pociągiem.